<h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne</h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne<br><p><font size="7"><b>Stankiewicz</b> Genealogia</font>
Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne

Lata 1918 - 1938 Informacje

  • Wojna 1918 -1920 - lista poległych i odznaczonych cz. 1
  • Wojna 1918 -1920 - lista poległych i odznaczonych cz. 2
  • Wojna 1918 -1920 - lista poległych i odznaczonych cz. 3
  • Wojna 1918 -1920 - lista poległych i odznaczonych cz. 4
  • Wojna 1918 -1920 - lista poległych i odznaczonych cz. 5
  • Wojna 1918 -1920 - lista poległych i odznaczonych cz. 6
  • Wojna 1918 -1920 - lista poległych i odznaczonych cz. 7
  • Wojna 1918 -1920 - lista poległych i odznaczonych cz. 8
  • Wojna 1918 -1920 - lista poległych i odznaczonych cz. 9
  • Wojna 1918 -1920 - lista poległych i odznaczonych cz. 10
  • Odznaki Pułkowe WP 1920 - 1939 - Artyleria i Pancerniacy
  • Odznaki Pułkowe WP 1920 - 1939 - Piechota
  • Odznaki Pułkowe WP 1920 - 1939 - Strzelcy i Saperzy
  • Odznaki Pułkowe WP 1920 - 1939 - Ułani i Szwoleżerowie
  • Wojna 1918 -1920 - lista poległych i odznaczonych cz. 11
  • 56 Pułk Piechoty w karykaturze
  • MAUZOLEUM - polegli w latach 1914 - 20
  • 84 Pułk Piechoty w karykaturze
  • 39 Pułk Piechoty w karykaturze
  • 3 Pułk Lotniczy 1918 - 1928
  • Cmentarz Wojskowy w Białymstoku
  • 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich w karykaturze
  • Lotnicy 1918 - 1920
  • Cmentarz Wojskowy w Warszawie
  • Oficerowie Marynarki Wojennej - 1930 r.
  • Oficerowie Korpusu Sanitarnego – 1934 r.
  • V Dywizja Syberyjska
  • Rocznik oficerów kawalerii 1930
  • Państwowe Wytwórnie Uzbrojenia w karykaturze cz. 1
  • Państwowe Wytwórnie Uzbrojenia w karykaturze cz. 2
  • Państwowe Wytwórnie Uzbrojenia w karykaturze cz. 3
  • Mazowiecka Szkoła Podchorążych Rezerwy
  • Lista ofiar I wojny światowej - wrzesień 1914 r.
  • Groby żołnierzy z wojny polsko – bolszewickiej na cmentarzu w Rawiczu
  • Szematyzm funkcjonariuszy Straży Celnej 1927 r.
  • PST w Wilnie
  • Groby żołnierzy z lat 1914-1918 na cmentarzu w Rawiczu
  • Łódź. Popularne reklamy i ogłoszenia 1937 / 1939
  • Osadnicy wojskowi w powiecie Oszmiana w latach 1924 - 1939 r.
  • Żołnierze powiatu rudeckiego w okresie I wojny światowej
  • Pochowani na cmentarzu Obrońców Lwowa stan 1939 r.


  • Cmentarz Wojskowy w Białymstoku
    Groby z okresu 1919-1925 


    ( opracowanie J.H. i J.S.)



    Cmentarz w Zwierzyńcu


             
    Cmentarz Farny - kwatery wojskowe


    Pan J.H. podzielił się z nami wynikami swojej mrówczej pracy w postaci listy (powstałej na bazie spisu grobów znajdującego się w Urzędzie Miasta) i zdjęć grobów (blisko 440 zdjęć) żołnierzy polskich z lat 1919 – 1925 .

    Bogate źródło danych o naszych żołnierzach zawiera informacje o grobach z Cmentarzu Wojskowego oraz z kwatery wojskowej na cmentarzu Farnym w Białymstoku.



    LISTA NAZWISK - zawiera 387 osób


    Nazwisko Imię - stopień - data zgonu - info


    Abramowicz Józef - - 26.1.1921 - -
    Adamczyk Ludwik - - 12.6.1920 - -
    Agielczyk Józef - - 22.12.1920 - -
    Aleksandrowicz - - 6.3.1920 - -
    Amczura Franciszek - - - -
    Amek Jan - - 28.2.1920 - -
    Artmanow Jan - - 21.5.1919 - -
    Artu Stanisław - kapral - - strzelec podhalański SK 4P -
    Badura Franciszek - - 17.10.1920 - 5 pp -
    Banas Jan - - 13.8.1920 - -
    Banel Stanisław - - 13.2.1920 - -
    Bedna Antoni - - 26.10.1920 - -
    Bednarczyk Józef - - 11.8.1920 - -
    Bendura Piotr - - 1919 - -
    Biedniewski Stefan - - - -
    Biegański Henryk - - 21.10.1921 - -
    Binkiewicz Jan - - - -
    Bocum Iwan - - - -
    Bogaciński Franciszek - - 21.6.1919 - -
    Bogum Iwan - - - -
    Bożek Stanisław - - 19.2.1920 - -
    Bożenek Leon - - 24.8.1920 - -
    Brałko Wł. - - - -
    Brzeziński Aleksander - - 20.8.1920 - -
    Brzozowski W. - - 12.8.1920 - -
    Brzozowski Józef - - 2.3.1919 - - cm. Farny
    Bykowski Bolesław - - 3.5.1919 - -
    Całkiewicz Adolf - - 1920 - -
    Chancer Józef - - 13.9.1920 - -
    Chełmicki Jan - - 28.4.1920 - -
    Chętnik Apolinary - - 22.8.1920 - I P. Leg. -
    Chmielewski Paweł - - 3.2.1921 - -
    Chmielewski Jan - - 8.2.1919 - -
    Chodkowski H. - - 17.3.1920 - -
    Chojnacki P. - - 1.4.1920 - -
    Chomecki Franciszek - - - -
    Chorzewski Witold - ppor. - - -
    Chybalski Aleksander - - 16.7.1919 - -
    Cichocki Wacław - - - -
    Ciecierowski Wojciech - - 15.11.1920 - -
    Cieślak Jan - - 22.9.1920 - 9 pp -
    Cypański Jan - - 28.10.1920 - -
    Czapiło Michał - - 13.12.1920 - -
    Czapliński Stanisław - szer. - 1.5.1919 - 10 p ułanów -
    Czarnecki W. - - - -
    Czyż Wincenty - - 14.10.1920 - -
    Ćniewski Stanisław - - 3.11.1920 - -
    Damzalski Stefan - - - 10 pl -
    Danilak Aleksander - - - -
    Danilewski Edward - - - -
    Datkowski Kazimierz - - 17.2.1921 - -
    Dąbrowski A. - - - -
    Dąbrowski Feliks - - 24.2.1919 - -
    Derlatka Antoni - - 4.1.1920 - -
    Dimitrow Michał - - 3.2.1920 - -
    Dioman Leon - - 12.9.1920 - -
    Dłabin Stanisław - - 13.7.1919 - -
    Długolewski Roman - - - -
    Dobor Władysław - - - -
    Doroszko Wład. - - 24.8.1920 - -
    Drawkowski J. - - 11.8.1920 - -
    Drocowski Wacław - - 12.12.1920 - -
    Drozd Antoni - - - -
    Drozdowski Stanisław - ppor. - 8.8.1920 - -
    Dubrowski A. - - 1919 - -
    Dyrman Adam - - 12.09.1920 - -
    Dziedźbik Józef - - 24.12.1920 - -
    Dziela Józef - - - -
    Dzięcioł Piotr - - 15.1.1919 - -
    Fabiaszewicz Stanisław - - 15.12.1919 - -
    Falkowski Mieczysław - - 1920 - - cm. Farny
    Famin Piotr - - 1920 - -
    Fratycz Franciszek - - - -
    From Milum Wincenty - - 15.2.1919 - -
    Fudel Rudolf - - - -
    Gawron Stanisław - - 22.04.1921 - -
    Gąsiorowski P. - - 9.2.1920 - -
    Gelbert Herman - - 21.5.1920 - -
    Głowacki Stanisław - - 2.2.1920 - -
    Gomelski Władysław - - 1920 - -
    Goraj Józef - - 29.11.1920 - 23 pplk -
    Gorzel Karol - - 29.9.1920 - 9 p leg. -
    Gradialis Jerzy - - 22.8.1920 - I pp -
    Grodziński St. - - 11.6.1920 - -
    Grodziński Antoni - - 31.1.1921 - -
    Gromada Stanisław - - 16.12.1920 - -
    Grustyk Józef - - 1.10.1920 - -
    Gryke Jakub - - - -
    Grypa Piotr - - 2.8.1919 - -
    Grzelak Bronisław - - 21.2.1920 - 57 pp -
    Grzyb Jakub - - - -
    Gwiazda Aleksander - - 14.10.1920 - -
    Gwoździński Jan - - 7.4.1919 - -
    Habas Kazimierz - - 12.10.1920 - 5 p. leg. -
    Hekara Stanisław - - - -
    Hochowski - - 17.03.1920 - -
    Hrest August - - - -
    Ignasik Józef - - 11.2.1920 - -
    Iwaszkiewicz A. - - 1920 - -
    Izerko Jan - - - -
    Izudiński Ignacy - - 11.12.1920 - -
    Jabłoński L. - - 5.2.1921 - -
    Jabłoński Leon - - 21.1.1920 - -
    Jakisz Wincenty - - 28.12.1919 - -
    Jako Piotr - - - -
    Jamszura Franciszek - - 24.5.1919 - -
    Janaszewicz Kon. - - 24.8.1920 - -
    Janczewski Józef - - - 5 p leg. -
    Janik Andrzej - - 22.8.1920 - I P. Leg. -
    Janis Piotr - - 28.8.1928 - - cm. Farny
    Jankowski Jan - - 19.9.1920 - -
    Jarmakowicz Michał - - 9.5.1922. - -
    Jarocki Józef - - - -
    Jarosławski Bolesław - - 20.8.1920 - - cm. Farny
    Jaroszewicz Wojciech - - - -
    Jarząbek J. - - - 206 p 3 -
    Jarzerowski J. - - 24.8.1920 - -
    Jastrzębski Franciszek - - 22.1.1920 - -
    Jendulski A. - - - -
    Jendzewski J. - - 24.8.1920 - -
    Jepkowski Jakub - - 1920 - -
    Jędrzejewski Józef - - 2.11.1920 - -
    Jonasik Józef - - 2.2.1920 - -
    Józefowicz Jan - - 18.12.1920 - -
    Jóźwicki Leon - - 30.08.1920 - -
    Jurkiewicz Franciszek - - 1919 - -
    Jurkowski Roman - - 1919 - -
    Jusajn Grzegorz - szer. - 1919 - -
    Juszczak Aleksander - - - -
    Kaczmarczyk Jakub - - 23.9.1920 - 3psp -
    Kaczorowski W. - - - -
    Kajański Jan - - 20.12.1919 - -
    Kama Michał - - 27.4.1919 - -
    Kapko Józef - - 11.12.1919 - -
    Karpiecik Adolf - - 9.12.1919 - -
    Katarzyński Antoni - ppor. - 22.09.1920 - lotnik 12 eskadra -
    Kawrecki Bronisław - - 19.2.1921 - -
    Kędzierski Piotr - - 27.5.1919 - -
    Kędzierski Lucjan - ppułk. - 16.9.1920 - ur. 24.2.1882 - 14 p artylerii polowej
    Kielak Walenty - - 27.12.1920 - -
    Kijabiński Bolesław - - - -
    Kistas Ignacy - - 10.8.1920 - -
    Klimczak Edward - - 14.2.1920 - -
    Kluszewski K. - - - -
    Koba Bronisław - - 22.2.1920 - -
    Koc Stanisław - - - -
    Kolka Jan - - 29.4.1921 - -
    Kołodow Franciszek - - - -
    Kołodziejczyk - plut. - 7.1.1920 - -
    Kołpak Michał - - 22.2.1919 - -
    Komorowski Fr. - - - -
    Konopko Jan - - - -
    Kosmorocki Iwan - - 1920 - -
    Kosowski Henryk - - - -
    Kowalczyk Jakub - - 22.8.1920 - I P. Leg. -
    Kowalski Stanisław - - 5.9.1920 - -
    Kowalski Antoni - - - -
    Koziński Stefan - - 1920 - -
    Kozłowski Piotr - - - -
    Krotabis L. - - 1.2.1920 - -
    Krukow Jakub - - 1919 - -
    Krupnonik J. - - 26.1.1920 - -
    Krusicz Stanisław - - 13.12.1920 - -
    Kruszewski Stanisław - - 26.6.1919 - -
    Kryłow Piotr - - - -
    Krysiak Wojciech - - - -
    Krzymanik J. - - 26.1.1920 - -
    Kubacki Jan - - 26.9.1920 - -
    Kubaryk Bolesław - - 28.9.1920 - 23 pplk -
    Kulesza Stanisław - - - -
    Kunsierz Stanisław - - 13.12.1920 - -
    Kuprianowicz Edward - - - -
    Kurbicz K. - - - -
    Kurowicz K. - - - -
    Kuznikow Iwan - - - -
    Kwiatkowski Józef - - 19.6.1919 - -
    Leroczuk Aleksander - - 18.2.1920 - -
    Leszczyński J. - - - -
    Leszczyński Ja. - - - -
    Leszczyński Józef - - - -
    Leśniak Marcin - - 27.2.1919 - -
    Lęc Bol. i P. - por. - 22.8.1920 - -
    Liśniewski Jan - - - -
    Lubaszewski Jan - - 2.10.1920 - -
    Łaboda Franciszek - - 25.9.1920 - -
    Łapiński Józef - - 18.5.1919 - -
    Łasiewicz Mikołaj - - 19.12.1920 - -
    Łeja Michał - - 31.6.1920 - -
    Łoboda Michał - - 22.8.1920 - -
    Łomianko Antoni - - 27.5.1919 - -
    Łyczkowski L. - - 24.2.1920 - -
    Maczkiewicz Stanisław - - - -
    Maj Marian - - - -
    Majewski Feliks - - 14.12.1920 - -
    Majewski Franciszek - - 24.5.1919 - -
    Makarewicz Jan - - 6.2.1920 - -
    Makowski Józef - - 26.12.1920 - -
    Maksimow W. - - - -
    Malcow Iwan - - - -
    Malinowski Józef - - 19.8.1920 - 4 p ułanów -
    Marańczyk Józef - - 19.5.1919 - -
    Marchlak Andrzej - - 21.1.1920 - -
    Marcinek Jan - - 1920 - - cm. Farny
    Marciniak St. - - 15.2.1920. - -
    Marcinowski Antoni - - 1.10.1920 - -
    Markiewicz P. - - 1.4.1920 - -
    Matejczyk W. - - - -
    Matkowski Ludwik - - 11.10.1920 - -
    Matwiejew Aleksiej - - 21.2.1919 - -
    Mezio Jan - - 24.8.1919 - -
    Michajłow Andrzej - - 15.2.1920 - -
    Michalak Antoni - - - -
    Mikołajczyk Zenon - - 1.8.1919 - -
    Milewski Zygmunt - - 20.11.1920 - -
    Mirzek Jan - - 1.2.1920 - -
    Misicki Michał - - 21.1.1920 - -
    Moczulski Antoni - - 2.3.1920 - -
    Mordawski Stanisław - - - -
    Morta Ludwik - - - -
    Najlęcki Adam - - 13.3.1920 - -
    Neumann Alfons - - 2.11.1920 - -
    Niecud Jan - - 10.06.1921 - -
    Niegut Jan - - 10.5.1921 - -
    Niemyski Edward - - 22.7.1919 - 10 p ułanów -
    Niziołek Zenon - - - -
    Nowak Jan - - 22.8.1920 - -
    Nowak Stanisław - - - -
    Obrucki Antoni - - - -
    Ocłukicz Wincenty - - 16.7.1919 - -
    Odrobina Jan - - 30.4.1920 - -
    Okalski Józef - - 2.1.1920 - -
    Okoński Józef - - 3.6.1920 - -
    Okrojek Franciszek - - 1920 - -
    Okulski Jan - - 21.5.1920 - -
    Olejkowski Czesław - - 9.1.1920 - -
    Olejnik Władysław - - 2.1.1921 - -
    Olekiewicz Michał - - 16.7.1919 - -
    Olkiewicz Adolf - - - -
    Olszewski Antoni - szer. - 7.5.1919 - -
    Oniewski Stanisław - - 3.11.1920 - -
    Orłowski Stefan - - 25.9.1920 - 7 p leg. -
    Orzyszko Walenty - - 21.1.1920 - -
    Ostrowski St. - - - -
    Ostrowski Kazimierz - - - -
    Ostrowski Jan - - 27.2.1919 - 4 pp -
    Ostrowski Czesław - - 26.9.1919 - -
    Ożerokow Jan - - - -
    Pawłowski Dom. - - - -
    Piątkowski Mateusz - - - -
    Piekarski Stanisław - - 22.8.1920 - -
    Pietrzak Władysław - - 30.1.1921 - -
    Pietrzak Józef - - - -
    Pikulski Henryk - - - -
    Pilarczyk Stanisław - - 6.8.1919 - -
    Pilkiewicz Mikołaj - - - -
    Plaskota Kazimierz - - 1920 - -
    Pleifer Fryderyk - por. - 16.10.1920 - -
    Plutończyk - - - -
    Płoński Stefan - - 1.10.1920 - -
    Ponecki Józef - - 12.10.1920 - -
    Popkowski Jakub - - 1920 - -
    Prasajński Aleksander - - - -
    Prudziłko Stanisław - - - -
    Prusako Efim - - 7.5.1921 - -
    Przelamiec Piotr - - 18.2.1920 - -
    Przystup Ignacy - - 22.8.1920 - I P. Leg. -
    Ptaszyński Wincenty - podof. - - - 23 p
    Puchalski E. - - - -
    Rafałko Władysław - - 24.6.1920 - -
    Rakowski Józef - - 1919 - -
    Raut Gustaw - - - -
    Rodniewski Stefan - - - -
    Rogowski Wacław - - 29.2.1920 - -
    Rogowski - - 12.8.1920 - -
    Rudel Rudolf - - - -
    Rudicz Teodor - - - -
    Rus Stanisław - - 20.8.1920 - - cm. Farny
    Ruskiewicz Al. - - - -
    Ruta Jan - - 23.11.1920 - -
    Ryczak Jan - - 24.3.1920 - -
    Rykowski Bolesław - - 3.5.1919 - -
    Sak Walenty - - - -
    Samborski J. - - 25.8.1920 - -
    Samulin Jan - - 23.10.1920 - -
    Sanik Feliks - - 1.2.1920 - -
    Sasoński Aleksander - - - -
    Siekierski W. - - - -
    Sieklucki Bronisław - pułkownik lekarz - 16.7.1923 - -
    Sieliwierstow A.M. - - 1939 - - ur. 1903
    Siergiel Stefan - - 1920 - 10 p ułanów -
    Sierpuski W. - - 1.4.1920 - -
    Siewierski Antoni - - 18.4.1919 - -
    Skoczyński Franciszek - - 25.1.1921 - -
    Słowiński Józef - - 20.08.1920 - - cm. Farny
    Słożejko Paweł - - 8.2.1919 - -
    Smacała Jan - - - -
    Sobolewska Kor. - - - -
    Sobolewski W. - - - -
    Sokołowski Grzegorz - - 30.1.1921 - -
    Sokólski Piotr - - 26.9.1920. - -
    Sol - por. - - -
    Solnicki Stanisław - - 10.10.1920 - -
    Sroka Andrzej - - - -
    Stacharski Jan - - - -
    Stajczuk A. - - - -
    Stanaszek Stefan - - 5.7.1919 - - Podhal. 3 p leg.
    Staniewski St. - - 18.5.1920 - -
    Stańczyk Stanisław - - 3.2.1920 - -
    Starchela Wincenty - - 9.1.1920 - -
    Staszerski Franciszek - - 30.08.1920 - -
    Ster Stanisław - - 11.6.1919 - -
    Strzelec N. - - 22.8.1920 - -
    Suchocki Kazimierz - - - -
    Surlik Ludwik - - 12.4.1920 - -
    Surowka Antoni - - 1.8.1921 - -
    Surówka St. - - 1.8.1921 - -
    Syslo St. - - - 65 pp -
    Szczepanik Franciszek - - 1920 - -
    Szerekow Jan - - - -
    Szerko Jan - - - -
    Szewczyk Józef - - - -
    Szlamfok Kazimierz - - 2.9.1920 - -
    Szmerdykowicz - kpt. - 27.5.1920 - -
    Szwarc Leonard - - 14.1.1921 - -
    Szwerdykowicz Kazimierz - kapitan - 27.5.1919 - -
    Szyrokow Grzegorz - - 10.10.1919 - -
    Szysz Władysław - major - - 30 lat -
    Szysz Katarzyna - - - 30 lat -
    Szytek Jan - - 13.10.1920 - -
    Świerczyński Z. - - 19.2.1920 - -
    Tarkacz Dom. - - - -
    Tempski Konstanty - - - -
    Tokarek Dan. - - 1920 - -
    Topiński Konstanty - - - -
    Trakota Waw. - - - -
    Trocha Wiktor - - - -
    Tusz Jan - - 21.9.1921 - -
    Twarogowski - - 31.7.1919 - -
    Urbanowicz Z. - - 21.9.1921 - -
    Wacław Józef - - 28.7.1919 - -
    Walerowski Marian - - 5.3.1920 - -
    Walkiewicz Lucjan Alfons - - 1927 - - cm. Farny
    Wann Michał - - 27.4.1920 - -
    Warszalski Stefan - - - -
    Warzęcha Józef - - - -
    Wasilewski Teofil - - 13.5.1920 - -
    Werner Jan - - - -
    Węglan Józef - - 28.7.1919. - -
    Wierucki Marian - - 3.6.1919 - -
    Winnicki Michał - - - -
    Winnicki Romuald - - 29.5.1924 - - cm. Farny
    Wiśniewski Fr. - - - -
    Wiśniewski Julian - - 4.2.1920 - -
    Włodarczyk Stanisław - - 22.8.1920 - I P. Leg. -
    Wojciak St. - - - -
    Wojtaszek Wiktor - - 21.10.1921 - -
    Woliński Mieczysław - - - -
    Wolkowski - - - -
    Wójcik St. - - 11.6.1920 - -
    Wrała Józef - - 30.9.1920 - 8 p leg. -
    Wrona Konstanty - - 20.1.1921 - -
    Wróblewski Jan - - - -
    Wuster Albert - - 27.7.1919 - -
    Wyrzogowski Włodzimierz - - - -
    Zając Jan - - - -
    Zajączkowski - - - -
    Zalewski A. - - - -
    Zalewski Wiktor - - 23.8.1920 - I P. Leg. -
    Zalewski Franciszek - - 21.1.1920 - -
    Zańczyk Michał - - 16.2.1920 - -
    Zarecki Julian - - 8.7.1919 - -
    Zaseński Aleksander - - - -
    Zawada Jan - - - -
    Zawgarodnia Maria - - - -
    Zdanowicz - - - -
    Zembrzewski A. - - 28.8.1920 - -
    Zieliński Stanisław - - 1929 - - cm. Farny
    Ziemba Piotr - sierż. - 23.9.1920 - 4 psp -
    Ziepiński Stanisław - - 18.6.1919 - 4 pp -
    Zinowko Bronisław - - 8.11.1921 - -
    Zmoczyński A. - - 16.2.1920. - -
    Żebrowski Franciszek - - 1919 - -
    Żelechowski - - - -
    Żukowski Antoni - - 1.5.1919 - -
    Żupiński Stanisław - - 18.6.1919 - -
    Żurawski Bronisław - - 24.3.1920 - -
    Żuraycki Józef - - 28.2.1920 - -





    6 - 12 czerwiec 2007 r.

    @
    Layout i system zarządzania treścią wykonane przez: Lemon IT © 2005