strasznie gorzki sukces

Zapraszam do dyskusji i umieszczania swoich wypowiedzi na różne tematy, które Państwa nurtują, a o których chcielibyście usłyszeć opinię innych...
korek222
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
ZAAWANSOWANY UŻYTKOWNIK
Kontaktowanie:

strasznie gorzki sukces

Postautor: korek222 » sob sty 27, 2007 16:35

Strasznie gorzki sukces…

Polska wojna domowa wokół wyborów szefów Komisji w Parlamencie Europejskim za nami .
Teraz wszyscy najbardziej hałaśliwi uczestnicy tej bijatyki ogłaszają sukces .Swoje zwycięstwo odtrąbiła Platforma Obywatelska ,do wygranych zaliczyli się wszyscy politycy PIS z prezydentem i premierem na czele .Żadnej refleksji nad tym co się wydarzyło..Żadnego slowa nawet na zapleczu kuchni politycznej wypowiedzianego szczerze .Polska polityczna elita „ dała ciała „ ,nowego uzysku nie widać a wymiana ciosów w tej sprawie niewspółmierna …A może warto zapytać jeszcze raz po co PIS jest w nieznaczącej frakcji ,czy tylko dlatego ,że wśród europejskich chadeków jest PSL i PO ?Przecież gdyby te partie były razem (o co zabiegałem jako polityk PSL przez ostatnie lata ) w decydującej o europejskich sprawach opcji chedecko-ludowej to nie trzeba by walczyć o szefa jednej komisji.Bylibyśmy obok Niemców najliczniejszą reprezentacją narodową we frakcji z olbrzymią i skuteczną dla polskich spraw siłą rażenia .Pozostającym poza frakcją chadecką poliykom PIS zostawało tylko wystepowanie z zewnątrz z naciskiem na decyzje frakcyjne pod sztandarami obrony narodowych interesów.Co ma Polska z Bielana jako jednego z wiceprzewodniczących PE co mogłaby mieć z współpracujących ze sobą solidarnie europarlamentarzystów PIS,PO i PSL zjednoczonych w obronie polskich realnych interesów w najsilniejszej frakcji Europejskiego Parlamentu.Ogłaszając sukces panowie pomyślcie o zmarnowanej kolejny raz szansie .
lubie swoja\ okolice

Maximus
AKTYWNY UŻYTKOWNIK
AKTYWNY UŻYTKOWNIK

Postautor: Maximus » pt lut 02, 2007 19:08

Witam ciebie korek 222 z tej strany Maximus uważam ,że zbyt pochopnie stawaiasz sprawe jeżeli kładziesz upadek Pisu w parlamęcie Europejskim . Mówisz mocni z Niemcami , to jest błąd . Nie wolno nam zapomnieć historii. Z słabszym się nikt nieliczy i to dla nas jest niebezpieczne . Dlatego szanujmy taki jaki mamy wybrany rząd, bo PO itp. mogli narobić większej szkody jak jest teraz. niezapomnij ,że to co było przez 16 lat psełdo demokracji nie jestśmy naprawić w ciągu roku , a wróg to wykożystuje mając swoje zplecze .

Jan
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK

Reprywatyzacja

Postautor: Jan » sob sty 26, 2008 23:31

Może to temat nie całkiem na tę stronę,ale z braku innej: co sadzicie o reprywatyzacji?Oddawać czy nie?W naturze,bonach,ekwiwalencie pieniężnym?Czy tylko grunty,czy też zakłady przemysłowe,fabryki,kopalnie?
Chcę poznac zdanie ogółu społeczeństwa.Ja oczywiście mam swoje zdanie,ale ciekaw jestem,co o tym sadzą inni,może nie zawsze zainteresowani osobiście w reprywatyzacji.
Jan Jastrzębiec Pawłowski,babcia obrończyni Lwowa,jest w spisie.
Jan Jastrzębiec Pawłowski

Jan
UŻYTKOWNIK
UŻYTKOWNIK

Postautor: Jan » sob sty 26, 2008 23:39

Przepraszam,pomyliłem adresata.Miało być nowy temat.
Jan Jastrzębiec Pawłowski

Wróć do „POROZMAWIAJMY O ...”