<h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne</h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne<br><p><font size="7"><b>Stankiewicz</b> Genealogia</font>
Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne

Lata 1939 - 1947 Informacje

  • Pod komendą "Gozdawy" 1 VIII - 4 X 1944 r.
  • 3 Berliński Pułk Piechoty nazwiska A - J
  • 3 Berliński Pułk Piechoty nazwiska K - P
  • 3 Berliński Pułk Piechoty nazwiska R - Ż
  • Sturmwind - Wicher
  • 18 Kołobrzeski Pułk Piechoty
  • 22 Pułk Artylerii Lekkiej
  • 36 Łużycki Pułk Piechoty
  • 5 Kołobrzeski Pułk Piechoty
  • 38 Pułk Artylerii Lekkiej
  • 49 Pułk Piechoty
  • AK Lwów - wycinek południowo-wschodni
  • Płońsk i Ziemia Płońska w walce z dwoma okupantami 1939 – 1956
  • 2 Berliński Pułk Piechoty nazwiska A - J
  • 2 Berliński Pułk Piechoty nazwiska K - O
  • 2 Berliński Pułk Piechoty nazwiska P - Ż
  • Kołobrzeg - marzec 1945
  • 29 Pułk Piechoty
  • 32 Budziszyński Pułk Piechoty
  • 1 Brygada Artylerii Armat
  • 26 Drezdeński Pułk Piechoty nazwiska A - N
  • 26 Drezdeński Pułk Piechoty nazwiska O - Ż
  • 40 Pułk Artylerii Lekkiej
  • Ludobójstwo w województwie tarnopolskim
  • 15 Pułk Piechoty
  • Tajne nauczanie w powiecie koneckim
  • 16 Kołobrzeski Pułk Piechoty nazwiska A - J
  • 16 Kołobrzeski Pułk Piechoty nazwiska K - O
  • 16 Kołobrzeski Pułk Piechoty nazwiska P - Ż
  • 17 Pułk Piechoty
  • 37 Pułk Piechoty
  • 25 Pułk Piechoty
  • Bataliony Chłopskie na Rzeszowszczyźnie
  • 9 "Drezdeńska" Dywizja Piechoty
  • Powiat rypiński 1939 - 45
  • 4 brygada artylerii przeciwpancernej
  • 34 Budziszyński Pułk Piechoty
  • 11 Pułk Piechoty
  • Polegli w walce z UPA
  • 37 Pułk Artylerii Lekkiej
  • Kaźń profesorów lwowskich - lipiec 1941
  • Miejsca pamięci narodowej - Janowiec Wielkopolski
  • 28 Pułk Piechoty
  • Suwalszczyzna 1939 - 44 Nazwiska A - Ł
  • Suwalszczyzna 1939 - 44 Nazwiska M - Ż


  • 1 BRYGADA ARTYLERII

    ( opracowanie własne )


    Formowany na podstawie rozkazu organizacyjnego z dnia 3 września 1943 r. w Sielcach.
    Początkowo składała się ze sztabu, baterii sztabowej, 3 pułku artylerii ciężkeij, 4 pułku artylerii przeciwpancernej, 1 samodzielny dywizjon moździerzy i samodzielny sywizjon artylerii przeciwlotniczej.
    Wchodził w skład 1 Korpusu Polskich Sił Zbrojnych.
     
    LISTA NAZWISK - zawiera 554 osoby - dane z lat 1943 - 45



    Anisimowicz - Milkołaj - por. - Szef służby chemicznej - - -
    Ankudo - Antoni - plut. - Dowódca działonu - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Antonienko - Tymateusz - plut. - Dowódca środków ciągu - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Anusewicz - Leonard - ppor. - p. 21.04.1945 - Dowódca baterii - Bateria sztabowa -
    Apfeld - Alfred - chor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Appel - Maksymilian - plut. - Puszkarz - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Arciszewski - Antoni - por. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Aszurkiewicz - Antoni - kpr. - Dowódca działonu - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Augustyn - Józef - plut. - Dowódca działonu - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Aumer - Adam - plut. - Dowódca drużyny topograficznej - Bateria sztabowa - -
    Awdoszyn - Piotr - por. - Szef sztabu - - 1 dywizjon armat -
    Babicz - Awram - kpt. - Dowódca baterii - Bateria sztabowa - -
    Bachorew - Zelman - kan. - p. 24.04.1945 - - -
    Baltuch - Zygfryd - bomb. - st. rachmistrz - topograf - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Baranowski - J. - chor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Baranowski - Ignacy - chor. - p. 11.02.1944 - - -
    Bartlewicz - K. - plut. - Dowódca działonu - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Bartolik - Zbigniew - plut. - Dowódca druiyny łączności radiowej - - 1 dywizjon armat -
    Basarab - Teodozy - kpr. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Basiuk - Stanisław - plut. - Dowódca drużyny łączności - Bateria sztabowa - -
    Batkowski - Stefan - chor. - Szef rozpoznania - - 1 dywizjon armat -
    Batkowski - Konstanty - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - - 1 dywizjon armat -
    Batkowski - Stefan - chor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Batkowski - Konstanty - chor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Beczkowski - Jan - agn. - Starszy kucharz - - 3 dywizjon armat -
    Bednarczuk - Lean - st. ogn. - Szef - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Bednarowicz - B. - ogn. - Szef baterii - Bateria sztabowa - -
    Bednarski - Marian - st. ogn. - Szef - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Bednarz - Karol - por. - Zastępca dowódcy parku ds. politycznych - Park artyleryjski - -
    Beinhauer - Karol - ppor. - Szef rozpoznania - - 2 dywizjon armat -
    Bejgert - Kazimierz - plut. - Dowódca drużyny zwiadu - - 2 dywizjon armat -
    Berezowski - Antoni - plut. - Dowódca działonu - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Bielecki - Bronisław - plut. - Dowódca środków ciągu - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Biełow - Dymitr - por. - Szef łączności - - -
    Bigielman - Maks - por. - Starszy lekarz - Służba zdrowia - -
    Blankrot - Natan - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Blum-Kwieciński - Emanuel - ppor. - Starszy technik samochodowy - - 2 dywizjon armat -
    Błaszczyk - Wacław - kpr. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Błażek - Władysław - plut. - p. 25.04.1944 - - -
    Błoński - Józef - Płk - Dowódca brygady - - -
    Bochenka - Kazimierz - kpr. - Dowódca działonu - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Boćka - Józef - ppor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Bogacz - Szymon - k!pr. - Szef dywizjonu - - 1 dywizjon armat -
    Bondarewicz - B. - plut. - Dowódca drużyny łączności - Bateria sztabowa - -
    Borkowski - Aleksander - plut. - Dowódca działonu - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Borys - Jan - ogn. - Instruktor chemiczny - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Bosak - Józef - kan. - p. 3.08.1944 - - -
    Bransztajn - - sl agn. - Dowódca plutonu - Pluton gospadarczy - -
    Bronikowski - Alfred - kpr. - Dowódca drużyny rachunkowej - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Bruzda - M. - kpr. - Magazynier - - 2 dywizjon armat -
    Brzezicki - Bazyli - plut. - Starszy kucharz - - 2 dywizjon armat -
    Brzeziński - Jan - ogn. - Instruktor chemiczny - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Buchaniewicz - Julian - plut. - Dowódca działonu - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Buczyńska - J. - st. ogn. - Instruktor sanitarny - Służba zdrowia - -
    Buczyński - Jan - ppor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Budziłowski - - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Bugaj - Karol - ppor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 4 bateria - 2 dywizjon armat
    Bukojemski-Nałęcz - Leon - Płk - Dowódca brygady - - -
    Buszuk - Jan - ppor. - Szef sztabu - - 2 dywizjon armat -
    Celiski - Albin - kan. - p. 24.04.1945 - - -
    Cencewicz - A. - plut. - Dowódca drużyny zwiadu - - 1 dywizjon armat -
    Cendrowski - M. - kpr. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 1 bateria - 1 dywizjon armat
    Chlebnikow - T. - kpr. - Kinomechanik - - -
    Chmielnicki - Jan - kpt. - Szef służby chemicznej - - -
    Chmielnicki - Borys - kpt. - Dowódca dywizjonu - - 2 dywizjon armat -
    Chmielowski - Mikołaj - chor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Chodos - Andrzej - por. - Kierownik warsztatu - Warsztat artyleryjski - -
    Chomowski - Mikołaj - ppor. - Szef rozpoznania - - 1 dywizjon armat -
    Chomowski - Mikołaj - ppor. - p. 11.08.1944 - - -
    Chrupało - Tadeusz - kan. - zm. 19.07.1944 - - -
    Ciechanowicz - Józef - chor. - Pomocnik oficera żywnościowego. ds. zaapatrzenia - Kwatermistrzostwa - -
    Ciesielski - Adam - chor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Cieślikowski - Zbigniew - ppor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Cupiał - Zbigniew - kpt. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Cypko - Jerzy - kpt. - Dowódca baterii - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Cywiński - Władyslaw - mjr - Dowódca dywizjonu - - 1 dywizjon armat -
    Czabanowski - Wilhelm - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Czajka - Józef - plut. - p. 24.04.1945 - Dowódca drużyny łączności radiowej - 6 bateria - 2 dywizjon armat
    Czarnota - Józef - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Czerkowski - Marian - kpr. - p. 18.09.1944 - - -
    Czernow - Jan - kan. - p. 24.04.1945 - - -
    Czuchowicz - Anatol - plut. - Dowódca plutonu dowodzenia - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Czudzik - Adam - plut. - Puszkarz - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Czyrek - Marian - sto ogn. - Instruktor chemiczny - - 3 dywizjon armat -
    Danieljanc - Wiktar - kpt. - Dowódca baterii - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Daniłow - J. - kpr. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Dawidowicz - Jan - plut. - Dowódca działonu - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Dawidowicz - Daniel - kpt. - Szef sztabu - - 3 dywizjon armat -
    Dawidowicz - P. - plut. - Dowódca środków ciągu - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Dąbrowski - Jan - kpr. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - - 1 dywizjon armat -
    Deron - Józef - kan. - Starszy kucharz - Drużyna gospodarcza - 1 dywizjon armat -
    Doliwejło - ApaHnary - kpt. - Oficer żywnościowy - Kwatermistrzostwa - -
    Domański - Mieczysław - ogn. - Pisarz-kreślarz - - -
    Doroszewicz - Włodzimierz - kpr. - Pomocnik dowódcy plutonu (dowódca drużyny rozpoznawczej) - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Dragan - Zygmunt - kan. - p. 7.02.1945 - - -
    Draguła - Jan - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Drążek - Marian - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Drześwianników - Mikołaj - mjr - Dowódca dywizjonu - - 3 dywizjon armat -
    Dubowski - Władysław - ppor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Durejko - Franciszek - ogn. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Duszczyński - W. - plut. - Dowódca drużyny zwiadu - - 2 dywizjon armat -
    Dzierżawa - Wilhelm - plut. - Dowódca środków ciągu - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Emmer - A. - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Enoch - Oskar - por. - 1 pomocnik Szefa sztabu - - -
    Fajngold - Julian - plut. - Starszy pisarz - - 3 dywizjon armat -
    Fedoruk - Bazyli - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - - 1 dywizjon armat -
    Fiałkowski - Roman - plut. - Dowódca środków ciągu - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Filipienko - Piotr - kpr. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Filuk - Mieczysław - plut. - Dowódca działonu - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Finkielsztejn - Szymon - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Florenstein - Józef - plut. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Frankowski - Edward - plut. - Szef baterii - Bateria sztabowa - -
    Fryzel - Wojciech - plut. - Dowódca działonu - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Gajda - Jan - plut. - Dowódca działonu - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Gawryłowa - Kława - ogn. - p. 24.04.1945 - - -
    Gilewicz - Piotr - kpt. - Dowódca baterii - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Glanc - Wilhelm - plut. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Głowacki - Bronisław - plut. - Szef - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Golińczak - Jan - - Szef dywizjonu - - 2 dywizjon armat -
    Gosz - Włodzimierz - chor. - Starszy technik uzbrojenia - - 3 dywizjon armat -
    Grabowski - Eliasz - kpt. - Dowódca dywizjonu - - 3 dywizjon armat -
    Greszczuk - Jan - bomb. - Dowódca drużyny topograficznej - Bateria sztabowa - -
    Groswirt - Mieczysław - chor. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Grosz - Wiktor - mjr - Zastępca dowódcy brygady ds. polityczno-wychowawczych - - -
    Grubert - Kazimierz - ppor. - p. 26.06.1945 - - -
    Gruszczyński - Bolesław - plut. - p. 7.02.1945 - Pomocnik dowódcy plutonu dowodzenia - dowódca drużyny zwiadu - 3 bateria - 1 dywizjon armat
    Gruszewicz - Aleksander - plut. - Dowódca środków ciągu - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Grycowiec - Mikołaj - kpr. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - - 1 dywizjon armat -
    Grygorewicz - Antoni - kan. - p. 27.07.1944 - - -
    Grynzel - Stanisław - chor. - Dowódca plutonu łączności - Bateria sztabowa - -
    Haffer - Włodzimierz - plut. - Dowódca działonu - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Hajduk - Józef - chor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Halecki - Wacław - kpt. - Szef zaopatrzenia artyleryjskiego. - Kwatermistrzostwa - -
    Hamburger - Mieczysław - ogn. - Instruktor chemiczny - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Harus - Włodzimierz - kpr. - Dowódca środków ciągu - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Hauser - Jerzy - ppor. - Instruktor - - -
    Hawro - Kazimierz - chor. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Hendel - L. - plut. - Instruktor chemiczny - Bateria sztabowa - -
    Herszkowicz - H. - st. ogn. - Instruktor sanitarny - Służba zdrowia - -
    Hornik - Stanisław - plut. - Dowódca działonu - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Hrycyk - Bazyli - plut. - Dowódca działonu - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Hryszkiewicz - Adam - plut. - Dowódca działonu - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Hussak - Tadeusz - kpr. pchor. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Ignacki - Aleksander - plut. - Dowódca środków ciągu - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Ignatienko - Wiktor - por. - Dowódca baterii - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Ignatiuk - Antoni - plut. - Dowódca działonu - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Ilczenko - Grzegorz - mjr - Szef sztabu - - -
    Issler - Jan - ogn. - Instruktor chemiczny - - 2 dywizjon armat -
    Iwacek - Leon - kan. - p. 20.07.1944 - - -
    Jackowski - Aleksander - ppor. - Instruktor - - -
    Jahołkowski - Jan - char. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Jakubowski - Józef - st. ogn. - Szef - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Jampolski - A. - bomb. - Szef - - 3 dywizjon armat -
    Janczewski - Jan - kan. - Dowódca środków ciągu - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Janczkowski - Feliks - ppor. - Dowódca baterii - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Janczukiewicz - Wincenty - plut. - Dowódca działonu - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Janik - Ignacy - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Jarkowski - Bronisław - plut. - Dowódca działonu - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Jaroszek - Stefan - st. ogn. - Starszy technik samochodowy - - 1 dywizjon armat -
    Jasiński - Bolesław - mjr - Zastępca dowódcy brygady ds. polityczno-wychowawczych - - -
    Jasiński - Feliks - chor. - p. 12.05.1944 - Dowódca plutonu dowodzenia - 7 bateria - 3 dywizjon armat
    Jezior - Adam - chor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Jodłowski - Stanisław - st. ogn. - Starszy technik samochodowy - - 3 dywizjon armat -
    Jurowicz - Maksymilian - chor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - Bateria sztabowa - -
    Kabath - Mieczysław - chor. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Kaczmarek - Piotr - plut. - Dowódca drużyny zwiadu - - 2 dywizjon armat -
    Kaczurow - Jan - ppor. - Dowódca baterii - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Kaczyński - Teodor - plut. - p. 14.01.1945 - Pomocnik dowódcy plutonu (dowódca drużyny rozpoznawczej) - 6 bateria - 2 dywizjon armat
    Kaganowicz - Władysław - kan. - p. 24.04.1945 - - -
    Kamińska - Ludmiła - b.s. - Felczer - - 3 dywizjon armat -
    Kamiński - Antoni - ppor. - Dowódca baterii - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Kanas - Wawrzyniec - kan. - p. 24.04.1945 - - -
    Kapustin - Zachar - ppor. - Technik radiowy - Warsztat artyleryjski - -
    Karbownicki - Michał - mjr. - Szef sztabu - - -
    Karczewska - Maria - - Sekretarka - maszynistka - - -
    Karczewski - Antoni - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Karpi - Roman - chor. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Karpow - Piotr - por. - p. 18.05.1944 - Szef technicznego zaopatrzenia - Kwatermistrzostwa -
    Karpowicz - S. - plut. - Starszy puszkarz - Warsztat artyleryjski - -
    Karwowski - Franciszek - plut. - Dowódca środków ciągu - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Kasicki - Jan - plut. - Instruktor chemiczny - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Kasiński - E. - ogn. - Starszy kucharz - Drużyna gospodarcza - -
    Kelner - Samuel - chor. - Płatnik - Kwatermistrzostwa - -
    Kenigsgelb - Maurycy - kpt. - Szef służby medycznej brygady - Służba zdrowia - -
    Kierbel - Daniel - bomb. - Pomocnik dowódcy plutonu (dowódca drużyny rozpoznawczej) - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Kij - Antoni - ks. kpt. - Kapelan - - -
    Kirszenzweig - Borys - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Kisiel - J. - ogn. - Instruktor chemiczny - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Klich - Zdzisław - ppor. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Klich - Michał - chor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Klich - Aleksander - chor. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Klimko - Józef - bomb. - p. 30.05.1944 - - -
    Klossa - Wiaczesław - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - - 3 dywizjon armat -
    Klupiński - Wincenty - chor. - Zastępca dowódcy dywizjonu ds. politycznych - - 2 dywizjon armat -
    Klus - Stanisław - chor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Kołkowski - B. - st. ogn. - Szef baterii - Bateria sztabowa - -
    Kołodna - Eugenia - chor. - Instruktor - - -
    Kon - Stanisław - mjr - Pomocnik dowódcy brygady - Kwatermistrzostwa - -
    Konieczny - Edward - kan. - p. 3.08.1944 - - -
    Konopko - Janina - ogn. - Maszynistka - - -
    Konopko - Szczepan - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Korniejczuk - Jan - ogn. - Dowódca drużyny zwiadu - - 3 dywizjon armat -
    Koryrko - Jan - plut. - Dowódca działonu - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Korzec - Mikołaj - plut. - Dowódca działonu - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Korzeniowski - Wacław - plut. - Dowódca środków ciągu - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Korzeniowski - Dominik - plut. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Kotowicz - Konstanty - kpr. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Kotulski - Józef - por. - Starszy technik uzbrojenia - - 1 dywizjon armat -
    Kowal - Bazyli - por. - Szef łączności - - -
    Kowalenko - Wiktor - kpt. - Dowódca dywizjonu - - 1 dywizjon armat -
    Kownacki - Fandszek - plut. - Instruktor chemiczny - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Kowzanowicz - Władysław - ppor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Kozmiar - Walenty - plut. - Dowódca drużyny dowozu amunicji - Park artyleryjski - -
    Kozub - Kazimierz - por. - Zastępca dowódcy dywizjonu ds. politycznych - - 1 dywizjon armat -
    Koźlik - Alojzy - plut. - Dowódca drużyny łączności - Bateria sztabowa - -
    Krajewski - Adam - plut. - Dowódca działonu - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Krajnik - Jarosław - plut. - p. 31.01.1945 - Dowódca drużyny łączności radiowej - 8 bateria - 3 dywizjon armat
    Krakowiak - Jerzy - ppor. - Szef kancelarii sztabu - - -
    Krakowiak - Ernestyna - ogn. - Maszynistka - - -
    Kraszewski - Aleksander - ppor. - Felczer - - 1 dywizjon armat -
    Kraśko - Arkadiusz - plut. - Dowódca działonu - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Krawczuk - Łukasz - kpt. - 2 pomocnik szefa sztabu - szef rozpoznania - - -
    Król - Balesław - st. ogn. - Szef - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Krzemień - Leszek - kpt. - Zastępca dowódcy brygady ds. polityczno-wychowawczych - - -
    Kuchalski - Piotr - kpr. - p. 10.01.1945 - - -
    Kuckiewicz - Witold - chor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Kuczyński - Franciszek - por. - Szef służby medycznej brygady - Służba zdrowia - -
    Kuderczak - L. - kpr. - Dowódca działonu - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Kuderski - Jan - plut. - Dowódca działonu - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Kugiejko - - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Kuhl - Stefan - ppor. - Zastępca dowódcy dywizjonu ds. politycznych - - 3 dywizjon armat -
    Kula - Bolesław - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Kula - Tadeusz - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Kulczycki - Władysław - ogn. - Pomocnik dowódcy plutonu dowodzenia - dowódca drużyny zwiadu - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Kulczyński - Władysław - ogn, - Pomocnik dowódcy plutonu dowodzenia - dowódca drużyny zwiadu - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Kulszew - Antoni - por. - Dowódca baterii - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Kumpień - Feliks - plut. - Dowódca działonu - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Kunicki - Tadeusz - ppor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Kupferman - Jakub - plut. - Puszkarz - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Kupriańczyk - Marek - por.. - Szef zaopatrzenia artyleryjskiego. - Kwatermistrzostwa - -
    Kurowski - Zdzisław - plut. - Pisarz-kreślarz - - -
    Labus - Józef - plut. - p. 7.02.1945 - - -
    Lachowicz - Stanisław - chor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Lalik - Roman - chor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Lampel - Bronisław - chor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Landsberg - Piotr - ppor. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Latawiec - Grzegorz - plut. - Dowódca druiyny łączności radiowej - - 3 dywizjon armat -
    Lebel - Henryk - por. - Felczer baterii sztabowej - Bateria sztabowa - -
    Leksy - Antoni - kpr. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - - 3 dywizjon armat -
    Lemańczyk - Bolesław - plut. - Dowódca drużyny łączności - Bateria sztabowa - -
    Lemcio - Mieczysław - kan. - p. 7.02.1945 - - -
    Leoniak - Kazimierz - cha:r. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Lerman - Mojżesz - plut. - Dowódca środków ciągu - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Lerman - A. - kpr. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Lewczuk - Bazyli - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Liczuk - Mikołaj - kpr. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - - 2 dywizjon armat -
    Lisawski - Karal - plut. - Instruktor chemiczny - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Lotarski - Brunon - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Lutyński - Stanisław - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - - 1 dywizjon armat -
    Łabus - Józef - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - - 3 dywizjon armat -
    Łacko - Bronisław - ppar. - Zastępca kwatermistrza ds. politycznych - Kwatermistrzostwa - -
    Łaski - Jan - mjr - Szef łączności - - -
    Ławrynowicz - Adolfina - ppor. - Felczer baterii sztabowej - Bateria sztabowa - -
    Łazowski - Zbigniew - st. ogn. - Szef kancelarii sztabu - - -
    Łazutkin - Andrzej - por. - Dowódca baterii - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Łobacz - Bronisław - plut. - Dowódca działonu - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Łobaczewski - Franciszek - chor. - Starszy technik uzbrojenia - - 2 dywizjon armat -
    Łojko - J. - kpr. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - - 3 dywizjon armat -
    Łopuszyński - - kpr. - Dowódca druiyny łączności radiowej - - 3 dywizjon armat -
    Łubiński - Władysław - ppłk - Szef sztabu - - -
    Łukaszewicz - Michał - kpr. - p. 14.03.1945 - Dowódca działonu - 2 bateria - 1 dywizjon armat
    Łuszczak - J. - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Łużyński - Stanisław - st. ogn. - Instruktor chemiczny - - 1 dywizjon armat -
    Macijaszek - Tadeusz - st. ogn. - Instruktor sanitarny - - 1 dywizjon armat -
    Maculewicz - Bernard - plut. - Dowódca środków ciągu - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Makarewicz - Tadeusz - kpr. - Dowódca drużyny rachunkowej - - 1 dywizjon armat -
    Malarow - Paweł - kpr. - Pisarz-kreślarz - - -
    Malarow - Józef - plut. - Dowódca działonu - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Malczewski - Fryderyk - ppor. - Lektor - - -
    Malmar - Józef - ogn. - Pomocnik dowódcy plutonu (dowódca drużyny rozpoznawczej) - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Małachowski - Michał - por. - Dowódca plutonu - Pluton parkowy - -
    Mańczyński - Kazimierz - kpr. - Dowódca drużyny rachunkowej - - 3 dywizjon armat -
    Marczak - Zygmunt - plut. - Dowódca działonu - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Marczak - Stefan - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Marczak - Grzegorz - plut. - Dowódca działonu - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Marczak - Zygmunt - chor. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Margielewicz - Wiktor - chor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Markowski - Eugeniusz - plut. - Dowódca środków ciągu - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Mazur - Raman - ogn. - Szef - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Mazurec - Jan - kpt. - Dowódca baterii - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Meller - Konrad - st. ogn. - Szef dywizjonu - - 2 dywizjon armat -
    Michalewski - Antoni - por. - Pomocnik szefa łączności ds. radia - - -
    Michałowski - Adam - ogn. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Michniewicz - Anatol - kpt. - p. 3.08.1944 - Dowódca dywizjonu - - 3 dywizjon armat
    Michnowicz - Walenty - ppor. - p. 25.12.1944 - Dowódca baterii - 3 bateria - 1 dywizjon armat
    Mieleszkiewicz - Wiktor - por. - Dowódca baterii - Bateria sztabowa - -
    Migalewicz - - kpr. - Magazynier - - 3 dywizjon armat -
    Miklaszewicz - Zygmunt - ppor. - Szef rozpoznania - - 3 dywizjon armat -
    Miksza - Wiktor - plut. - Dowódca drużyny łączności - Bateria sztabowa - -
    Mikucka - Bronisława - por. - Starszy lekarz - Służba zdrowia - -
    Miliński - Stanisław - plut. - Dowódca środków ciągu - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Miszczuk - Eugeniusz - por. - Lektor - - -
    Mleczko - Władysław - chor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Modzelewski - Stanisław - kan. - Starszy kucharz - Drużyna gospodarcza - -
    Mokry - Henryk - sto ogn. - Instruktor sanitarny - - 3 dywizjon armat -
    Mończyński - R. - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 9 bateria - 3 dywizjon armat
    Morgensztern - Józef - ppor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Mrówka - Stanisław - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - Bateria sztabowa - -
    Mróz - Szymon - ogn. - Pomocnik dowódcy plutonu dowodzenia - dowódca drużyny zwiadu - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Musiał - Czesław - st. agn. - Szef - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Mynio - B. - kpr. - Starszy kucharz - - 2 dywizjon armat -
    Neuman - Leopold - chor. - Felczer - Park artyleryjski - -
    Niczek - Aleksander - plut. - Puszkarz - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Nieczajew - Bazyli - chor. - Felczer - - 3 dywizjon armat -
    Niedużak - Antoni - ogn. - Pomocnik dowódcy plutonu dowodzenia - dowódca drużyny zwiadu - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Niedźwiedzki - Jerzy - kpr. - Dowódca działonu - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Niemiec - Józef - kan. - p. 22.07.1944 - - -
    Niewęgłowski - Jan - ppor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Nowak - Franciszek - kan. - p. 3.08.1944 - - -
    Nowicki - M. - st. ogn. - Szef - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Nowosad - Aleksander - plut. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Nowyk - Bronisław - ks. mjr - Kapelan - - -
    Nusbaum - Naftali - ogn. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Oborski - Leonid - kpt. - Dowódca - Park artyleryjski - -
    Ochal - Aleksander - por. - Zastępca dowódcy dywizjonu ds. politycznych - - 3 dywizjon armat
    Ochman - Józef - kan. - p. 2.11.1944 - - -
    Oleszkiewicz - Feliks - kpr. - Dowódca drużyny rachunkowej - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Oleśkow - Michał - chor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Oliwa - Stanisław - kan. - p. 4.05.1945 - - -
    Olszański - Stanisław - kpr. - Dowódca działonu - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Olszewski - Bolesław - plut. - p. 24.04.1945 - Szef - 6 bateria - 2 dywizjon armat
    Opoczyński - Marian - kpr. - p. 11.01.1944 - - -
    Opoka - Michał - kpr. - Dowódca działonu - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Oprysk - Roman - kan. - p. 24.04.1945 - - -
    Osika - Bronisław - kan. - p. 27.07.1944 - - -
    Ostapienko - Jan - ppor. - Płatnik - Kwatermistrzostwa - -
    Ożgo - Stanisław - kpr. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Pacewicz - Igor - kpt. - Dowódca dywizjonu - - 1 dywizjon armat -
    Pająk - Zbigniew - ppor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Palczewski - Bolesław - kpt. - Szef zaopatrzenia finansowego. - Kwatermistrzostwa - -
    Pasiniewicz - Władysław - plut. - Puszkarz - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Pastuszek - H. - sto ogn. - Pomocnik dowódcy plutonu dowodzenia - dowódca drużyny zwiadu - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Patt - Leon - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Pawlak - Feliks - plut. - Puszkarz - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Pelc - Zdzisław - ppor. - Szef rozpoznania - - 2 dywizjon armat -
    Perła - Edmund - kan. - p. 3.08.1944 - - -
    Petelguzow - Mikołaj - ppor. - Szef łączności - - 2 dywizjon armat -
    Petlaszyński - Kazimierz - plut. - Dowódca działonu - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Pichalski - Mikołaj - chor. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Pichurski - Władysław - kpr. - Puszkarz - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Pietrow - Eugeniusz - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - Bateria sztabowa - -
    Pietrzyk - - kpr. - Pisarz-kreślarz - - -
    Piorun - Józef - chor. - Starszy technik uzbrojenia - - 1 dywizjon armat -
    Piotrowski - Wiesław - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Piotrowski - - kpr. - Magazynier - - 3 dywizjon armat -
    Piotrowski - Julian - kan. - p. 20.09.1944 - - -
    Pióro - Tadeusz - por. - Dowódca baterii - Bateria sztabowa - -
    Pisarek - Bazyli - por. - Oficer żywnościowy - Kwatermistrzostwa - -
    Planer - Emanuel - chor. - Lektor - - -
    Płochowski - Stanisław - ogn. - p. 10.03.1945 - Dowódca drużyny dowozu amunicji - Park artyleryjski -
    Podgórski - Aleksander - kpr. - st. radiotelegrafista - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Pogorzelska - J. - st. ogn. - Instruktor sanitarny - Bateria sztabowa - -
    Pokora - Michał - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - - 2 dywizjon armat -
    Polakow - Bazyli - kpt. - Starszy lekarz - Służba zdrowia - -
    Polakowski - Edward - bomb. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Polański - R. - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Polechoński - Franciszek - plut. - Dowódca działonu - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Poliszczuk - Bronisław - por. - Dowódca baterii - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Polowy - Konstanty - st. ogn. - Instruktor sanitarny - - 2 dywizjon armat -
    Poniatowski - Kazimierz - plut. - Dowódca działonu - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Potrawski - Albert - kpr. - Instruktor chemiczny - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Poźniak - Konstanty - plut. - Dowódca działonu - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Praszmut - Edward - ppor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Prezner - Jan - plut. - Dowódca środków ciągu - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Prorechio - Wiktor - kpr. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Przystawka - Wiktor - kpt. - Szef sztabu - - 1 dywizjon armat -
    Przystawski - Władysław - plut. - Dowódca druiyny łączności radiowej - - 1 dywizjon armat -
    Puteczny - Mieczysław - ppor. - Zastępca dowódcy dywizjonu ds. politycznych - - 3 dywizjon armat -
    Radomski - Konstanty - chor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Radomski - Kazimierz - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - - 2 dywizjon armat -
    Radosi - Stanisław - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 2 bateria - 1 dywizjon armat
    Rafałowski - Antoni - chor. - Instruktor - - -
    Rajewski - Romuald - plut. - Instruktor chemiczny - - 2 dywizjon armat -
    Rajfur - R. - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - - 2 dywizjon armat -
    Rajkiewicz - Jan - kan. - p. 12.03.1945 - - -
    Rajkowski - Zygmunt - ppor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Redo - Bolesław - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Rehle - Edwin - chor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Rejkow - K. - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - - 1 dywizjon armat -
    Reszczyński - Albert - kpr. - Pomocnik dowódcy plutonu dowodzenia - dowódca drużyny zwiadu - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Rewko - E. - plut. - Starszy kucharz - Drużyna gospodarcza - -
    Rodiuk - Raman - plut. - Pomocnik dowódcy plutonu dowodzenia - dowódca drużyny zwiadu - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Rodziewicz - Jerzy - ppor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Rogacz - Michał - st. ogn. - Szef - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Rogacz - Paweł - ogn. - Instruktor chemiczny - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Romaniuk - K. - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - Bateria sztabowa - -
    Romanowicz - Władysław - płk - Zastępca dowódcy brygady ds. technicznych - - -
    Romanowski - Bogdan - chor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Romanowski - Marian - ppor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Romanowski - Mieczysław - kpt. - Szef technicznego zaopatrzenia - Kwatermistrzostwa - -
    Rowedo - Bazyli - kpr. - Puszkarz - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Rowedo - Kazimierz - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Rożen - - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - - 3 dywizjon armat -
    Ruban - Łarisa - chor. - Felczer - - 3 dywizjon armat -
    Rubanik - Michał - chor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Rubenlicht - Leon - plut. - Starszy pisarz - - 1 dywizjon armat -
    Rudnicki - Franciszek - chor. - Starszy technik samochodowy - - 1 dywizjon armat -
    Rudnicki - Józef - plut. - Dowódca działonu - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Rurański - Bogdan - chor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Rusakow - Mikałaj - kpt. - Oficer mundurowy - Kwatermistrzostwa - -
    Rutkiewicz - Bronisław - plut. - Dowódca działonu - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Rutkowski - Franciszek - plut. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Sadowski - Stefan - kpt. - Dowódca dywizjonu - - 2 dywizjon armat -
    Sadowski - Romuald - chor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Sagajtis - Józef - kpt. - Szef służby medycznej brygady - Służba zdrowia - -
    Sagan - Stanisław - plut. - Dowódca działonu - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Samotyj - Antoni - plut. - Dowódca drużyny łączności - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Sapieżko - Stanisław - mjr - Zastępca dowódcy brygady ds. polityczno-wychowawczych - - -
    Saprun - Andrzej - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - - 2 dywizjon armat -
    Sarne Sarnowski - Emanuel - chor. - Zastępca dowódcy parku ds. politycznych - Park artyleryjski - -
    Sarnicki - Edward - ogn. - Puszkarz - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Sarniecki - Wacław - plut. - Dowódca działonu - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Sawicki - Eugeniusz - plut. - Instruktor chemiczny - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Seniuk - T. - bomb. - Starszy kucharz - - 2 dywizjon armat -
    Sergiejew - Bazyli - ppor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Sergiel - Władysław - plut. - Dowódca działonu - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Sidorkiewicz - Józef - ogn. - Instruktor chemiczny - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Sielżycki - Adolf - plut. - Pomocnik dowódcy plutonu dowodzenia - dowódca drużyny zwiadu - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Siembor - Józef - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Siemchowicz - - ogn. - Kierownilk magazynu mundurowego - Pluton gospadarczy - -
    Siemion - Mikałaj - kpr. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Sierota - Czesław - ogo. - Szef - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Skalski - Kazimierz - plut. - Puszkarz - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Skólski - Bogdan - plut. - Pomocnik dowódcy plutonu (dowódca drużyny rozpoznawczej) - Bateria sztabowa - -
    Skumiłow - Konstanty - mjr - Dowódca dywizjonu - - 3 dywizjon armat -
    Sławiw - Tadeusz - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Słobodzki - S. - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - - 2 dywizjon armat -
    Słodnicki - Zbigniew - st. ogn. pchor. - Dowódca drużyny rachunkowej - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Słodziński - - kpr. - Dowódca drużyny rachunkowej - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Słodziński - Antoni - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Smereka - Łukasz - plut. - Dowódca działonu - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Smoleński - Stanisław - plut. - p. 14.02.1945 - Dowódca drużyny rachunkowej - 2 bateria - 1 dywizjon armat
    Sobczak - Stefan - por. - Zastępca dowódcy brygady ds. polityczno-wychowawczych - - -
    Sobolewski - Bernard - plut. - Dowódca działonu - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Sokołowski - - ppor. - Płatnik - Kwatermistrzostwa - -
    Solannilków - Jakub - por. - Szef łączności - - 1 dywizjon armat -
    Sołodkiewicz - H. - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - - 1 dywizjon armat -
    Spanowski - Aleksander - mjr - 1 pomocnik Szefa sztabu - - -
    Sroda - Henryk - ppor. - Zastępca dowódcy dywizjonu ds. politycznych - - 2 dywizjon armat -
    Staciwko - Jan - plut. - Dowódca działonu - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Stańczyk - Kazimierz - st. ogn. - Szef - Park artyleryjski - -
    Stański - Henryk - kpr. - st. rachmistrz - topograf - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Starkiewicz - Mieczysław - ppor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - Bateria sztabowa - -
    Starkiewicz - Helena - agn. - Instruktor sanitarny - Kwatermistrzostwa - -
    Steciwko - Jan - plut. - p. 5.02.1945 - - -
    Straszewski - - st. ogn. - Szef - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Strumiłow - Konstanty - mjr - Szef sztabu - - -
    Styrykiewicz - Antoni - chor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Suszczyński - Józef - kpt. - Szef służby chemicznej - - -
    Szac - Dawid - por. - Szef sztabu - - 1 dywizjon armat -
    Szczerba - Mikołaj - plut. - Szef - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Szechter - Leon - plut. - Instruktor chemiczny - 5 bateria - 2 dywizjon armat -
    Szelka - Zofia - szer. - zg. 3.11.1944 - - -
    Szeremet - Piotr - plut. - Puszkarz - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Szeremeta - K. - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 5 bateria - 2 dywizjon armat
    Szeremeta - Piotr - kpr. - p. 8.03.1945 - - -
    Szerewiński - Andrzej - ogn, - Kierownik magazynu żywnościowego. - Pluton gospadarczy - -
    Szerszeń - Witold - sto ogn. - Adiutant dowódcy brygady - - -
    Szkiląc - Stanilsław - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Szkred - Jan - plut. - Dowódca działonu - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Szłapa - Stanisław - st. ogn. - Szef - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Szpak - Michał - chor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Szrejter - Stanisław - kpt. - Pomocnik dowódcy brygady - Kwatermistrzostwa - -
    Sztura - Antoni - plut. - Szef kancelarii sztabu - - -
    Sztutman - Tadeusz - ppor. - Dowódca baterii - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Szubunin - Jan - kpt. - Dowódca dywizjonu - - 2 dywizjon armat -
    Szulman - Szymon - plut. - Szef kancelarii - Park artyleryjski - -
    Szwec - Świętosłąw - chor. - Dowódca plutonu zwiadu - Bateria sztabowa - -
    Szymański - Bronisław - ogn. - Instruktor chemiczny - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Szymański - Edward - bomb. - p. 12.02.1945 - - -
    Szynalka - Jan - kpr. - Dowódca działonu - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Ślazik - Antoni - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - 5 bateria - 2 dywizjon armat
    Środa - Henryk - ppor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Świątkowski - Mieczysław - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Świrski - Mieczysław - kpr. - st. rachmistrz - topograf - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Tajesztyn - Natan - chor. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Talago - Bolesław - chor. - Szef rozpoznania - - 3 dywizjon armat -
    Tarasiewicz - B. - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - - 3 dywizjon armat -
    Tarko - Franciszek - plut. - Dowódca druiyny łączności radiowej - - 2 dywizjon armat -
    Tarko - Józef - plut. - Dowódca drużyny łączności - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Tarnowski - Stanisław - chor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Troppe - Zachariasz - plut. - Puszkarz - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Turski - Józef - kpr. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Turucki - Bronisław - plut. - Puszkarz - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Tymczonek - Władysław - kpt. - Oficer żywnościowy - Kwatermistrzostwa - -
    Urbalewicz - Witold - ogn. - Szef - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Urban - Józef - plut. - Dowódca działonu - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Vogel - Fryderyk - kpr. - Dowódca drużyny rachunkowej - - 3 dywizjon armat -
    Wajntramp - - ogn. - Starszy kucharz - Pluton gospadarczy - -
    Wajsfater - Aleksander - ppor. - Dowódca baterii - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Wardach - Jerzy - kpr. - Dowódca drużyny topograficznej - Bateria sztabowa - -
    Wasilewski - S. - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - - 2 dywizjon armat -
    Wassong - Kazimierz - plut. - Szef kancelarii sztabu - - -
    Weintraub - Michał - plut. - Magazynier - Drużyna gospodarcza - 1 dywizjon armat -
    Weksler - Henryk - plut. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Węckowicz - Eugeniusz - kpr. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Węckowicz - Jan - st. ogn. - Instruktor chemiczny - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Wieloszewski - Włodzimierz - ppar. - Dowódca plutonu dowodzenia - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Więckowski - Mikołaj - plut. - Dowódca działonu - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Wiłesko - Wojciech - kan. - Dowódca drużyny łączności radiowej - 4 bateria - 2 dywizjon armat
    Winiarczyk - Michał - plut. - Dowódca działonu - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Winiarski - Józef - chor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 4 bateria - 2 dywizjon armat -
    Winnicki - Franciszek - por. - Zastępca dowódcy dywizjonu ds. politycznych - - 1 dywizjon armat -
    Wiślański - Michał - chor. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Wiśniewski - Jerzy - ppor. - Dowódca plutonu topograficznego - Bateria sztabowa - -
    Wiśniewski - W. - plut. - Starszy puszkarz - Warsztat artyleryjski - -
    Witwicki - Jan - ppor. - Felczer - - 2 dywizjon armat -
    Włoczkowski - J. - sto ogn. - Pomocnik dowódcy plutonu dowodzenia - dowódca drużyny zwiadu - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Wnukow - Szymon - por. - Felczer baterii sztabowej - Bateria sztabowa - -
    Wojciechowicz - Jan - char. - Szef kancelarii kwatermistrzawskiej - Kwatermistrzostwa - -
    Wołodźko - Franciszek - kpt. - Szef sztabu - - 2 dywizjon armat -
    Wołyniec - Stanisław - plut. - Dowódca środków ciągu - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Wójcik - Józef - kpt. - Szef zaopatrzenia artyleryjskiego. - Kwatermistrzostwa - -
    Wróblewski - Michał - chor. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Wurm - Henryk - chor. - Dowódca plutonu topograficznego - Bateria sztabowa - -
    Wysocki - E. - plut. - Pomocnik dowódcy plutonu (dowódca drużyny rozpoznawczej) - Bateria sztabowa - -
    Wysocki - - kpr. - Magazynier - - 2 dywizjon armat -
    Zając - Jan - ppor. - Dowódca plutonu łączności - Bateria sztabowa - -
    Zajcew - Nikołaj - por. - Szef sztabu - - 1 dywizjon armat -
    Zakrzewski - Aleksander - por. - Starszy technik samochodowy - - 2 dywizjon armat -
    Zalewski - Antoni - ppor. - Pomocnik szefa łączności ds. radia - - -
    Zalot - Marcin - ppor. - Dowódca plutonu łączności - Bateria sztabowa - -
    Zalubowski - Dominik - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Zaręba - Antoni - chor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Zdunek - Stanisław - chor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Zelent - Wiktor - plut. - Pomocnik dowódcy plutonu dowodzenia - dowódca drużyny zwiadu - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Ziberman - Ignacy - plut. - Dowódca drużyny dowozu amunicji - Park artyleryjski - -
    Zielecki - Władysław - plut. - Dowódca drużyny rachunkowej - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Zieleniewski - Leonard - mjr - Szef technicznego zaopatrzenia - Kwatermistrzostwa - -
    Zieliński - Henryk - kpr. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 9 bateria - 3 dywizjon armat -
    Ziemba - Józef - chor. - p. 14.02.1945 - - -
    Zięba - Józef - chor. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Ziomba - Wawrzyniec - chor. - Zastępca dowódcy parku ds. politycznych - Park artyleryjski - -
    Ziółkowski - Marian - kpr. - Dowódca drużyny rachunkowej - - 2 dywizjon armat -
    Złotarewicz - Teodor - por. - Zastępca dowódcy baterii ds. politycznych - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Zubowicz - Michał - plut. - Dowódca działonu - 3 bateria - 1 dywizjon armat -
    Zubowicz - Mikołaj - chor. - Dowódca 1 plutonu ogniowego - 7 bateria - 3 dywizjon armat -
    Zubrzycki - Józef - kpr. - Dowódca drużyny rachunkowej - 8 bateria - 3 dywizjon armat -
    Zweben - Józef - ppor. - Dowódca plutonu dowodzenia - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Żemojcin - Jan - plut. - Dowódca działonu - 2 bateria - 1 dywizjon armat -
    Żmijewski - Piotr - chor. - Dowódca 2 plutonu ogniowego - 6 bateria - 2 dywizjon armat -
    Żołądek - Aron - plut. - Dowódca drużyny łączności telefonicznej - - 3 dywizjon armat -
    Żurawski - Jacek - plut. - Dowódca działonu - 1 bateria - 1 dywizjon armat -
    Żydowicz - L. - kpr. - Magazynier - - 3 dywizjon armat




    Źródło: "1 Brygada Artylerii Armat" - Leonard Skibiński



    9 styczeń 2007 r.

    @
    Layout i system zarządzania treścią wykonane przez: Lemon IT © 2005