<h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne</h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne<br><p><font size="7"><b>Stankiewicz</b> Genealogia</font>
Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne

Różne informacje - część II

  • Bitwa o Dobre - 17 luty 1831 r.
  • Lista osób aresztowanych 19-20.01.42 r. oraz wywiezionych do Oświęcimia 17.04.42 r.
  • Proszą o westchnienie...
  • Święta i ludowe tradycje obrzędowe
  • Mazowsze wg. Oskara Kolberga – 1886 r.
  • Mazowsze leśne wg. Oskara Kolberga – 1886 r.
  • Mazowsze stare wg. Oskara Kolberga – 1886 r.
  • Morowe powietrze ...
  • „Handel chłopami w dawnej Rzeczpospolitej” Janusz Deresiewicz
  • Chałupa, chata wg. Z. Glogera (XIXw.)
  • Ziemia wyszogrodzka
  • Mazowsze w XVI wieku
  • Mazowsze w XVI wieku – nazwiska w lustracji z 1578 roku
  • Mazowsze w XVI wieku – nazwiska w lustracji z 1578 roku część 2
  • Mazowsze w XVI wieku – nazwiska w lustracji z 1578 roku część 3
  • Mazowsze w XVI wieku – nazwiska w lustracji z 1578 roku część 4
  • Mazowsze w XVI wieku – nazwiska w lustracji z 1578 roku część 5
  • Mazowsze w XVI wieku – nazwiska w lustracji z 1578 roku część 6
  • Spis miejscowości w lustracji z 1578 roku
  • Historia włościan wg. W. A. Maciejowskiego r. 1874
  • Obyczaje i zwyczaje do XVII w. wg. Maciejowskiego
  • „Statystyka” parafii Żuromin w latach 1838 - 1865
  • Lista imienna oficerów Wojska Polskiego 1817 - 1830 A - K
  • Lista imienna oficerów Wojska Polskiego 1817 - 1830 L - Ż


  • Mazowsze w XVI wieku – nazwiska
    w lustracji z 1578 roku

    (opracowanie własne)

     

    Aktualnie zaindeksowałem powiat płocki, bielski i sierpecki; mam nadzieję, że w niedługim czasie uda mi się przedstawić całość pracy.

     

    Proszę mieć na uwadze, że był to wiek XVI i jeszcze nie wszystkie nazwiska oraz nazwy miejscowości (a  w zasadzie większość) nie była tak ukształtowana, jak jest to dzisiaj.

    Polecam śledzenie według „przybliżonych” brzmień nazwisk i miejscowości z uwzględnieniem odmiennej pisowni tychże!


     
     
     
     
     
    Osoby o nazwisku
    Miejsce
    Parafia
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    Abramowicz Stanislaus
    Koskowo Bogusządy
    Bonisław
     
    Adami Martinus
    Krzywki Bratki
    Szreńsk
     
    Adamowicz Mathias
    Sułkowo Błonie
    Kurowo
     
    Andriga Johannes
    Bendorzyno
    Borzewo
     
    Andriga Nicolai.
    Głuchowo
    Gozdowo
     
    Andrika Joannes
    Łukoszyno
    Borzewo
     
    Arabusz Jacobus
    Ługi
    Szreńsk
     
    Augustini Albertus i Simon
    Turza Parva
    Lipowiec
     
    Babecki Jacobus
    Babiec
    Sierpc
     
    Bagienny Joannes
    Kuchary
    Bonisław
     
    Bagienny Paulus i Felix
    Koskowo Stradzewo
    Bonisław
     
    Baran Joannnes
    Bęchy
    Drobnin
     
    Baranowicz
    Przedpełce Koscziołki
    Woźniki
     
    Bargiel Albertus
    Koboszino Bargiel
    Szreńsk
     
    Bechmat Adam
    Kotarczyno
    Kurowo
     
    Bembenek Albertus
    Richarcice Maior
    Bonisław
     
    Bendowscy (Cziezrachowie)
    Żórawino Dzietki
    Kurowo
     
    Bernatowie
    Głuchowo
    Gozdowo
     
    Białoskórski Clemens
    Kurowo
    Kurowo
     
    Białoskórski Stanislaus
    Białoskóry
    Goleszyn
     
    Biczek Andreas
    Woźniki
    Woźniki
     
    Biczek Nicolaus
    Ciołkówko
    Woźniki
     
    Biedrzich Stanislaus
    Mogielnica Biedrzych
    Łęg
     
    Biesz Joannes
    Rzeszotary Gotarty
    Kurowo
     
    Bietran Mathias
    Karwosziek Choliewice
    Bądkowo
     
    Bietran Zophia
    Borzewo
    Borzewo
     
    Bik Petri
    Łukoszyno Biki
    Borzewo
     
    Biruka Stanislaus
    Zawidz
    Zawidz
     
    Blichowski Gregorius
    Wołowo
    Swieczeniec
     
    Błonicz Stanislaus
    Sułkowo Błonie
    Kurowo
     
    Błotnicz Andreas i Michalis
    Miączino Wielkie
    Szreńsk
     
    Bniegota Mathias, Joannes i Paulus
    Bronowo
    Trzepowo
     
    Bobalińska
    Wieluń Zaleszie
    Szreńsk
     
    Boczianowie
    Malissewo
    Biskupice
     
    Bogutowicz Martinus
    Dłużniewo Maior
    Biskupice
     
    Boląg Felix, Joannes
    Lipowiec Podborny
    Lipowiec
     
    Borkowski Joannis, Pauli
    Smiedzanowo
    Lubowidz
     
    Borowscy
    Pianki
    Mochowo
     
    Borzewski
    Bendorzyno
    Borzewo
     
    Borzewski
    Obrąb Mały
    Borzewo
     
    Brasz Adam i Michael
    Chabowo Świniary
    Drobnin
     
    Brodzicz Joannes
    Rudowo Brody (?)
    Bielsk
     
    Bromierski Felicis
    Bromierz Magna
    Rogotworsk
     
    Bromierski Nicolaus
    Bromierz Parva
    Rogotworsk
     
    Bronisz Galus
    Koskowo Troiany (?)
    Bonisław
     
    Bruczińska Dorothea
    Woźniki
    Woźniki
     
    Brudziński Albertus
    Wiskocz (?)
    Lubowidz
     
    Brudziński Joannes
    Kraszino
    Kurowo
     
    Brzusko Simon
    Krzywki Bratki
    Szreńsk
     
    Bunkowski Mathias ( Niczicz )
    Petrykozy
    Niczko
     
    Burg Petrus
    Góra Nadolna (?)
    Góra
     
    Burnak
    Łęg
    Łęg
     
    Burstinek Jacobus
    Cieślino
    Borzewo
     
    Burza Casper
    Barcikowo
    Swieczeniec
     
    Burza Paulus, Hedvigis, Bartholomei i Joannes
    Włoczewo
    Proboszczowice
     
    Chabowski Alberti
    Pepłowo Wyliazłowo
    Swieczeniec
     
    Chabowski Venceslaus
    Włoczewo
    Proboszczowice
     
    Chaliński Joh.
    Goślicze Sędki
    Ciachcino
     
    Chodorski
    Kozielsk
    Kuczbork
     
    Choliewa Felice
    Pęszyno Bronienczice
    Proboszczowice
     
    Choliewa Mathias
    Umienino Nagiełki
    Proboszczowice
     
    Choliewa Mathias
    Kotarczyno
    Kurowo
     
    Chomentowski Adam i Jacobi
    Chomontowo
    Miszewo Strzałkowskie
     
    Chrapek Paulus
    Żukowo Konarskie
    Ciachcino
     
    Chudzilka Blasius i Andreas
    Niedzgóra
    Kuczbork
     
    Chudziński Laurentius
    Chudzyno Maior
    Zagroba
     
    Chudziński Roslanus
    Jaroszewo
    Zagroba
     
    Cieszewski mathias
    Brzechowo
    Łęg
     
    Cieszkowska
    Łukoszyno Borki
    Borzewo
     
    Ciołkowski Jacobus
    Woźniki
    Woźniki
     
    Credowicz Jacobus
    Cieszewo Minor
    Biskupice
     
    Criski ( Kryski )
    Swierczino (Magna)
    Drobnin
     
    Cristek Marcus
    Bęchy
    Drobnin
     
    Czachorowscy Valerianus i Stanislaus
    Bendorzyno
    Borzewo
     
    Czachorowski Valerianus i Andreas (Potkowicz)
    Kolczyno Jawny (?)
    Gozdowo
     
    Czachowski Albertus ( Pusczik )
    Pęszyno Sobki (?)
    Proboszczowice
     
    Czaika Joannes
    Rzeszotary Phaly
    Kurowo
     
    Czaika Nicolaus
    Żołczino
    Kurowo
     
    Czaikowie Bartholomeus i Joannes
    Chabowo Świniary
    Drobnin
     
    Czambrzich Jaonnis
    Bońkowo Środy
    Szreńsk
     
    Czaplińska
    Bronowo Zalesie
    Trzepowo
     
    Czarny Mathias, Joannes
    Luboradz Magna
    Szreńsk
     
    Czechowie Joannes i Andreas
    Girzyno
    Bielsk
     
    Czeczotkowie Sigismundus, Gregorius, Jacobus i Malcher
    Brunowo Nagórne
    Trzepowo
     
    Czernicki
    Bileliawy Goluszkie
    Zgliczino
     
    Czernicki
    Guleszino Minor
    Zgliczino
     
    Czethka Felix, Joannis
    Boryszewo
    Słupno
     
    Cziastko Joannis
    Wiliewo
    Zgliczino
     
    Cziastko Mathias
    Wieluń Zaleszie
    Szreńsk
     
    Cziągadło Petrus, Lauretis
    Męczenino
    Zagroba
     
    Cziągoszowicz
    Kamionki
    Biała
     
    Cziborowicz Adam
    Bromierz Magna
    Rogotworsk
     
    Cziborowicz Martinus
    Chabowo Stara Wieś
    Drobnin
     
    Cziborski Albertus
    Bagiennice Małe
    Dłotowo
     
    Czieczywchowie Jacobus i Stephanus
    Bendorzyno
    Borzewo
     
    Cziegadło Petrus, Laurentis
    Dąmbrowsk Sędek
    Zagroba
     
    Czierzuch Joannes
    Bendorzyno
    Borzewo
     
    Czigan Stanislai
    Studzieniec
    Sierpc
     
    Cziszewski Albertu, Mathias
    Swierczino (Magna)
    Drobnin
     
    Cziurkonek Jacobus
    Męczenino
    Zagroba
     
    Czortkowie Joannes i Martinus
    Pęszyno Duże
    Proboszczowice
     
    Dambrowski Pierny
    Kraikowo Mieczek
    Zagroba
     
    Dasowie Andreas i Felix
    Mężenino Małe
    Zagroba
     
    Dąbrowski Pierny
    Dąmbrowsk Sędek
    Zagroba
     
    Dimek
    Smolino
    Zagroba
     
    Dimek ( Pieta )
    Jarossewo
    Zagroba
     
    Dinguliński
    Sulienczice
    Jeżewo
     
    Dobaczewski Mathias
    Żórawino Smazały
    Kurowo
     
    Dobek Mathia
    Cieszewo Minor
    Biskupice
     
    Dobeslai Joannes
    Strusino
    Bonisław
     
    Dobiegalicz Gregorius
    Kosienice
    Goleszyn
     
    Dobkowie Laurentis i Albertus
    Zglinice Maior
    Sierpc
     
    Dobrosielski Mathias
    Chabowo Stara Wieś
    Drobnin
     
    Dobrzyniecki
    Przybojewo
    Kurowo
     
    Doliega Antonius
    Kamionki
    Biała
     
    Dominikowie
    Bendorzyno
    Borzewo
     
    Dominikowie
    Zglinice Maior
    Sierpc
     
    Dominikowie Andreas i Stanislaus
    Czachorowo
    Gozdowo
     
    Domink Paulus
    Richarcice Drozdy
    Bonisław
     
    Dramiński Joannes
    Brudnica
    Kurowo
     
    Drepsik Joanne, Ambrosius
    Bęchy
    Drobnin
     
    Dropkowie
    Przedpełce Woitkowicze
    Woźniki
     
    Drozd Joannes
    Richarcice Drozdy
    Bonisław
     
    Drusrza Joannes Pauli
    Kowaliewo Skorupki
    Gozdowo
     
    Drusrza Johannes
    Kowaliewo Boguszyce
    Gozdowo
     
    Dul Andreas (Ruczka)
    Głuchowo
    Gozdowo
     
    Dul Andreas (Ruczka)
    Liszewo Małe
    Gozdowo
     
    Duszak Paulus
    Leszczyno Szlacheckie
    Zagroba
     
    Dusze Stanislai
    Janczewo Dusze
    Bielsk
     
    Dziathko Jacobi
    Dłużniewko
    Biskupice
     
    Dziedzicki Martinus
    Wołowo
    Swieczeniec
     
    Dziedzicz
    Koskowo Bogusądi
    Bonisław
     
    Dziedzicz Joannes
    Czachówko
    Gozdowo
     
    Dzięgielewski Andreas
    Kamionki
    Biała
     
    Dzięgielewski Valentini
    Czarnomino Wielkie
    Gozdowo
     
    Dzięgielińska
    Bronowo Zalesie
    Trzepowo
     
    Dziubel Bartolom.
    Jeżewo
    Jeżewo
     
    Dziurlik Alberti
    Petrikozy
    Dłotowo
     
    Dziwanowscy Andreas i Nicol.
    Lesczino
    Zagroba
     
    Dziwanowski
    Swierczynko
    Drobnin
     
    Dzwonek
    Kraiewice Dzwonki
    Jeżewo
     
    Eliaszowicz Nicolaus
    Umienino Nagiełki
    Proboszczowice
     
    Falęta Jacobus
    Ługi
    Szreńsk
     
    Fartak Laurentius
    Zgliczino Poboczne
    Zgliczino
     
    Fokale
    Śniegoczino
    Zagroba
     
    Frycz Andreas i Petri
    Krzyżanowo
    Borzewo
     
    Gaczult Pauli
    Brzechowo
    Łęg
     
    Gagatkowie Albertus, Erasmi
    Machcin
    Proboszczowice
     
    Gagatkowie Stanislaus, Paulus i nicolaus
    Machcinko
    Proboszczowice
     
    Garbacz Adamus
    Richarcice Maior
    Bonisław
     
    Gardzyna Andreas
    Żółtowo Gardzyny
    Kurowo
     
    Garwaski
    Przeciszewo
    Zagroba
     
    Garzek paulus i Albertus
    Mioduszi
    Bonisław
     
    Gawłowski
    Bogurzynek
    Bogurzino
     
    Gawrial Martinus ( Woczieska )
    Chabowo Lazowo
    Drobnin
     
    Gąsior Erasmus
    Bronowo
    Trzepowo
     
    Gemba
    Petrikozy
    Dłotowo
     
    Gendek Nicolaus
    Przeradz
    Lubowidz
     
    Girzyński Nicolaus
    Brelki
    Łęg
     
    Gisson
    Zagroba
    Zagroba
     
    Gliech Andreas
    Dobrosielce Imbrami (?)
    Drobnin
     
    Glina Paulus
    Dobrosielce Imbrami (?)
    Drobnin
     
    Glinoiecki
    Kosiny Stare
    Żeromino
     
    Gluch Michael
    Malachowo
    Biskupice
     
    Głowa Stanislai
    Zawidz
    Zawidz
     
    Głowa Stanislaus. Jacobus, Petrus
    Zawidz Żabowo
    Zawidz
     
    Głowienka Andreas
    Belkowo
    Drobnin
     
    Głuchowscy
    Liszewo Małe
    Gozdowo
     
    Gnacik Alberti
    Dąmbrowsk Sędek
    Zagroba
     
    Gnacik Albertus, Zophia
    Śniegoczino
    Zagroba
     
    Gnat Joannes
    Śniegoczino
    Zagroba
     
    Gniew Nicolaus
    Dłużniewko
    Biskupice
     
    Gnoiński
    Korboniec
    Podkroiewo
     
    Gnoiński
    Borowe Nowe
    Podkroiewo
     
    Gnoiński Felix
    Petrikozy
    Dłotowo
     
    Gogolowie (Albertus)
    Zglinice Maior
    Sierpc
     
    Golienia Bartholomeus
    Petrikozy
    Dłotowo
     
    Golienia Jacobus i Albertus
    Śniegoczino
    Zagroba
     
    Golieniec Jacubus
    Smardzewo Nobilium
    Zagroba
     
    Gołocki Stanislai
    Mioduszi
    Bonisław
     
    Gołocki Wszebor
    Gutowo Orle
    Słupia
     
    Goły Andrea
    Śniegoczino
    Zagroba
     
    Goły Jacobi
    Bońkowo Środy
    Szreńsk
     
    Goły Stanislaus
    Wiskocz (?)
    Lubowidz
     
    Goły Stanislaus ( Warda )
    Będzino Osieckie (?)
    Lubowidz
     
    Gondek Josephus
    Pruszi (?)
    Łęg
     
    Goski Joannis
    Grodkowo Zawiszy
    Kisieliewo
     
    Goślicki Valentius
    Lesczino
    Zagroba
     
    Gożdzik Laurentis
    Kowaliewo Skorupki
    Gozdowo
     
    Górka Andreas
    Gutowo Orle
    Słupia
     
    Grabek Laurenti
    Petrikozy
    Dłotowo
     
    Grabia
    Łęg
    Łęg
     
    Grabowski
    Szumanie Pustoty
    Jeżewo
     
    Grabowski Mathei i Zophia
    Karwosziek Noskowicze
    Sikorz
     
    Grabski Mart.
    Żółtowo Gardzini
    Kurowo
     
    Graczkowa
    Łęg
    Łęg
     
    Gradowie
    Głuchowo
    Gozdowo
     
    Grąbka Andreas
    Włoczewo
    Proboszczowice
     
    Grebniski Petro
    Mogielnica Biedrzych
    Łęg
     
    Grocki Mathia
    Sławęczino
    Zgliczino
     
    Grotka Joannes
    Boryszewo
    Słupno
     
    Grotkowski Albertus
    Grotkowo
    Goleszyn
     
    Grotkowskich
    Kowaliewo Boguszyce
    Gozdowo
     
    Grysz Felicis
    Liszewo Małe
    Gozdowo
     
    Grześkowie Stanislaus i Valentinus
    Zglinicze Minor
    Sierpc
     
    Grzibek Michaelis
    Bromierz Parva
    Rogotworsk
     
    Grzibowski
    Turza Magna
    Lipowiec
     
    Grzibowski Nicolaus
    Unieszki Zawackie
    Kuklino
     
    Grzymek laurentius
    Kęsice
    Jeżewo
     
    Gula Joannis
    Makomazy
    Jeżewo
     
    Gussowski Zdziecz Joannes
    Brzechowo
    Łęg
     
    Gutowski Erasmi
    Zawidz Żabowo
    Zawidz
     
    Guzowski Joannes
    Guzowo (?)
    Lubowidz
     
    Gwizdek Paulus,  Nicolaus
    Białoskóry
    Goleszyn
     
    Humieński Andreas
    Sułkowo Żabiki (?)
    Kurowo
     
    Iabramowicz Mathias
    Janczewo Zagajne (?)
    Bielsk
     
    Iłowski
    Strzegowo
    Dąmbrowa
     
    Jabramowicz
    Koskowo Bronisze
    Bonisław
     
    Jadamowicz Martinus
    Leszczyno Szlacheckie
    Zagroba
     
    Jaiewscy Stanislaus i Josephus
    Gaiewo (?)
    Gozdowo
     
    Jakóbowicz Nicolai
    Głuchowo
    Gozdowo
     
    Jałoszyńska
    Zdziar Gąsowski
    Góra
     
    Jamisz Stanislau
    Milotki
    Szreńsk
     
    Janczewski Albertus
    Bielsk miasto
    Bielsk
     
    Janczewski Albertus
    Łysakowo
    Bonisław
     
    Janczewski Nicolaus
    Umienino
    Probosczowice
     
    Janczewski Warpunia Thomas
    Rudowo Pruszi (?)
    Bielsk
     
    Jankowięta Joannes i Andreas
    Cieślino
    Borzewo
     
    Jaroszewskich
    Dąmbrowsk Sędek
    Zagroba
     
    Jaroszowie Petrus i Andreas
    Głuchowo
    Gozdowo
     
    Jascz Petrus
    Richarcice Maior
    Bonisław
     
    Jasczowie
    Richarcice Drozdy
    Bonisław
     
    Jawni
    Głuchowo
    Gozdowo
     
    Jawny Gregorius
    Łukoszyno
    Borzewo
     
    Jawny Gregorius, Mathias
    Kolczyno Jawny (?)
    Gozdowo
     
    Jeżewscy Paulus i Petrus
    Wolia Grembecka
    Jeżewo
     
    Jeżewscy Paulus i Petrus
    Zytowo
    Jeżewo
     
    Jeżewski
    Gilino
    Bielsk
     
    Jeżewski Bartolomeo
    Grzendowo
    Jeżewo
     
    Jeżewski Martini
    Młotkowo
    Jeżewo
     
    Jeżewski Mathei
    Rudowo Brody (?)
    Bielsk
     
    Jeżewski Paulus
    Grabiec
    Jeżewo
     
    Kabowie Nicolaus i Joannes
    Szeligi Maior
    Słupno
     
    Kalicki Michael
    Opatowiec
    Starozręby
     
    Kalicz Andreas
    Bledzewko
    Sierpc
     
    Kamduski Stanislai
    Dłużniewo Maior
    Biskupice
     
    Kania Andreas
    Krzywki Bratki
    Szreńsk
     
    Kapusta
    Czachorowo
    Gozdowo
     
    Kapusta Jacobi
    Bombalice Minor
    Bonisław
     
    Kapusta Sendek
    Bendorzyno
    Borzewo
     
    Kapusta Stephanus
    Bendorzyno
    Borzewo
     
    Karasiówna Dorothe
    Zdziar Łopadki
    Góra
     
    Karcz Joannes
    Zagrobka
    Zagroba
     
    Karpowie Albertus i Mathias
    Sławęczino
    Zgliczino
     
    Karski Martinus
    Gozdowo
    Gozdowo
     
    Karski Martinus
    Zawidz Parva
    Zawidz
     
    Karwosiecki Joannes
    Przeradz
    Lubowidz
     
    Kempski
    Psary
    Łęg
     
    Kempski Joannes
    Kosinino
    Zawidz
     
    Kendzierzyńska Barholomei
    Kuchary
    Bonisław
     
    Keszik Joannes
    Czieszewo Maior
    Biskupice
     
    Kęszicki
    Skoczkowo Magna
    Jeżewo
     
    Kiełbasa Biernat Joannes, Paulus i Felix
    Cieszewo Minor
    Biskupice
     
    Kiełbasa Martinus
    Malissewo
    Biskupice
     
    Kiełbasa Thom.
    Przedpełce Kiełbasy
    Woźniki
     
    Kierski Albertus
    Zdziar Wielki
    Góra
     
    Kiesiliowie Martinus i Andreas
    Czieszewo Maior
    Biskupice
     
    Kliczewski
    Brudnice
    Lubowidz
     
    Kliczewski
    Chodupki
    Kuczbork
     
    Kliczewski
    Przespa
    Kuczbork
     
    Kliczewski Felix
    Kossowo
    Zieliona
     
    Klimkowicz Jacobus
    Przedpełce Koscziołki
    Woźniki
     
    Klimkowie Stanislaus i Hieronimus
    Szeligi Minor
    Słupno
     
    Klionek Petrus
    Marszewnica
    Dłotowo
     
    Kliosz joannes
    Krzywki Bratki
    Szreńsk
     
    Klucznik joannes i Jacobus
    Richarcice Maior
    Bonisław
     
    Kluszowski
    Unieszki Zawackie
    Kuklino
     
    Kluszowski Joannis, Stanislai
    Stropuchowo
    Jeżewo
     
    Kobiernicki Joannes i Casper
    Brunowo Sady
    Trzepowo
     
    Kobiernicki Paulus, Stanislaus, Mathias i Thomas
    Salionki
    Trzepowo
     
    Kocziast Albertus
    Smardzewo Nobilium
    Zagroba
     
    Kocziecki Nicolaus
    Krzywki Bratki
    Szreńsk
     
    Koczot Venceslaus
    Borkowo Maior
    Lubowidz
     
    Kokoszka Stanislai
    Kurowo Pianki
    Kurowo
     
    Kolianek :aurentius
    Romatowo
    Kurowo
     
    Konarski
    Ogorzelice
    Proboszczowice
     
    Konarski
    Bileliawy Goluszkie
    Zgliczino
     
    Konarski Andreas
    Konari
    Ciachcino
     
    Konarski Nicolaus
    Bronowo
    Proboszczowice
     
    Konewka Nicolai, Moszczen
    Męczenino Minor
    Zagroba
     
    Konieczki Joannes, Bartolom., Stan.
    Bońkowo Środy
    Szreńsk
     
    Kopecz Erasmus
    Goślice Parva
    Ciachcino
     
    Korab Jacobi
    Chabowo Stara Wieś
    Drobnin
     
    Koritowski martinus, Vincent i Stanisl.
    Chodupka
    Kuczbork
     
    Koritowski Mathias
    Krempa
    Lipowiec
     
    Korsanek Paulus, Albertus i Jacobus
    Umienino Tubki
    Proboszczowice
     
    Kosczien Felix
    Wieluń Zaleszie
    Szreńsk
     
    Kosiński
    Bileliawy Goluszkie
    Zgliczino
     
    Kosiński Mathei
    Kosiny Stare
    Żeromino
     
    Kosiński Matheus
    Bogurzyn
    Bogurzino
     
    Koskowski Joannes
    Koskowo Bronisze
    Bonisław
     
    Kosmaczewski
    Brudnice
    Lubowidz
     
    Kosmaczewski Martini
    Kosinino
    Zawidz
     
    Kostrow
    Mogielnica Biedrzych
    Łęg
     
    Koszmaczewski
    Psary
    Łęg
     
    Koszmidz Joannis
    Romatowo
    Kurowo
     
    Koszniński Martinus
    Kosznino
    Święcieniec
     
    koszutka Mathias
    Śniegoczino
    Zagroba
     
    Koszyński Josephus
    Goluszino
    Zgliczino
     
    Kościółek Stanislaus
    Chabowo Stara Wieś
    Drobnin
     
    Kot Bartholomeus
    Luboradz Magna
    Szreńsk
     
    Kot Batrholomea, Mathias i Albertus
    Kwanikowo (?)
    Słupia
     
    Kot Laurentis
    Strusino
    Bonisław
     
    Kot Nicolaus
    Komorowo
    Kurowo
     
    Kotasek Mathias, Simon
    Turza Parva
    Lipowiec
     
    Kotek Stanislaus
    Dobrzinice Maior
    Kurowo
     
    Kotek Stanislaus, Vale. i Stephani
    Kotarczyno
    Kurowo
     
    Kowaliewski
    Zawidz Parva
    Zawidz
     
    Kowaliewski
    Dąbrowa
    Dąbrowa
     
    Koza Jacobi
    Kosiny Stare
    Żeromino
     
    Koza Nicolaus, Joannes, Stanislaus, Sebastianus i jacobi
    Miłodroż
    Proboszczowice
     
    Kozieł Felix i Sebastiano
    Mioduszi
    Bonisław
     
    Kozieł Joan., Valent. I Mathias
    Wawrowo
    Niczko
     
    Kozik
    Brelki
    Łęg
     
    Kozik Joan. I Zophia
    Brzechowo
    Łęg
     
    Kozikow Jacobus
    Pruszi (?)
    Łęg
     
    Kozławsczi Roslanus i Petrus
    Swierczino (Magna)
    Drobnin
     
    Kozłowski Philipus
    Dziwanowo
    Drobnin
     
    Kozoba Felix
    Czachowo Maior
    Proboszczowice
     
    Kraikowski Andreas, Mathias
    Kraikowo Gradowo (?)
    Zagroba
     
    Kraikowski Nicolaus
    Wilkęsy
    Łęg
     
    Krassowski Stanislaus
    Brzechowo
    Łęg
     
    Krawiecz Sebastianus
    Pęszyno Sobki (?)
    Proboszczowice
     
    Krczewska Anna
    Lipowiec Podborny
    Lipowiec
     
    Krewny Mathias
    Łęg
    Łęg
     
    Kręcirey Stanslaus
    Babiec
    Sierpc
     
    Krol Bartholomeus
    Chabowo Lazowo
    Drobnin
     
    Krol Jacobus
    Kolczyno
    Gozdowo
     
    Krosz Adam
    Dłużniewo Maior
    Biskupice
     
    Krukowa
    Bagiennice Wielkie
    Dłotowo
     
    Krupa Joannes
    Pepłowo Pacierzowe
    Swieczeniec
     
    Krupowie Jacobus i Stanislao
    Liesczyno Cmetonum
    Bielsk
     
    Kruszka Andreas
    Żółtowo Zabiki (?)
    Kurowo
     
    Krzeczek Martinus
    Liesczyno Cmetonum
    Bielsk
     
    Krzeczkowie Stan. I Seb.
    Mianowo
    Niczko
     
    Krzęczak Martinus
    Leszczyno Szlacheckie
    Zagroba
     
    Krziwkowski Antonius
    Luberadzyk
    Szreńsk
     
    Kublik Andreas
    Blidzewo Stasziak
    Sierpc
     
    Kuczborski
    Przespa
    Kuczbork
     
    Kuczborski Jacobus
    Ciołkówko
    Woźniki
     
    Kuczowie
    Goślice Magna
    Ciachcino
     
    Kuiawsski Stanislaus
    Milcze Kosteri
    Łęg
     
    Kukułka Albertus
    Rzeszotary Pszczelie
    Kurowo
     
    Kuliak Martini
    Dłużniewo Maior
    Biskupice
     
    Kurczamba Simon, Joannes
    Koskowo Stradzewo
    Bonisław
     
    Kurek Paulus i Adami
    Leszczyno Szlacheckie
    Zagroba
     
    Kurowski Joannes
    Brudnica
    Kurowo
     
    Kurowski Joannes
    Kraszino
    Kurowo
     
    Kustra Nicolai, Laurentis
    Żukowo Konarskie
    Ciachcino
     
    Kustra Nicolai, Stanislaus
    Konary
    Ciachcino
     
    Kuszka Cristinus
    Góra Nadolna (?)
    Góra
     
    Labuna Joan.
    Rudowo Pruszi (?)
    Bielsk
     
    Laczka Joannes
    Dobrosielce Imbrami (?)
    Drobnin
     
    Lakota Paulus
    Kraszino
    Kurowo
     
    Lazari Philipus i Matheus
    Brudnice
    Lubowidz
     
    Lągossowa Dorothe
    Dłużniewo Maior
    Biskupice
     
    Libowie Joannes i Mathias
    Ługi
    Szreńsk
     
    Liczka Pauli
    Bagiennice Małe
    Dłotowo
     
    Lieniwczowicz Lucas Valentinus
    Machcin
    Proboszczowice
     
    Liewicki
    Krempa
    Lipowiec
     
    Liewicki Andreas
    Żuromin
    Lubowidz
     
    Lioch Joannes
    Leszczyno Szlacheckie
    Zagroba
     
    Lisakowski
    Bonisław
    Bonisław
     
    Lisakowski Erasmus i Michael
    Włoczewo
    Proboszczowice
     
    Liszek Mathias
    Ługi
    Szreńsk
     
    Lubek Joannes
    Zakrzewo
    Bielsk
     
    Lubiewo Mathias
    Wieluń Zaleszie
    Szreńsk
     
    Luboracki Bartolomeus, Baltazar
    Bońkowo Środy
    Szreńsk
     
    Lubowicki
    Ossówka
    Lubowidz
     
    Luczka Andreas
    Lipowiec Podborny
    Lipowiec
     
    Lugowscy
    Wieluń Zaleszie
    Szreńsk
     
    Luter Paulus
    Kęsice
    Jeżewo
     
    Łascz Albertus
    Kuchary
    Bonisław
     
    Łopata Paulus, Joannes
    Chełstowo
    Swieczeniec
     
    Łukowscy Paulus i Albertus (Ziemkowie)
    Łukoszyno Wielkie
    Bądkowo
     
    Machcziński Kołak Martinus
    Umienino Nagiełki
    Proboszczowice
     
    Maczkowicz Mathias
    Bońkowo Środy
    Szreńsk
     
    Makomeski Stanislaus
    Wróbliewko
    Jeżewo
     
    Malisza Joannes
    Kolczyno
    Gozdowo
     
    Malonek Paulus
    Bielsk miasto
    Bielsk
     
    Mantika Alberti
    Komorowo
    Kurowo
     
    Mantika Nicolaus i Jacobi
    Rzeszotary Starawieś
    Kurowo
     
    Maplonicki Petrus
    Mogielnica Biedrzych
    Łęg
     
    Maskowicz Stanislaus, Petrus
    Luberadzyk Podborny (?)
    Szreńsk
     
    Mdzewski Albertus
    Bonkowo
    Dąbrowa
     
    Mdzewski Albertus
    Prusoczino Strzegowskie
    Dąbrowa
     
    Mdzewski Jacobus
    Dąbrowa
    Dąbrowa
     
    Mdzewski Thomas
    Łoniewo
    Woźniki
     
    Meczikol Stanislaus
    Liszewo Małe
    Gozdowo
     
    Meczinska
    Leszczyno Szlacheckie
    Zagroba
     
    Mezik
    Pęszyno Małe
    Proboszczowice
     
    Mezik lucas
    Pęszyno Sobki (?)
    Proboszczowice
     
    Męcziński Simon
    Męczenino
    Zagroba
     
    Miączyński Albertus
    Luboradz Magna
    Szreńsk
     
    Miączyński Batholomeus
    Miączino Wielkie
    Szreńsk
     
    Michno Casper
    Zakrzewko
    Gozdowo
     
    Mieczek
    Kraikowo Mieczek
    Zagroba
     
    Mieczkowicz Joannes
    Wilkęsy
    Łęg
     
    Mijakowski Joannis
    Barcikowo
    Święcieniec
     
    Milakowie Paulus i Andreas
    Janczewo Dusze
    Bielsk
     
    Milewski Nicolaus
    Chabowo Stara Wieś
    Drobnin
     
    Miliak Joannes
    Pepłowo Wyliazłowo
    Swieczeniec
     
    Miliewski Borzim
    Chabowo Starawieś
    Drobnin
     
    Miliewski Nicolaus i Adam
    Brelki
    Łęg
     
    Miłodroski
    Bronowo Zalesie
    Trzepowo
     
    Miłodrowski Bartol.
    Bronowo Gąsiory
    Trzepowo
     
    Mioduszowie Jacobus, Joannes
    Bagiennice Małe
    Dłotowo
     
    Miotełka
    Stawiszino Łaziska
    Zgliczino
     
    Miska Mathias
    Żółtowo Zabiki (?)
    Kurowo
     
    Misko Bartolomeus
    Smolino
    Zagroba
     
    Mislibor
    Mijakowo
    Swieczeniec
     
    Miszewscy Clemens, Joan., Hieronim
    Białoskóry
    Goleszyn
     
    Miziołek Nicolaus
    Kuchari
    Bonisław
     
    Mlieczko Albertus, Joannes
    Bońkowo Podleśne
    Szreńsk
     
    Mnich Jacobus
    Czieszewo Maior
    Biskupice
     
    Mniszewscy Stanisl. Andreas
    Romatowo
    Kurowo
     
    Mniszewski Stanislaus
    Przedbórz
    Rogotworsk
     
    Mochowsczik Mathias i Nicolaus
    Zglinicze Minor
    Sierpc
     
    Modliszewski
    Szczytno
    Słupno
     
    Modłek Mathias i Bartholomeo
    Zglinice Maior
    Sierpc
     
    Moldek Stanislaus
    Woźniki
    Woźniki
     
    Moskwa Alberti, Martinus, Pauli i Stanislaus
    Męczenino Minor
    Zagroba
     
    Mostowski
    Kozielsk
    Kuczbork
     
    Mostowski Petrus
    Krzywki Piczki
    Szreńsk
     
    Mostowski Petrus i Nicolai
    Kezigrąd (?)
    Szreńsk
     
    Mostowski Petrus, Nicolai
    Luberadz
    Szreńsk
     
    Moyzesowicz Stanislaus
    Zawidz Żabowo
    Zawidz
     
    Mroczek Martinus
    Marszewnica
    Dłotowo
     
    Mroczek Paulus
    Miączino Wielkie
    Szreńsk
     
    Mroczkowie
    Zglinicze Minor
    Sierpc
     
    Mroskówna Barbara
    Liszewo Małe
    Gozdowo
     
    Mrzeczek Martinus
    Leszczyno Szlacheckie
    Zagroba
     
    Msczikowicz Petro
    Kurowo Pianki
    Kurowo
     
    Msczychowicz Joannes
    Kowaliewo Skorupki
    Gozdowo
     
    Msczychowie Zophia
    Umienino Zalaszki
    Proboszczowice
     
    Mścichowska
    Białoskóry
    Goleszyn
     
    Mucha Joannes
    Zglinicze Minor
    Sierpc
     
    Musina Mathiae
    Zglinicze Minor
    Sierpc
     
    Myskowicz Felix
    Ługi
    Szreńsk
     
    Nadolny Stanislaus i Procpio
    Girzyno
    Bielsk
     
    Napałkowska
    Kosiny Stare
    Żeromino
     
    Naparowie joannes Martinus
    Kwanikowo (?)
    Słupia
     
    Narzimska
    Dąbrowa
    Dąbrowa
     
    Narzimska
    Mdzewko Stare
    Dąbrowa
     
    Narzimska
    Drogiska
    Dąbrowa
     
    Nicki Stanislaus
    Marszewnica
    Dłotowo
     
    Nicolaus grembecki
    Grabiec
    Jeżewo
     
    Niczgorski Georgius
    Lipowiec Podborny
    Lipowiec
     
    Niczgorski Georgius ( Śliwka )
    Turza Magna
    Lipowiec
     
    Niechrost Baltazar
    Żółtowo Zabiki (?)
    Kurowo
     
    Niedrowski Albertu
    Komorowo
    Kurowo
     
    Niemierza
    Otolino
    Słupno
     
    Niemierza Laurentis
    Chabowo Stara Wieś
    Drobnin
     
    Niemierza Nicolaus
    Dobrzinice Minor
    Kurowo
     
    Niemierza Stanislaus
    Dramino
    Goleszyn
     
    Niemsta Simon i Albertus
    Mianowo
    Niczko
     
    Niepotko Andrea
    Nadratowo
    Szreńsk
     
    Niewrzid Johannes
    Dobrzinice Maior
    Kurowo
     
    Niexiński Laurentis
    Niexino (Lexyno)
    Lęntowo
     
    Nixiński
    Głużek
    Bogurzino
     
    Nozdrak
    Lesczino Cmetonum
    Bielsk
     
    Olbracht
    Zagrobka
    Zagroba
     
    Olbracht Jacobus
    Smolino
    Zagroba
     
    Olbrachtowicz Jacobus
    Dąmbrowsk Sędek
    Zagroba
     
    Oliekacz Mathias
    Bońkowo Środy
    Szreńsk
     
    Omach Paulus
    Malachowo
    Biskupice
     
    Onasz Paulus
    Sokolniki
    Biskupice
     
    Onasz Paulus
    Dłużniewo Maior
    Biskupice
     
    Onaszewska
    Rudowo Pruszi (?)
    Bielsk
     
    Oprzędek Jacobus
    Rudowo Pruszi (?)
    Bielsk
     
    Orlikowska
    Borzewo
    Borzewo
     
    Orzeł Mathias
    Kamionki
    Biała
     
    Osieccy Laurentius i Jaocb.
    Bogurzyn
    Bogurzino
     
    Ossowka Paulus
    Turza Parva
    Lipowiec
     
    Ossut Joanne
    Witosławice Ossuty
    Biskupice
     
    Ostrowski Erasmi
    Kurowo
    Kurowo
     
    Oszmay Joannes
    Obrąb Mały
    Borzewo
     
    Oślikowscy Joannes i Nicolaus
    Góra Nadolna (?)
    Góra
     
    Otolski Joannes, Petrus, Felix i Sigismundus
    Brochoczino
    Trzepowo
     
    Pacierzowicz Sebastianus
    Pepłowo Pacierzowe
    Swieczeniec
     
    Pacziorek Stanislaus
    Kosienice
    Goleszyn
     
    Pakosz Mathias
    Przeradz
    Lubowidz
     
    Paliuch Nicolaus i Thomea
    Stawiszino Lasziska
    Zgliczino
     
    Paluchowicz Jacobus
    Wiliewo
    Zgliczino
     
    Parafa Joannes
    Barcikowo
    Swieczeniec
     
    Parkut Petrus
    Milotki
    Szreńsk
     
    Pastwowicz Joannes i Barholomeus
    Szumanie Pustoty
    Jeżewo
     
    Pawlik Adam
    Rudowo Brody (?)
    Bielsk
     
    Pesziński Felicis
    Umienino Zalaszki
    Proboszczowice
     
    Pesziński Piła Albertus
    Pęszyno Sobki (?)
    Proboszczowice
     
    Phala Martinus
    Milotki
    Szreńsk
     
    Phiol Felix
    Łukoszyno Biki
    Borzewo
     
    Phiol Paulus
    Włoczewo
    Proboszczowice
     
    Phiol Paulus
    Czachorowo
    Gozdowo
     
    Pianka Andreas
    Dobrosielce
    Drobnin
     
    Piącziński Jacobus
    Włoczewo
    Proboszczowice
     
    Pich Jacobus
    Rudowo Pruszi (?)
    Bielsk
     
    Piczek Mathias
    Krzywki Piczki
    Szreńsk
     
    Picziniecz
    Ramutowo
    Swieczeniec
     
    Pieczątka Joannes
    Karwosziek Choliewice
    Bądkowo
     
    Pieczilun Mathias
    Brunowo Zalesie
    Trzepowo
     
    Piegat Vittus
    Bońkowo Podleśne
    Szreńsk
     
    Piekutek Martini
    Leszczyno Szlacheckie
    Zagroba
     
    Pieliega Andreas
    Bendorzyno
    Borzewo
     
    Pielioch Andreas
    Leszczyno Szlacheckie
    Zagroba
     
    Pielis Mathias
    Dobrosielce
    Drobnin
     
    Pielk Stanislaus
    Krzywki Bratki
    Szreńsk
     
    Pienk Stanislaus
    Komorowo
    Kurowo
     
    Pienka Joannes
    Jaroszewo
    Zagroba
     
    Pierny Nicolae
    Dąmbrowsk Maior
    Zagroba
     
    Pierny Nicolae
    Chudzyno Maior
    Zagroba
     
    Piętka Martini
    Kraikowo Gradowo (?)
    Zagroba
     
    Pilchowscy Georgius, Martinus i Albertus
    Ramutowo Kościeńskie
    Święcieniec
     
    Pilchowski Albert
    Kosznino
    Święcieniec
     
    Piotrkowięta
    Dzięgieliewo
    Gozdowo
     
    Piotrowięta Stanislai i Mathei
    Goślice Parva
    Ciachcino
     
    Pisczik Nicolaus
    Kraikowo Mieczek
    Zagroba
     
    Pisk Nicolaus
    Zglinice Maior
    Sierpc
     
    Piskowie Joannes i Michaeli
    Dłużniewko
    Biskupice
     
    Placzetko Joannes
    Rzeszotary Pszczelie
    Kurowo
     
    Plaszcz Jacobus
    Kuczbork Villa
    Kuczbork
     
    Plusczinska
    Łukoszyno Biki
    Borzewo
     
    Pluskwa Jacobus
    Pęszyno Bronienczice
    Proboszczowice
     
    Pluskwa Joannes
    Umienino Zalaszki
    Proboszczowice
     
    Pluskwowie Jacobus i Bartholomeus
    Umienino Nagiełki
    Proboszczowice
     
    Płocki
    Dąbrowa
    Dąbrowa
     
    Płocki
    Mdzewko Stare
    Dąbrowa
     
    Podawca Joannes
    Kurowo
    Kurowo
     
    Podborny Stanislaus
    Bońkowo Podleśne
    Szreńsk
     
    Polit Petrus
    Wazyno Kmiece
    Goleszyn
     
    Popkowie Jacobus i Philipus
    Chudzyno Maior
    Zagroba
     
    Potkowicz Gegorius
    Leszczyno Szlacheckie
    Zagroba
     
    Prasol Sebastianus
    Dąmbrowsk Maior
    Zagroba
     
    Prochno Nicolaus
    Mianowo
    Niczko
     
    Przeciszewski
    Przedbórz
    Rogotworsk
     
    Przedboiewski
    Jaroszewo
    Zagroba
     
    Przedboiewski
    Śniegoczino
    Zagroba
     
    Przedborowie
    Chudzyno Maior
    Zagroba
     
    Przedpełska Dorothea
    Śniegoczino
    Zagroba
     
    Przeracki Joannis
    Mislino Magna
    Zgliczino
     
    Przeracki Joannis, Petrus, Albertus
    Dzwierano
    Zgliczino
     
    Prześciszewski Andreas
    Dąmbrowsk Sędek
    Zagroba
     
    Przijało Mathias
    Bońkowo Kmiece
    Szreńsk
     
    Prziliepnia Stanislai
    Cieszewo Minor
    Biskupice
     
    Puch Alberti
    Zglinice Maior
    Sierpc
     
    Puscz Mathiea
    Bońkowo Podleśne
    Szreńsk
     
    Puszak Paulus
    Łukoszyno Biki
    Borzewo
     
    Pyszinski Andreas
    Czieszewo Maior
    Biskupice
     
    Pysznu Bartholomeus
    Miączino
    Szreńsk
     
    Racięski
    Lipniki
    Mochowo
     
    Radzanowski
    Bońkowo Podleśne
    Szreńsk
     
    Radzowska
    Bonkowo Michałowice
    Szreńsk
     
    Rassewski Joannis
    Gilino
    Bielsk
     
    Redliczka Jacobus
    Żółtowo Zabiki (?)
    Kurowo
     
    Regaliowie Petrus Blaeus
    Liszewo Duże
    Gozdowo
     
    Reska Joannes
    Krzywki Bratki
    Szreńsk
     
    Reska Stanislaus
    Bagiennice Wielkie
    Dłotowo
     
    Respąd Paulo i Stanislao
    Karwosziek Noskowicze
    Sikorz
     
    Ribiczki Martinus
    Niedzgóra
    Kuczbork
     
    Richarski
    Zglinicze Minor
    Sierpc
     
    Robaczińska
    Wieluń Zaleszie
    Szreńsk
     
    Robak Stanislaus
    Zdziembory
    Bądkowo
     
    Rodzanowska
    Bonkowo Srody
    Szreńsk
     
    Rodzonek Petrus
    Żórawino Smazały
    Kurowo
     
    Rogacz Mathias, Georgius
    Janczewo Rogacze
    Bielsk
     
    Rogalia Andreas, Jacobi
    Czachorowo
    Gozdowo
     
    Rogalia Lucas
    Zakrzewko
    Gozdowo
     
    Rogaliowie Simon i Andreas
    Podkrolewo Maior
    Podkroiewo
     
    Rogasz Joannis
    Bombalice Minor
    Bonisław
     
    Rogożek Nicolaus
    Barcikowo
    Swieczeniec
     
    Romanthowski ( Gąski ) Joannes
    Kurowo
    Kurowo
     
    Romoczka
    Niegoczino
    Lipowiec
     
    Ronik Andreas
    Willewo Trzaski
    Szreńsk
     
    Ropel Michael
    Góra Nadolna (?)
    Góra
     
    Rosko Paulus
    Wieluń Zaleszie
    Szreńsk
     
    Rossol Albertus
    Krzywki Bratki
    Szreńsk
     
    Roszciszewski
    Kuski
    Kurowo
     
    Rościszewski Adam
    Września
    Mochowo
     
    Rościszewski Alberti i Joan.
    Zembrzice (?_
    Jeżewo
     
    Rościszewski Andreas
    Rosciszewo
    Mochowo
     
    Rościszewski Thomas i Floriani
    Zamosczie
    Mochowo
     
    Rozdziel Andrea
    Petrykozy
    Słupia
     
    Rozińska
    Głużek
    Bogurzino
     
    Ruczka Adami
    Głuchowo
    Gozdowo
     
    Rudowski
    Bromierz Parva
    Rogotworsk
     
    Rudowski
    Przedbórz
    Rogotworsk
     
    Rudowski Brodzicz Paulus
    Męczenino
    Zagroba
     
    Rusay Marcus
    Marszewnica
    Dłotowo
     
    Ruta Gregorius
    Czarnomino Wielkie
    Gozdowo
     
    Rzepka Andreas
    Dzięgieliewo
    Gozdowo
     
    Rzepka Joan.
    Modrzyno Dzięgielewskie
    Gozdowo
     
    Rzezawski Joannes
    Wiskocz (?)
    Lubowidz
     
    Rzezawski Sigismundi
    Bendzemino
    Lubowidz
     
    Sabel Joannes
    Dłużniewko
    Biskupice
     
    Safran Dorothea
    Czachorowo
    Gozdowo
     
    Sapala Antonius
    Chabowo Stara Wieś
    Drobnin
     
    Sarpala Stanislaus
    Ługi
    Szreńsk
     
    Sarzala Sigismundus
    Pęszyno Duże
    Proboszczowice
     
    Saszi Nicolaus
    Dobrzinice Minor
    Kurowo
     
    Saszinowicz Andreas
    Barcikowo
    Swieczeniec
     
    Sczapa Thomas ( Konewka )
    Męczenino Minor
    Zagroba
     
    Sczubioł Antonius
    Koskowo Troiany (?)
    Bonisław
     
    Seliski Elisabeth, Nicolai
    Barcikowo
    Swieczeniec
     
    Seliski Joanne
    Wołowo
    Swieczeniec
     
    Seliski Laurentius
    Żukowo Minor
    Ciachcino
     
    Sempa margaretha i Mathiae
    Kliniewo Mędalie
    Zagroba
     
    Sepilok Barholomeus
    Kurowo Pianki
    Kurowo
     
    Serzanek Paulus
    Woźniki
    Woźniki
     
    Sethkowicz Joannes
    Wiliewo
    Zgliczino
     
    Setkowicz Paulus
    Bendorzyno
    Borzewo
     
    Sędek Petrus
    Pęszyno Małe
    Proboszczowice
     
    Siaska Mathias
    Łukoszyno Biki
    Borzewo
     
    Sierzik Paulus i Petrus
    Kurowo
    Kurowo
     
    Sijo mathias
    Głuchowo
    Gozdowo
     
    Sikora Joannes i Martini
    Leszczyno Szlacheckie
    Zagroba
     
    Simanowicz Georgius
    Rachoczino
    Sierpc
     
    Simanowięta Sebastianus i Nicolaus
    Rzeszotary Phaly
    Kurowo
     
    Sipnicz Petrus
    Zdziar Gąsowski
    Góra
     
    Sipniewski Nicolaus
    Girzyno
    Bielsk
     
    Siska gregor i Joan.
    Mianowo
    Niczko
     
    Skała Albertus
    Goślice Magna
    Ciachcino
     
    Skierdo Laurentis
    Łukoszyno Borki
    Borzewo
     
    Skoczkowski
    Skoczkowo Magna
    Jeżewo
     
    Skoczkowski
    Rzessotari Starawieś
    Jeżewo
     
    Skora Joannes ( Serokie )
    Wazyno Kmiece
    Goleszyn
     
    Skora Joannis
    Wazino Skora
    Golieszino
     
    Skowronek Jacobo
    Rudowo Pruszi (?)
    Bielsk
     
    Skowronkowie Stanislaus i Joseph
    Rudowo Brody (?)
    Bielsk
     
    Sliepkowski Andreas
    Sliepkowo
    Woźniki
     
    Slioch Bartolomeus
    Dłużniewo Maior
    Biskupice
     
    Sławecki Andreas
    Sławęczino
    Zgliczino
     
    Służebny Stanislaus
    Wieluń Zaleszie
    Szreńsk
     
    Smarzewscy ( Oskołowie )
    Śniegoczino
    Zagroba
     
    Smarzewski ( Goły ) Andreas
    Przedpełce Koscziołki
    Woźniki
     
    Smarzewski Josephus i Stanislaus
    Męczenino Mediocris
    Zagroba
     
    Smarzewski Judicis
    Męczenino
    Zagroba
     
    Smarzewski Stanislai
    Kowaliewo
    Łęg
     
    Smolan Simon
    Jonczewo
    Bielsk
     
    Smoszak Nicolaus
    Żórawino Smazały
    Kurowo
     
    Sobieiuski
    Bonkowo
    Dąbrowa
     
    Sobieiuski Nic.
    Kowalewko
    Dąbrowa
     
    Sobieniski Nicol.
    Dąbrowa
    Dąbrowa
     
    Sobierai Stanislaus
    Łukoszyno Borki
    Borzewo
     
    Soja Albertus
    Otolino
    Słupno
     
    Sotkowicz Joannes
    Wiliewo
    Zgliczino
     
    Sowa Andreas
    Szeligi Maior
    Słupno
     
    Spit Petrus
    Krzywki Bratki
    Szreńsk
     
    Stacharz Stanislaus
    Petrikozy
    Dłotowo
     
    Stalmach Felix i Nicolao
    Kotarczyno
    Kurowo
     
    Stary (?)
    Kamionki
    Biała
     
    Stasziak Andreas
    Blidzewo Stasziak
    Sierpc
     
    Stasznikowska
    Biała
    Biała
     
    Sthorz Martinus
    Bromierz Magna
    Rogotworsk
     
    Storz Bartolomeus
    Bromierz Magna
    Rogotworsk
     
    Straszewscy Albertus, Gregorius
    Wronka
    Niczko
     
    Straszewski Adam
    Kozilias
    Dłutów
     
    Straszewski Albertus
    Marszewnica
    Dłotowo
     
    Straszewski Joannes
    Krzywki Piczki
    Szreńsk
     
    Strusiński
    Koskowo Bronisze
    Bonisław
     
    Struszyński (Bębenek)
    Włoczewo
    Proboszczowice
     
    Strzegowscy
    Prusoczino Strzegowskie
    Dąbrowa
     
    Strzegowski Jacobus, Felicis i Petri
    Mdzewko Stare
    Dąbrowa
     
    Strzegowski Jacobus, Martin., Joannes
    Strzegowo
    Dąbrowa
     
    Suchaiowie Stanislaus i Andreas
    Bagiennice Wielkie
    Dłotowo
     
    Sudraski Joannes
    Gozdowo
    Gozdowo
     
    Sudraski Petrus ( Ptasniszowski )
    Białuty
    Bonisław
     
    Sulieński Nicol.
    Lesczino Cmetonum
    Bielsk
     
    Summiczka Stanislaus
    Żółtowo Zabiki (?)
    Kurowo
     
    Sura Joannes
    Girzyno
    Bielsk
     
    Suski
    Bendorzyno
    Borzewo
     
    Suski Pauli, Stanislai
    Susk
    Golieszino
     
    Swieczynski
    Rzessotari Starawieś
    Jeżewo
     
    Swieczynski Jacobus
    Skoczkowo Magna
    Jeżewo
     
    Swieskowicz Michael
    Sułkowo Błonie
    Kurowo
     
    Swiethobor Antonius i Nicolae
    Bęchy
    Drobnin
     
    Syperek Albertus
    Śniegoczino
    Zagroba
     
    Sypniewski Stanislao
    Mioduszi
    Bonisław
     
    Szczesnicz Simon
    Kotarczyno
    Kurowo
     
    Szczyciński
    Szczytno
    Słupno
     
    Szwierzina Andreas
    Krzywki Bratki
    Szreńsk
     
    Szynowiecz Mathias
    Czachowo Maior
    Proboszczowice
     
    Śledż Albert
    Brzeznicza
    par. Brwilino
     
    Śliwka
    Łukoszyno Wielkie
    Bądkowo
     
    Śniegocki Andreas
    Śniegoczino
    Zagroba
     
    Świerczyński
    Turza Parva
    Lipowiec
     
    Świerczyński Petrus
    Czieszewo Magna
    Biskupice
     
    Świnka Joannis
    Komorowo
    Kisieliewo
     
    Tambka Martinus, Mathia Bernardi
    Bendorzyno
    Borzewo
     
    Tedak Adam
    Kęsice
    Jeżewo
     
    Tholiak Jacobus
    Chabowo Lazowo
    Drobnin
     
    Thomea Petrus i Jacobus
    Brudnice
    Lubowidz
     
    Thomski Stanislaus
    Chorzewo
    Słupia
     
    Tłubicki Ambrosius
    Bombalice Minor
    Bonisław
     
    Tłuchowski Gregorius Stanislai
    Kamionki
    Biała
     
    Tobie Jacubus
    Dobrosielce Imbrami (?)
    Drobnin
     
    Tomek Joannis
    Chudzyno Maior
    Zagroba
     
    Tomkowięta Joannes i Jacobus
    Kwanikowo (?)
    Słupia
     
    Tomkowska
    Chudzyno Maior
    Zagroba
     
    Trambkowie Matias i Joannes
    Łukoszyno Borki
    Borzewo
     
    Trąbka Joannes
    Włoczewo
    Proboszczowice
     
    Trąpka Mathias i Joannes
    Karwosziek Choliewice
    Bądkowo
     
    Trąpka Stanislaus
    Włoczewo
    Proboszczowice
     
    Trebniski
    Śniegoczino
    Zagroba
     
    Tribula Andreas
    Goślice Parva
    Ciachcino
     
    Troian Antonius, Petrus
    Cieszewo Minor
    Biskupice
     
    Troianowicz Nicolaus
    Sipniewo (?)
    Bonisław
     
    Troianowie Antonius i Petro
    Czieszewo Maior
    Biskupice
     
    Trzcieński
    Miączino Wielkie
    Szreńsk
     
    Turski Albertus
    Bogurzynek
    Bogurzino
     
    Tworzianus
    Niedzgóra
    Kuczbork
     
    Tyska Stanislai
    Brunowo Nagórne
    Trzepowo
     
    Ubisz Jacobus
    Kuchary
    Bonisław
     
    Ubyś Jacobi
    Kendzierzyno
    Bonisław
     
    Urdnicz Joannes
    Mioduszi
    Bonisław
     
    Vitowie Albertus i Andreas
    Bledzewko
    Sierpc
     
    Waczek Mathias
    Bromierz Maior
    Biskupice
     
    Walertowicz Felix
    Wieluń Zaleszie
    Szreńsk
     
    Wantoch Thomae, Simonis, Stanislaus
    Kozice
    Kurowo
     
    Warpunia Simon
    Rudowo Pruszi (?)
    Bielsk
     
    Wasiński Stanislai i Alberti
    Kowaliewo Boguszyce
    Gozdowo
     
    Wassowa Sebastian
    Kosiny Stare
    Żeromino
     
    Wator Andreas
    Luboradz Magna
    Szreńsk
     
    Wawrzętkowie
    Dzięgieliewo
    Gozdowo
     
    Waziński Paulus
    Grotkowo
    Goleszyn
     
    Ważiński Thomae
    Zolszino
    Kurowo
     
    Ważiński Thomae
    Żurawino
    Kurowo
     
    Widlakowicz Paulus
    Turza Parva
    Lipowiec
     
    Wiedrowski Adam
    Wiadrowo
    Lubowidz
     
    Wielczuchowie Joan. i Nicol.
    Barcikowo
    Święcieniec
     
    Wielgowicz Stanislaus
    Wieluń Zaleszie
    Szreńsk
     
    Wielk ( Warda ) Jacobus
    Dziwanowo
    Drobnin
     
    Wieluński Nicolaus
    Wieluń Zaleszie
    Szreńsk
     
    Wierzbięta Mathias
    Komorowo
    Kisieliewo
     
    Wilczek Andrae
    Włoczewo
    Proboszczowice
     
    Wilczek Sigismundus jacobi
    Kamionki
    Biała
     
    Wilk Albertus
    Stawiszino Lasziska
    Zgliczino
     
    Wilk Joannes
    Góra Nadolna (?)
    Góra
     
    Winicki
    Turza Magna
    Lipowiec
     
    Winicki Simon
    Bądkowo Sadi
    Bądkowo
     
    Winniczki Nicolai
    Bądkowo Sadi
    Bądkowo
     
    Wiskowicz Andr.
    Dobrosielice Zaliesie
    Drobnin
     
    Wissorog Andreas
    Stawiszino Lasziska
    Zgliczino
     
    Wist valentino
    Żołczino
    Kurowo
     
    With Jacobus
    Pepłowo Nagurki
    Swieczeniec
     
    Withek Joannes
    Rzeszotary Gotarty
    Kurowo
     
    Withosławska
    Swierczynko
    Drobnin
     
    Witkowie Joannes i Andreas
    Blidzewo Stasziak
    Sierpc
     
    Wlost Mathias
    Czarnomino Wielkie
    Gozdowo
     
    Włodek Roslanus
    Chudzyno Maior
    Zagroba
     
    Wołowski
    Wola
    Woźniki
     
    Wołowski Andreas (Burzyńska)
    Łoniewo
    Woźniki
     
    Woszest Petrus
    Pęszyno Bronienczice
    Proboszczowice
     
    Woznicz Nicolaus
    Dłużniewo Maior
    Biskupice
     
    Woźnicki Joamnnes i Michael
    Łoniewo
    Woźniki
     
    Woźnicki Moldek Stanislaus
    Ciołkówko
    Woźniki
     
    Wronowie Stanislaus i Galus
    Leszczyno Szlacheckie
    Zagroba
     
    Wróbliowie Albertus, nicolau, martinus
    Jonczewo Abramki
    Bielsk
     
    Wyday Andreas
    Rzeszotary Gotarty
    Kurowo
     
    Wziemborski Bartholom.
    Studzieniec
    Sierpc
     
    Xtan Joannes
    Borowice
    Miszewo Murowane
     
    Zagajny Martinus
    Janczewo Zagajne (?)
    Bielsk
     
    Zagroba Martini
    Bądkowo Sadi
    Bądkowo
     
    Zagrocki Joannes ( Sowa )
    Kęsice
    Jeżewo
     
    Zaiącz Stanislaus
    Dłużniewo Maior
    Biskupice
     
    Zakrzewscy
    Milicze Kostiri
    Łęg
     
    Zakrzewski Joannis
    Zakrzewo
    Bielsk
     
    Zalezicz
    Bombalice Minor
    Bonisław
     
    Zalieski
    Bronowo
    Proboszczowice
     
    Zalieski Aberti i Mathiae
    Ogorzelice
    Proboszczowice
     
    Zalieski Andreas
    Chomontowo
    Miszewo Strzałkowskie
     
    Zalieski Petri
    Bonisław
    Bonisław
     
    Zamnowie Albertus
    Zagrobka
    Zagroba
     
    Zamoscki Florianus
    Pianki
    Mochowo
     
    Zapala Mathias
    Pepłowo Nagurki
    Swieczeniec
     
    Zarzeczny Mathias
    Turza Parva
    Lipowiec
     
    Zarzyńska
    Girzyno
    Bielsk
     
    Zawisza Jacobus
    Dziębakowo
    Goleszyn
     
    Zawodniowie Stanislaus i Martinus (Suscy)
    Bendorzyno
    Borzewo
     
    Ząmb Gregorius
    Liszewo Małe
    Gozdowo
     
    Ząmbek Bartolomeus
    Jonczewo
    Bielsk
     
    Zdziech Marcus
    Przeradz
    Lubowidz
     
    Zdziech Stanislaus i Barthol.
    Kraiewice Robaki
    Jeżewo
     
    Zebrala Nicolaus
    Girzyno
    Bielsk
     
    Zemborkowie Petrus i Blasius
    Rzeszotary Phaly
    Kurowo
     
    Zglinicki Petrus
    Pęszyno Bronienczice
    Proboszczowice
     
    Zgliniecki Mathias, Albertus
    Romatowo
    Kurowo
     
    Zgliniski Phillipus ( Kowal )
    Rzeszotary Pszczelie
    Kurowo
     
    Zieliński
    Dąbrowa
    Dąbrowa
     
    Zieliński Andreas, Petrus, Albertus
    Żaki (?)
    Dłutów
     
    Zieliński Andreas, Petrus, Albertus
    Bagiennice Wielkie
    Dłotowo
     
    Zieliński Petrus
    Straszewy
    Dłotowo
     
    Zielony Mathias
    Przedpełce Kiełbasy
    Woźniki
     
    Ziemak
    Rosciszewo
    Mochowo
     
    Ziemak
    Lipniki
    Mochowo
     
    Ziemak
    Ostrowo
    Mochowo
     
    Ziemak
    Wolia Grembecka
    Jeżewo
     
    Ziemek Laurentis
    Dobrzinice Maior
    Kurowo
     
    Ziemik Albertus
    Łukoszyno Biki
    Borzewo
     
    Zienkowski Paulus, Albertus, Petrus
    Łukoszyno Borki
    Borzewo
     
    Zilka Mathias
    Bońkowo Podleśne
    Szreńsk
     
    Zimida Anton. Josph. Joannes
    Niedzgóra
    Kuczbork
     
    Zoledek nicolaus
    Bagiennice Małe
    Dłotowo
     
    Zolph Joannes
    Rudowo Pruszi (?)
    Bielsk
     
    Zuchay Joannes
    Bagiennice Wielkie
    Dłotowo
     
    Żaczek Valentinus ( Simida )
    Niedzgóra
    Kuczbork
     
    Żarek Jacobus Stanislaus
    Krzywki Bratki
    Szreńsk
     
    Żdżarski Stephanus
    Przedbórz
    Rogotworsk
     
    Żegota Petri
    Kozłowo (Żegoty)
    Łęg
     
    Żołnierz
    Kosiny Bartoszowe
    Bogurzino
     
    Żołnierz
    Kosiny Kapiczne
    Bogurzino
     
    Żołnierz
    Kosiny Stare
    Żeromino
     
    Żuk Stanisl.
    Żółtowo Żuki
    Kurowo
     
    Żukowie Paulus i Stanisl.
    Żółtowo Myszewo
    Kurowo
     
    Żukowski Laurentis
    Szeligi Maior
    Słupno
     
    Żurek
    Richarczice maior
    Bonisław
     
    Żurowie
    Richarcice Drozdy
    Bonisław
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
    @
    Layout i system zarządzania treścią wykonane przez: Lemon IT © 2005