<h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne</h1>Janusz Stankiewicz. Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne<br><p><font size="7"><b>Stankiewicz</b> Genealogia</font>
Genealogia, przodkowie, badania genealogiczne, forum dyskusyjne

Lata 1939 - 1947 Informacje

  • Pod komendą "Gozdawy" 1 VIII - 4 X 1944 r.
  • 3 Berliński Pułk Piechoty nazwiska A - J
  • 3 Berliński Pułk Piechoty nazwiska K - P
  • 3 Berliński Pułk Piechoty nazwiska R - Ż
  • Sturmwind - Wicher
  • 18 Kołobrzeski Pułk Piechoty
  • 22 Pułk Artylerii Lekkiej
  • 36 Łużycki Pułk Piechoty
  • 5 Kołobrzeski Pułk Piechoty
  • 38 Pułk Artylerii Lekkiej
  • 49 Pułk Piechoty
  • AK Lwów - wycinek południowo-wschodni
  • Płońsk i Ziemia Płońska w walce z dwoma okupantami 1939 – 1956
  • 2 Berliński Pułk Piechoty nazwiska A - J
  • 2 Berliński Pułk Piechoty nazwiska K - O
  • 2 Berliński Pułk Piechoty nazwiska P - Ż
  • Kołobrzeg - marzec 1945
  • 29 Pułk Piechoty
  • 32 Budziszyński Pułk Piechoty
  • 1 Brygada Artylerii Armat
  • 26 Drezdeński Pułk Piechoty nazwiska A - N
  • 26 Drezdeński Pułk Piechoty nazwiska O - Ż
  • 40 Pułk Artylerii Lekkiej
  • Ludobójstwo w województwie tarnopolskim
  • 15 Pułk Piechoty
  • Tajne nauczanie w powiecie koneckim
  • 16 Kołobrzeski Pułk Piechoty nazwiska A - J
  • 16 Kołobrzeski Pułk Piechoty nazwiska K - O
  • 16 Kołobrzeski Pułk Piechoty nazwiska P - Ż
  • 17 Pułk Piechoty
  • 37 Pułk Piechoty
  • 25 Pułk Piechoty
  • Bataliony Chłopskie na Rzeszowszczyźnie
  • 9 "Drezdeńska" Dywizja Piechoty
  • Powiat rypiński 1939 - 45
  • 4 brygada artylerii przeciwpancernej
  • 34 Budziszyński Pułk Piechoty
  • 11 Pułk Piechoty
  • Polegli w walce z UPA
  • 37 Pułk Artylerii Lekkiej
  • Kaźń profesorów lwowskich - lipiec 1941
  • Miejsca pamięci narodowej - Janowiec Wielkopolski
  • 28 Pułk Piechoty
  • Suwalszczyzna 1939 - 44 Nazwiska A - Ł
  • Suwalszczyzna 1939 - 44 Nazwiska M - Ż


  • 28 Pułk Piechoty

    ( opracowanie własne )


    Formowany we wrześniu 1944 r. w Białymstoku.
    Wchodził w skład 9 dywizji piechoty, 2 armii Wojska Polskiego.



    Szlak bojowy 28 pułku piechoty


    LISTA NAZWISK - zawiera 1152 osób -
    dane z lat 1944 - 47

    Achrem Wiktor - s. Mateusza - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Adamiuk Kazimierz - s. Franciszka - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Adamowicz Michał - s. Karola - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Adamski Władysław - s. Jana, r. 1923 - kpr. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - -
    Aktunowicz Stanisław - s. Stanisława - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Albinowska Waleria - c. Stanisława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Aleksandrowicz Edmund - s. Bolesława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały
    Aleksandrowicz Franciszek - s. Jana - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Ambroziewicz Franciszek - .s,.Karola - por. - Krzyż Walecznych - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca kompanii - 8 kompania strzelecka - 3 BATALION
    Ananicz Jan - s. Ignacego - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Ananicz Mikołaj - s. Włodzimierza - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Ananicz Stanisław - s. Ignacego - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Anaszko Kazimierz - s. Bernarda - sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Andrasiak Henryk - s. Józefa - ppor. - Order Virtuti Militari V kl. - Krzyż Walecznych - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 7 kompania strzelecka - 3 BATALION
    Andrzejewski Marian - s.. Michała - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Antoniak Marian - s. Stanisława - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Antonowicz Mikołaj - s. Aleksandra - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Antosiewicz - Wojciech - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 4 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Apicionek Albert - s. Adolfa - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu strzeleckiego - 6 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Arabczyk Władysław - s. Kazimierza - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Archuticz Piotr - s. Stefana - sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Augustyn Czesław - s. Romana - ppor. - Krzyż Walecznych - Srebrny Krzyż Zasługi - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 2 kompania fizylierów -
    Auksztel Feliks - ,s. Mikołaja - st. :szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Awgul Stefan - ,s. Stanisława - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Awłas Bernard - s. Władysława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Azarko Aleksander - s. Juliana - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Azarko Antoni - s. Filipa - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Babiuch Aleksander - s. Bartłomieja - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Babul Władysław - s. Antoniego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Bałaban Wincenty - s.Wincentego, r. 1926 , - szer. - poległ - 27.IV.1945 r. - w walkach obronnych w rejonie Miltitz i podczas przebijania się z okrążenia - Krzyż Walecznych - Krzyż Grunwaldu III kl. -
    Banaś - Ignacy - ppor. - - Dowódca plutonu - 3 kompania ckm - 3 BATALION -
    Bar - Leon - ppor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw liniowych - 1 kompania rusznic przeciwpancernych - 1 BATALION -
    Baran Antoni - s. Franciszka - chor. - zaginął w czasie walk - 17.IV.1945 r. - w rejonie Nieder-Borka - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 3 kompania rusznic przeciwpancernych - 3 BATALION
    Barankiewicz - Wacław - por. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw liniowych - Kompania łączności - -
    Baranow Jan - s. Antoniego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Baranowski Bolesław - s. Aleksandra - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Baranowski Józef - s. Stefana - ppor. , - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - 2 kompania moździerzy 82 mm - 2 BATALION -
    Baranowski Karol - s. Jana - por. - Srebrny Krzyż Zasługi - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - 1 kompania ckm - 1 BATALION
    Barczyński Stefan - s. Szymona - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Barłóg Jan - s. Antoniego, r. 1924 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Bartnicki - Ignacy - ppor. - - Dowódca plutonu - Bateria działek przeciwpancernych 45 mm - Artyleria pułkowa -
    Bartoszewicz Napoleon - s. Dominika - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - -Bartoszewicz Ryszard - s. Jana, r. 1926 - kpr. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky - - -
    Barylak Władysław - S. Karola - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Bąkiewicz Ildefons - s. Józefa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Bednarski Zbigniew - s. Wacława - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Bedryński - Dymitr - ppor. - - Dowódca plutonu - 1 kompania moździerzy 82 mm - 1 BATALION
    Bejnar Henryk - s. Wincentego, r. 1925 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Belina Stanisław - .s. Kazimierza - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Berezowski Karol - s. Juliana - ppor. - Krzyż Walecznych - - - -
    Besser Kazimierz - s. Wincentego - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Bielacki Tadeusz - s. Franciszka - st. sierż. pchor. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Bielawski Adam - s. Narcyza - st. si,erż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Bielawski Natan - s'. Chilmajera. - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Bielicki Gerard - s'. Gerarda - kpt. - Krzyż Walecznych - Dowódca baterii - Bateria dział 76 mm - Artyleria pułkowa -
    Biełonogow Wasyl - s. Jefima - st. sierż. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - Pluton zwiadu pieszego - -
    Biernacki Bolesław - s. Władysława - kpt. - Krzyż Walecznych - Dowódca kompanii - 1 kompania ckm - 1 BATALION -
    Bierwiaczonek Olgierd - s. Franciszka - kpr. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Bigosiński Michał - s, Eustachiusza - st. ogniom. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Biryta Henryk - s. Stanisława, r. 1921 - kpr. - poległ - 31.XII.1945 r. - zabity przez bandę w rej. Radymna - - -
    Blok Czesław - s. Andrzeja - s.zer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Bławat Czesław - s. Marcina - chor. - Krzyż Walecznych - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 2 kompania ckm - 2 BATALION -
    Błocki - Janusz - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 8 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Błond - Marian - b/st. - - Starszy lekarz weterynarii - - -
    Błudzień Józef - s. Ignacego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Błudzień Kazimierz - s'. Kazimierza - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Błudzień Stefan - s. Bronislawa, r. 1923 - szer. - poległ - 19-21.IV.1945 r. - w walkach pościgowych - - -
    Błudzień Wacław - s. Feliksa, r. 1927 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Bobkiewicz Wacław - s: Wincentego - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Bobko Aleksander - s'. Michała - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Bobrycki Władysław-Stanisław - s. Jana - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Bogdziewicz Stanisław - s. Ignacego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -Bohdanowicz Jan - s. Konstantego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Bohdanowicz Władysław - s" .Mlkołaja, r. 1925 - szer. - poległ - 22/23.X.1945 r. - rejonie Birczy - - -
    Bokszański Wacław - ,s. Bolesława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Borkowski Antoni - s. Władysława - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - 3 kompania moździerzy 82 mm - 3 BATALION -
    Borkowski Kazimierz - s. Józefa - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Borkowski Mieczysław - s. Jakuba (ranny) - kpr. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały
    Borodawko Stanisław - s'. Ignacego - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Borowiak - Stanisław - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 8 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Borowicz Eugeniusz - s. Jana - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Borowik Antoni - s. Antoniego - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Borowik Mikołaj - s. Władysława - śzer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Borowski Mieczysław - S. Józefa - chor., - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Borowy Wacław - s'. Aleksandra - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Bortko Józef - s. Adolfa - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Bortnik Józef - s. Jerzego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Bronowicki Jan - s'. Edwarda - st. sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Brukała Jan - s. Michała - chor. - Krzyż Walecznych - - - -
    Brylewski Stanisław - s. Bolesława - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Brzezicki Tadeusz - s'. Władysława - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały
    Bubieńczyk Kazimierz - s. Adama - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Bublewicz Bronisław - s. Witalisa - kpt. - Srebrny Krzyż Zasługi - Krzyż Walecznych - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca batalionu - 1 BATALION
    Bucza Jan - s. Konstantego, r. 1924 - kpr. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Buczkowski Józef - s. Antoniego - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Budnik Władysław - s. Aleksandra (ranny) - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Budrewicz Józef - s. Antoniego - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Budrewicz Ksawery - s. Jana - st. ,szef. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Budrewicz Paweł - s. Dymitra, r. 1924 - kpr. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Budukiewicz Otton - S. Wincentego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Budzicz Stanisław - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Bukiej Antoni - s. Józefa - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Bulicz Władysław - S. Franciszka - plut. - Brązowy Krzyż Zasługi - - - -
    Buluk Wiktor - s. Antoniego, r. 1921 - kpr. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Buławkin Aleksy - s. Afanasija - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - Bateria moździerzy 120 mm - Artyleria pułkowa -
    Buńczuk Paweł - s.Piotra - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Bury Jan - s. Juliana, r. 1926 - sierż. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Burzyński Stanisław - s. Franciszka, r. 1921 - szer. - zaginął w czasie walk - 17.IV.1945 r. - w rejonie Nieder-Borka - - -
    Buszmak Józef - s. Aleksandra - k!pr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Butanowski Kazimierz - s,Witolda, r. 1923 - kpr. - poległ - 22/23.X.1945 r. - rejonie Birczy - Krzyż Walecznych - -
    Całka Leon - s. Antoniego - chor. - Srebrny Krzyż Zasługi - Dowódca plutonu - Kompania rusznic przeciwpancernych - -
    Cebula Stefan - s. Antoniego - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Cendiak - Henryk - ppor. - - Dowódca plutonu - Bateria działek przeciwpancernych 45 mm - Artyleria pułkowa -
    Chabarow - - por. - - Oficer informacji - - -
    Chitrun Maciej - S. Józefa - sierż. pchor. - Krzyż Walecznych - - - -
    Chmielak - Henryk - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 3 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Chojęta Józef - S:. Wojciecha - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Chojnacki Jan - s. Stanisława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Chojnacki Wacław - ,s. Ludwika - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Cholewiński Tadeusz - s. Franciszka, r. 1924 , - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Chomrat Czesław - s. Józefa, r. 1908 - kpr. - poległ - 23-25.IV.1945 r. - w walkach obronnych w rejonie Lichtenberg - - -
    Chowaniec Michał - 's. Adama - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Chraścina Czesław - s. Antoniego - chor. - Krzyż Walecznych - Srebrny Krzyż Zasługi - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 5 kompania strzelecka - 2 BATALION
    Chrom Józef - s. Władysława - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Chruścieki - Henryk - ppor. - (r.) - Dowódca plutonu strzeleckiego - 5 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Chycak Jan - s. Antoniego, r. 1926 - kpr. - poległ - 22/23.X.1945 r. - rejonie Birczy - - -
    Ciecierski - Mieczysław - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 4 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Ciecierski Michał - s. Ludwika - ppor. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Cielebąk - Stefan - chor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw liniowych - 3 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Ciesielski Karol - s'. Jana - st. szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Cieszko Konstanty - s. Kazimierza, r. 1926 - szer. - poległ - 22/23.X.1945 r. - rejonie Birczy -
    Cieślik Eugeniusz - s. Piotra - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Cieślik Henryk - s. Artura, r. 1923 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Ciszko Franciszek - s. Kazimierza, r. 1923 - szer. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky - - -
    Ciunel Kazimierz - s. Konstantego, r. 1926 - szer. - poległ - 17.IV.1945 r. - w walkach pod Nieder-Horka - - -
    Ciunel Maciej - s. Józefa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Cybulski Antoni - s. Jana - st. sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Cycan Józef - s. Wincentego - szer - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Cytryniak Bolesław - s. Michała - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Czarnecki Zygmunt - s. Stanisława - ppor. - Krzyż Walecznych - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - 1 kompania moździerzy 82 mm - 1 BATALION
    Czarnobrody Zenon - s. Stanisława - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Czechowski Stanisław - S. Jana - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - Pluton zaopatrzenia (gospodarczy) - 3 BATALION -
    Czeczot Henryk - s. Piotra - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Czekatowski Franciszek - s. Felicjana. r. 1924 - szer. - poległ - 19-21.IV.1945 r. - w walkach pościgowych - - -
    Czerechowicz Stanisław - S. Franciszka - st. sierż. - Brązowy Krzyż Zasługi - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - -
    Czereszko Józef - S. Antoniego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Czerkaszyn - Walenty - por. - - Dowódca kompanii - Kompania rusznic przeciwpancernych - -
    Czerkaszyn Teodor - s. Jakuba - mjr - Krzyż Grunwaldu III kl. - Srebrny Krzyż Zasługi - Zastępca dowódcy pułku do spraw liniowych - -
    Czerniawski Józef - s. Piotra - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Czerniawski Kazimierz - s. Adolfa, r. 1925 - szer. - zaginął w czasie walk - 18.IV.1945 r. - w rejonie m. Niesky - - -
    Czernilewski Mieczysław - S. Dominika - ppor. - Krzyż Walecznych - Starszy adiutant batalionu - - 2 BATALION -
    Czesnakowicz - Wacław - chor. - - Dowódca plutonu granatników 50 mm - 3 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Czeszko Bohdan - s, Leonarda - sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Czistiakow Jan - s. Michała - ppor. - Krzyż Walecznych - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca kompanii - Kompania łączności -
    Czubało Henryk - s. Piotra - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Czudakow Michał - s. Michała - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Czupryś Albin - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Czyż Zygmunt - s. Antoniego - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Czyżak - Tadeusz - chor. - (r.) - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 3 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Czyżyk Józef - s. Jana - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Ćwiąkalski Antoni - S. Marcelego - ppor. - Srebrny Krzyż Zasługi - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 2 kompania moździerzy 82 mm - 2 BATALION -
    Ćwirko - Tadeusz - chor. - - Dowódca plutonu - Bateria moździerzy 120 mm - Artyleria pułkowa
    Danilczyk Ignacy - s. Wincentego - b/st. - Krzyż Walecznych - Kierownik kancelarii sztabu pułku - - -
    Darenik (Darciuk?) Władysław - s. Juliana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Darmograj Jan - s. Pawła - ppor. - poległ - 17/18.XII.1945 r. - w rejonie wsi Kopyśno - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - Kompania rusznic przeciwpancernych
    Dawidowski - Witalis - sierż. - - Starszy adiutant batalionu - - 1 BATALION -
    Dawlud (Dawlut)Feliks - s. Adolfa - plut. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Dąbkowski Czesław - s'. Alojzego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Dąbrowski Bogdan - s. Piotra, r. 1922 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Dąbrowski Kazimierz - s. Antoniego - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Dekarczyk - Adam - por. - - Dowódca kompanii - 2 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Denys - Józef - chor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 2 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Deryng Stanisław - s. Wilhelma - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Dęga Wacław - s. Wojciecha - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Dobiak Witold - s. Waleriana - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Dobromilewicz Wiktor - S. Władysława - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Dobromilski Roman - s. Jana - ppor. - Krzyż Walecznych - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - 1 kompania rusznic przeciwpancernych - 1 BATALION
    Dobrowolski - Henryk - ppor. - - Dowódca plutonu - 2 kompania ckm - 2 BATALION -
    Dobrowolski Wacław - s. Leonarda - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu ogniowego - Bateria dział 76 mm - Artyleria pułkowa -
    Dobrzański - Edmund - ppor. - - Zastępca dowódcy pułku do spraw pol.-wych. - - -
    Dolecki Wacław - s. Edwarda - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Dolmaczyński Arkadiusz - s. Grzegorza - chor. - Srebrny Krzyż Zasługi - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - Kompania łączności - -
    Domanasiewicz - Władysław - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 9 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Donasewicz Arkadiusz - s. Józefa, r. 1921 - szer. - zaginął w czasie walk - 18.IV.1945 r. - w rejonie m. Niesky - - -
    Dorosieronek Anatol - s. Wincentego - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały
    Drobnicki - Edmund - ppor. - - Dowódca plutonu - 3 kompania ckm - 3 BATALION -
    Drobnicki Edward - S. Ludwika - ppor. - Krzyż Walecznych - - - -
    Drotlew Antoni - S. Kazimierza - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu strzeleckiego - 7 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Drozdowski Józef - S. Kazimierza - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Duda - Mieczysław - chor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 7 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Dudek Jan - s. Antoniego - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Dudziewicz Antoni - s. Adama - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Duliński Jan - S. Pawła - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Dułbaniewicz Btefan - s. Maksyma, r. 1908 - szer. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Dworzecki - Konstanty - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 5 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Dybalski Aleksander - s. Antoniego, r. 1924 - kpr. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - -
    Dynowski Włodzimierz - s" Jana - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Dziedziejko Jan - s. Jana - srzer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Dziemidowicz Konstanty - s. Konstantego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Dzieńko Kazimierz - s. Józefa - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - 2 kompania fizylierów - -
    Dzięcioł - Zygmunt - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 4 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Dziwak Stanisław - s. Jalkuba - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Fajngold - Mojżesz - por. - - Dowódca kompanii - 7 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Faliński Jurij - s. Włodzimierza - kpt. - Srebrny Krzyż Zasługi - 4 pomocnik szefa sztabu do spraw uzupełnień - - -
    Fiedorowicz Władysław - s. Józefa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Fieducik Michał - s. Adama - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Figiel - Józef - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 9 kompania strzelecka - 3 BATALION
    Filipowicz Antoni - s. Wacława, r. 1906 - szer. - poległ - 27.IV.1945 r. - w walkach obronnych w rejonie Miltitz i podczas przebijania się z okrążenia - - -
    Filipowicz Jan - s. Karola - ,szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Fiodorow - Anatolij - chor. - - Dowódca plutonu - Pluton chemiczny - -
    Fiołek Piotr - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Franczyszyn Antoni - s. Piotra - por. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Krzyż Walecznych - Dowódca kompanii - 3 kompania ckm - 3 BATALION
    Frąckiewicz Stanisław - s. Mikołaja - st. szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Fruziński Jan - s. Franciszka - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Furło Mikołaj - s. Teodora - kpt. - Krzyż Grunwaldu III kl. - - - -
    Furtek Franciszek - S. Adama - st. szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Gabryjałowicz Bronisław - s. Andrzeja, r. 1912 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Gabryjałowicz Wacław - s. Andrzeja, r. 1925 - szer. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego - - -
    Gajdo Aleksander - s. Józefa, r. 1922 - szer. - zaginął w czasie walk - 17.IV.1945 r. - w rejonie Nieder-Borka - - -
    Gajlesz Julian - s. Bazylego, r. 1907 - szer. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Galczewski Michał - s. Feliksa - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Gałązka Antoni - ,s. Stanisława - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Garbiec Stanisław - s. Walentego, r. 1921 - szer. - poległ - 2. VII.1946 r. - w rejonie wsi Trzcianiec - - -
    Gardy - Mieczysław - ppor. - (r.) - Dowódca plutonu - 3 kompania rusznic przeciwpancernych - 3 BATALION -
    Gasprowicz Szymon - s. Wincentego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Gawroński Jan - s. Stanisława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Gawwa - Maria - chor. - - Starszy felczer pułku - - -
    Gawwa Trofim - s. Daniela - mjr - Srebrny Krzyż Zasługi - Dowódca artylerii pułku - - Artyleria pułkowa -
    Gągała Franciszek - s. Józefa - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Gąsecki Władysław - s. Józefa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Gidlecki - Dominik - chor. - - Dowódca plutonu - Bateria działek przeciwpancernych 45 mm - Artyleria pułkowa -
    Giernoft (Gierwojć?) Jan - s'. Antoniego - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Ginalski Edmund Wiktor - s. Władysława - kpt. dypl. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Srebrny Krzyż Zasługi - Starszy adiutant batalionu - - 1 BATALION
    Girsa Józef - s. Justyna - ,sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Girstun Antoni - s. Wiktora, r. 1911 - szer. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Glebionek Jan - s. Antoniego - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Gliński Witold - s. Stefana - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Głań Władysław - s. Stefana, r. 1922 - szer. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Głowacki Bronisław - s. Konstantego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Głowacki Jan - s. Mariana - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Goldberg - Ludwik - chor. - - Szef zaopatrzenia finansowego (oficer finansowy) - - -
    Goliszek - Zygmunt - por. - (r.) - Dowódca kompanii - 5 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Gołdasiewicz - Stanisław - chor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - Kompania transportowa - -
    Gołębiowski Mieczysław - S. Tomasza - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Gontarz Henryk - s. Wawrzyńca - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu granatników 50 mm - 6 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Goppen Włodzimierz - s. Piotra - kpt. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Szef artyleryjskiego zaopatrzenia - - Artyleria pułkowa -
    Goroszczenia - Michał - por. - (r.) - Zastępca dowódcy batalionu do spraw liniowych - - 2 BATALION -
    Górniaczyk Waldemar - s. Nikodema - plut. pchor. - Krzyż Walecznych - - - -
    Górski Marian - s. Karola - st. szer. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Górzewski - Wiktor - mjr - - Szef sztabu - - -
    Grablewski Władysław - s. Donata - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Gracewicz Józef - s. Juliana - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Greczanik Józef - s. Wincentego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Grigoriew - Jurij - chor. - - Dowódca plutonu ogniowego - Bateria dział 76 mm - Artyleria pułkowa -
    Griniewicz Kazimierz. - s'. Andrzeja - mjr. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Dowódca batalionu - - 1 BATALION -
    Grochocki Jan - s. Władysława - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Grodź Franciszek - s. Stanisława, r. 1921 - szer. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky - - -
    Grom Anatol - s. Jakuba - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Gromow Jan - s. Jana - ppor. - Krzyż Walecznych - Srebrny Krzyż Zasługi - Dowódca plutonu - Bateria działek przeciwpancernych 45 mm - Artyleria pułkowa
    Groszek Józef - s. Ignacego - chor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu ckm - 2 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Grudziński Jan - s. Bronisława - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Gruszka - Kuba - plut. - - 1 pomocnik oficera żywnościowego - - -
    Grygielewicz Władysław - s.Tomasza - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Grygorowicz Marian - s. Antoniego, r. 1926 , - szer. - zaginął w czasie walk - 27.IV.1945 r. - w rejonie Miltitz - - -
    Grzesiuk Czesław - s. Stanisława, r. 1923 - szer. - poległ - 29.VIII.1946 r. - w rejonie lasów kolo wsi Kniażyce - - -
    Grzywacz Marian - s. Jana - st. ,szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Guławka Adam - s. Pawła - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Gumienny Zbigniew - s. Józefa - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Gustowicz Witold - s Stanisława - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Guzowski Anatol - s. Pawła - st. sierż. pchor. - Brązowy Krzyż Zasługi - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 1 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Hadryś Zenon - s. Marcina - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Handziewicz Jan - s Władyslawa - st. sierż. pchor. - Brązowy Krzyż Zasługi - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 3 kompania moździerzy 82 mm - 3 BATALION -
    Hańczyc Józef - s. Piotra, r. 1921 - kpr. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky -Hawrylow Franciszek - s. Jakuba - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Hawryluk - Michał - chor. - - Dowódca plutonu - Pluton zwiadu pieszego - -
    Herman Witold - s. Leonarda - sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Herzig - Alfred - por. - - Starszy lekarz pułku - - -
    Hoffman Chaim - s. Natana - ppor. - Krzyż Walecznych - 6 pomocnik szefa sztabu do spraw łączności specjalnej - - -
    Hołowacz Czesław (Stanisław?) - s. Józefa - plut. - Brązowy Krzyż Zasługi - - - -
    Hołowacz Stanisław - s. Jana - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Hołówko - Roman - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 1 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Horoszko Tadeusz - s. Mikołaja - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu ckm - 9 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Hrycko Zbigniew - s. Andrzeja - ppor. - Krzyż Walecznych - Srebrny Krzyż Zasługi - Brązowy Krzyż Zasługi - Dowódca batalionu - 1 BATALION
    Hryncewicz Bolesław - s. Józefa, r. 1913 - szer. - zaginął w czasie walk - 17.IV.1945 r. - w rejonie Nieder-Borka - - -
    Hryniewicz Witold - s. Feliksa - kpt. - poległ - 22/23.X.1945 r. - rejonie Birczy - 5 pomocnik szefa szhbu do spraw tyłów & - -
    Hurban Józef - s'. Józefa - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Huryń Józef - s. Diemiana - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Idczak Stefan - s. Ignacego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Ilędo Bronisław - s'. Juliana - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Ilnicki Józef - s. Jana - kpt. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Srebrny Krzyż Zasługi - - -
    Iskrzyński Franciszek - s. Oktawiana - st. sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Iwanaszko Józef - ,s. Stefana - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Iwanek Jan (Marian?) - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Iwanowski Wiktor - s. Filipa - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Iwaszczenko Zachar - s. Jana - kpt. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Zastępca dowódcy batalionu do spraw liniowych - - 3 BATALION -
    Iwaszkiewicz Edward - s Wincentego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Iwaszkiewicz Marian - s'. Ludwika - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Izdebski Marian - s. Józefa, r. 1922 - st. szer. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego - - -
    Jacenko - Timofiej - mjr - - Szef sztabu - - -
    Jacko Jan - s. Stanisława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Jagielski Józef - s. Stanisława - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Jakowlew (Trojnin) . - Wiktor - por. - - Szef zaopatrzenia technicznego - - -
    Jakubowicz - Czesław - chor. - - Dowódca plutonu - 1 kompania fizylierów - -
    Jakubski Józef - s. Józefa, r. 1921 - szer. - poległ - 21.IX.1946 r. - w rejonie wsi Kniażyce - - -
    Janiszewski Antoni - s. Franciszka, r. 1924 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Janowicz Antoni - s. Konstantego - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Janowicz Franciszek - s. Józefa - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Janus Wacław - s. Zygmunta - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Januszkiewicz - Zenon - chor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 1 kompania moździerzy 82 mm - 1 BATALION -
    Januszkiewicz (Januszonek?) Czesław - S. Gabryela - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Januszkiewicz Ludwik - s. Kasryela - por. - Krzyż Walecznych - Srebrny Krzyż Zasługi - - - Starszy lekarz pułku
    Jaraczewski Bohdan-Zbigniew - s. Edmunda - b/st. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - Młodszy lekarz - -
    Jarniak Stanisław - s. Michała - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Jarnicki Jan - s. Jana - por. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Krzyż Walecznych - Dowódca kompanii - 9 kompania strzelecka - 3 BATALION
    Jaroń - Leonard - plut. - - Zastępca dowódcy baterii do spraw pol.-wych - Bateria moździerzy 120 mm - Artyleria pułkowa -
    Jaroń Leonard - s. Franciszka - st. sierż. - Brązowy Krzyż Zasługi - - - -
    Jaroń Stanisław - s. Aleksandra - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Jaroszenko - Andrzej - b/st. - - Starszy lekarz weterynarii - - -
    Jaroszuk Stanisław - s. Antoniego - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Jarzęcki Henryk - s. Wojciecha, r. 1923 - .szer. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego - - -
    Jasiak Stanisław - s. Józefa - chor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Felczer weterynarii - - -
    Jasiński Wladysław - s. Jakuba - chor. - Krzyż Walecznych - Dowódca płutonu - Pluton łączności - 2 BATALION -
    Jastrzębski Jan - s. Stefana - ppor. - Krzyż Walecznych - Zastępca dowódcy kompanii do spraw liniowych - 3 kompania moździerzy 82 mm - 3 BATALION -
    Jastrzębski Tadeusz - S. Leona - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Jaśniak - s.Józefa - st. szer. - Krzyż Grunwaldu III kl. - - - -
    Jaworczyński - Tadeusz - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 2 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Jegier Marian - s. Jana, r. 1923 - szer. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego
    Jelski Stanisław - s. Józefa - st. szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Jędrusik Bogusław - s.Romana, r. 1923 - Szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Jędryka Jan - s. Dominika - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Jędrzejewski Stanisław - s. Kazimierza - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Jodczyk Jan - S. Józefa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Jopa Władysław - s. Tomasza - chor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu granatników 50 mm - 5 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Jóźwik Jan - s. Adama - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Jurgiel Adolf - s. Jana - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Jurkiewicz Wiktor - s. Juliana - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Jurkiewicz Wincenty - s. Juliana - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kaczan Józef - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kaczanowicz Aleksander - s. Eliasza - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Kalinowski Stanisław - 's. Franciszka - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Kamiński Józef - s. Jana - chor. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kamionko Dymitr - s. Macieja - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kamionko Mikołaj - S. Eugeniusza - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kanclerz Władyisław - S. Feliksa - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Kapuściński Walenty - s. Walentego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Karol Leonard - s. Wiktora - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Karpiński Eugeniusz - s. Józefa - por. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu granatników 50 mm - 2 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Karpowski Jan - s. Michała, r. 1916 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Kaspar Stanisław - s. Aleksandra - st. s'zer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Kaszkiewicz Marian - S. Jana, r. 1924 - kpr. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Kaszuba Bolesław - s. Andrzeja - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kaszubowski Józef - S. Józefa - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Katin Kazimierz - s. Bolesława - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kauf Tadeusz - s. Stanisława - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Grunwaldu III kl. - Zastępca dowódcy kompanii do spraw liniowych - 9 kompania strzelecka - 3 BATALION
    Keuprulian - Antranik - ppor. - - Dowódca plutonu granatników 50 mm - 5 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Kędziora Kazimierz - s. Stefana, r. 1923 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Kępiński Jerzy - s. Adama, r. 1925 - szer. - zaginął w czasie walk - 18.IV.1945 r. - w rejonie m. Niesky - - -
    Kęsicki Tadeusz - s. Maksymiliana - chor. - Krzyż Walecznych - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - 2 kompania ckm - 2 BATALION
    Kiełkowski Jan - s. Frandszika - !Szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kienic Teodor - s. Michała, r. 1911 - szer. - zaginął w czasie walk - 27.IV.1945 r. - w rejonie Miltitz - - -
    Kimiejsza Jan - S. Dymitra - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kipiel Mikołaj - s. Makarego, r. 1926 - kpr. - zamordowany przez UPA - 12.III.1946 r. - w rejonie wsi Gaje - - -
    Kisły Alojzy - s. Bazylego, r. 1925 - szer. - poległ - 19-21.IV.1945 r. - w walkach pościgowych
    Kiszkis Piotr - s'. Władysława, r. 1926 - ,st. szer. - poległ - 17/18.XII.1945 r. - w rejonie wsi Kopyśno - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - -
    KiwieniaPaweł - s. Stefana, r. 1925 - kpr. - poległ - 17.IV.1945 r. - w walkach pod Nieder-Horka - Krzyż Walecznych - -
    Kiziuk Józef - s. Felicjana - szer. - poległ - 19-21.IV.1945 r. - w walkach pościgowych - - -
    Klencner Henryk - s. Leona - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu granatników 50 mm - 5 kompania strzelecka - 2 BATALION
    Klimczak Józef - S. Stanisława - ,st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kluczniak Florian - s. Mikołaja, r. 1922 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Knapiuk Józef - S. Władysława - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kobłow - Anatolij - ppor. - - Dowódca plutonu - Bateria moździerzy 120 mm - Artyleria pułkowa
    Kokoszko - Franciszek - ppor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych - Kompania sanitarna - -
    Koleśnik Józef - S. Władysława - st.szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kołodko Tadeusz - s. Antoniego - ppor. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 3 kompania ckm - 3 BATALION -
    Kołodziej Eugeniusz - s. Jana (zmarł w szpitalu) , - szer. - (zmarł w szpitalu) - 31.V.1947 r. - w rejonie wsi Koniusza - - -
    Kołodziński Mikołaj - s. Piotra, r.1927 - szer. - - 21.XII.1945 r. - zabity na posterunku wartowniczym w m. Sielce - - -
    Komar Michał - s. Antoniego,r. 1928 - szer. - zaginął w czasie walk - 27.IV.1945 r. - w rejonie Miltitz - - -
    Komorowski Jan - S. Antoniego - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu strzeleckiego - 3 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Kondrat Antoni - s. Józefa, r. 1917 - szer. - poległ - 17.IV.1945 r. - w walkach pod Nieder-Horka
    Konecki Stanisław - s. Stanisława - kpr. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Konicki Franciszek - s. Pawła - ppor. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - Krzyż Grunwaldu III kl. - -
    Konieczny Marian - s. Stanisława - chor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu ckm - 6 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Kononowicz. Tomasz - s. Wincentego, r. 1906 - szer. - zaginął w czasie walk - 20-21.IV.1945 r. - w walkach pościgowych - - -
    Konowalik Henryk - s. Wincentego - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Konował Edward - - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Konował Stanisław - s. Stefana, r. 1918 - szer. - poległ - 19-21.IV.1945 r. - w walkach pościgowych - - -
    Konował Wacław - s. Adama - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kopelow Kazimierz - s. Jana - por. - Krzyż Walecznych - Instruktor propagandy - - -
    Kopiowski - Edmund - ppor. - - Dowódca plutonu ckm - 4 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Kopyłowicz Bolesław - s'. Franciszka, r. 1925 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Korościk Stanisław - s. Bronisława - chor. - Krzyż Walecznych - - - -
    Korpała (Karpałło?) Zdzisław - s. Franciszka - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Korsak Anatol - S. Filipa - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Korsieko Michał - s. Wincentego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Korzeniewski Stanisław - s'. Piotra - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Korzuń Wacław - s. Antoniego, r. 1924 - kpr. - poległ - 17.IV.1945 r. - w walkach pod Nieder-Horka - - -
    Kosarzewski - Leonid - kpt. - - Dowódca kompanii - 5 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Kosiński Stanisław - S. Bronisława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kosmolski Władysław - s. Jana - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kostecka Lucyna - c. Władysława - chor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Kierownik apteki - - -
    Kostrzewski - Zenon - ppor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - Kompania rusznic przeciwpancernych - -
    Kościelny - Stanisław - ppor. - - Dowódca plutonu - 1 kompania ckm - 1 BATALION -
    Kościewicz - Kazimierz - chor. - - Dowódca plutonu - 2 kompania fizylierów - -
    Kośko Edward - s. Michała - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Kośnik Władysław - s. Aleksandra - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kot Stanisław - s. Władysława, r. 1924 - szer. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky - - -
    Kotas Władysław - s. Karola - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kotowicz - Tadeusz - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 6 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Kotyza - Jan - ppor. . - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 4 kompania strzelecka - 2 BATALION
    Kowal Medard - s. Hipolita - chor. - Krzyż Walecznych - Dowódca płutonu - Pluton działek Ppanc. 45 mm - 2 BATALION -
    Kowalczuk Bolesław - S. Franciszka - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Kowalczyk Antoni - ,s. Konstantego - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kowalczyk Bolesław - s. Francislzka - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kowalczyk Jan - s. Jana - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kozicki Władysław - s. Bronisława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Kozłowski Jerzy - s. Stanisława - por. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Krzyż Walecznych - Dowódca kompanii - 3 kompania strzelecka - 1 BATALION
    Kozłowski Roman - s. Tomasza, r. 19,21 - szer. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Kozłowski Tadeusz - s. Bolesława, r. 1924 - kpr. - poległ - 17.IV.1945 r. - w walkach pod Nieder-Horka - - -
    Krasowski Jerzy - s. Albina, r. 1906 - plut. - poległ - 27.IX.1945 r. -w rejonie Leżajska - Krzyż Walecznych - -
    Krasowski Kazimierz - s. Stanisława - plut. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Kraszewski Henryk - s. :Piotra - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kraśniewski Henryk - s. Józefa - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kratki Zenon - s. Juliana - por. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - Krzyż Walecznych - Order Virtuti Militari V kl. - Kompania rusznic przeciwpancernych
    Krawczonek Anatol - s. Sergiusza - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Krawczyk Franciszek - s. Antoniego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Krawczyk Jan - s. Ludwika - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Krawczyk Zdzisław - s. Jana, r. 192'4 - kpr. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky - - -
    Krekora - Wacław - ppor. - - Dowódca plutonu - Pluton działek przeciwpancernych 45 mm - 1 BATALION -
    Krokosz - Władysław - chor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 6 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Królikowski - Marian - ppor. - - 2 pomocnik oficera żywnościowego - - -
    Krukowski Eugeniusz (Henryk?) - S. Stanisława - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Krupiński - Stefan - chor. - - Dowódca plutonu - 2 kompania fizylierów - -
    Krupiński Edward - s. Michała - st. ,sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Krupski Zenon - s. Józefa - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Krywiel Feliks - s. Karola - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Krzestowski Zbigniew - s. Stanisława - ppor. - zamordowany przez UPA - 12.III.1946 r. - w rejonie wsi Gaje - Dowódca plutonu - Bateria moździerzy 120 mm - Artyleria pułkowa
    Krzewski Mikołaj - S. Bartłomieja - st. sierż. - Brązowy Krzyż Zasługi - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Krzyżycki Marian - s. Aleksandra - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Książak Edward - s. Piotra, r. 192:1 - kpr. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Kubelski Jan - s. Antoniego - st. s:z;er. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kublik Stanisław - s. Władysława - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kuczyński Edward - s. Bronisława - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Kuczyński Kazimierz - s. Władysława - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Kuczyński Michał - s. Jana - kpr. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kukian Antoni - s. Józefa - szer. - poległ - 11.VII.1946 r. - w rejonie wsi Jamna Górna - - -
    Kukian Jan - s. Franciszka - szer. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Kukian Piotr - s'. Józefa, r. 1914 - szer. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Kukian Robert - s. Wincentego - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kukiz Karol - s. Władysława - kpt. - Krzyż Walecznych - Krzyż Grunwaldu III kl. - Zastępca dowódcy pułku do spraw pol.-wych. - -
    Kukuć Piotr - s. Andrzeja - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kulikowski Borys - s. Józefa - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kulikowski Czesław - s. Władysława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Kulikowski Edward - s. Józefa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kulpa Władysław - s. Jana: - kpr. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kułakowski (r.) - Aleksander - ppor. - - Dowódca plutonu - 1 kompania fizylierów - -
    Kunicki Józef - s. Władysława - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kuniej (Kunieć?) Stanisław - s. Michała - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kunowski Abdon - s. Jana - sierż. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Kurażow - Borys - por. - - Szef warsztatu rusznikarskiego - - -
    Kurczewski Stanisław - s. Stanisława, r, 1920 - szer. - zaginął w czasie walk - 20-21.IV.1945 r. - w walkach pościgowych - - -
    Kurylczyk Antoni - s. Bronisława - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kuryłowicz Bolesław - s. Justyna - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Kurzelny Wiktor - s. Sergiusza, r. 1910 - st. szer. - Poległ podczas akcji rozminowania 22.VIII.1945 r. -. w powiecie Busko-Zdrój - - - -
    Kuszelewski Władysław - s. Zygmunta - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Kwestarz Franciszek - s. Jakuba, r. 1921 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Landau - Bolesław - ppor. - - Dowódca kompanii - 1 kompania moździerzy 82 mm - 1 BATALION -
    Laube - Teofil - por. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw liniowych - 3 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Lech - Sławomir - chor. - - 'Technik artyleryjski - - Artyleria pułkowa -
    Leczycki Michał - s. Grzegorza - s,ierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Leganowicz Michał - S. Michała - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Leja - Tadeusz - ppor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw liniowych - 1 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Lembowicz Alfons - s. Antomego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Lenkiewicz Andrzej - s. Adolfa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Lenkiewicz Józef - s. Piotra - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Leoszkiewicz Jan - s. Stefana - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Leszczenko Jefim - s. Iwana - kpt. - Krzyż Walecznych - Oficer informacji - - -
    Leszczyński Jan - s. Stanisława - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Leszczyński Zygmunt - s. Augusta - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Leszkowicz Stanisław - s. Adama - sto szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Lewandowski Stanisław - s. Franciszka - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały
    Lewicki - Władysław - por. - - Dowódca kompanii - Kompania transportowa - -
    Lewikowicz Sergiusz - s. Cypriana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Lis Stanisław - s. Jana, r. 1924 - plut. pchor. - poległ - 27.IV.1945 r. - w walkach obronnych w rejonie Miltitz i podczas przebijania się z okrążenia - Krzyż Walecznych - -
    Lisek Aleksander - s. Jana, r. 1913 - szer. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Lisowski Bronisław - s. Wincentego, r. 1918 - kpr. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Lisowski Jan - s. Wojciecha - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Lisowski Jan - s. Waleriana, r. 1923 - kpr. - zaginął w czasie walk - 18.IV.1945 r. - w rejonie m. Niesky - - -
    Lisowski Józef - s. Michała, r. 1910 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Lisowski Wacław - s. Stanisława, r. 1914 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Lisowski Władysław - s. Stanisława - plut. - Brązowy Krzyż Zasługi - - - -
    Liśkiewicz - Marian - por. - - Dowódca batalionu - - 3 BATALION -
    Litwa - Eugeniusz - ppor. - - Zastępca dowódcy baterii do spraw pol.-wych. - Bateria działek przeciwpancernych 45 mm - Artyleria pułkowa -
    Lizura Kazimierz - s. Jana, r. 1922 - szer. - zaginął w czasie walk - 17.IV.1945 r. - w rejonie Nieder-Borka - - -
    Login Stanisław - s. Jana, r. 1921 - szer. - poległ - 27.IV.1945 r. - w walkach obronnych w rejonie Miltitz i podczas przebijania się z okrążenia - - -
    Łabęciki Władysław - s. Lucjana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Łacek - Mieczysław - ppor. - - Dowódca kompanii - 4 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Ładysz Julian - s. Jerzego - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Łahun Paweł - ,s,. Aleksandra - sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Łapkowski Władysław - 's. Andrzeja - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Łapyr Adolf - s. Alfonsa - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Łasecki Józef - s'. Józefa, r. 1923 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Łastowka Stanisław - s. Wincentego, r. 1924 - kpr. - poległ - 11.IX.1945 r. - w rejonie Rukszyc - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - -
    Łatasz Aleksander - s. Sergiusiza - kIpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Ławrel Piotr - s. Macieja, r. 1925 - kpr. - zaginął w czasie walk - 27.IV.1945 r. - w rejonie Miltitz
    Łobacz Michał - s. Jana, r. 1923 - kpr. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Łobacz Mieczysław - s. Michała - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Łobacz Zygmunt - s. Juliana - kipr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Łoboda Franciszek - s. Jana, r. 1922 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Łogin Stanisław - s. Jana (pośmiertnie) - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Łokiński Bronilsław - s. Adama - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Łopusiński - Władysław - ppor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - Kompania łączności - -
    Łoś - Jan - chor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 7 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Łowski Antoni - s. Antoniego - sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Łukasik - Edward - chor. - - Dowódca plutonu ckm - 1 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Łukaszewicz Paweł - s. Wincentego - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Łukaszyk Piotr - s. Stefana - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Łukowski Aleksander - s. Filipa - 'sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Łuński Józef - s. Antoniego - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Łuński Wilhelm - S. Jana, r. 1923 - szer. - zaginął w czasie walk - 18.IV.1945 r. - w rejonie m. Niesky - - -
    Łyńkowski (Łysikowski?) Henryk - S. Wacława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Łysionek Stanisław - s'. Justyna - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Machłajewski Józef - s. Antoniego - kIpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Mackiewicz Władysław - s. Tomasza - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -Macur Michał - s. Juliana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Maczonis Antoni - s.Konstantego, r. 1920 - szer. - poległ - 6.IX.1945 r. - w rejonie Cisowej - - -
    Maćkowiak Leon - 's. Wiktora - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Madej Jan - S. Leonarda - por. - Srebrny Krzyż Zasługi - Lektor pułku - - -
    Maisiejew Walsyl - s'. Grzegorza - kpt. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Majka Mieczysław - s. Józefa - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - Zastępca dowódcy batalionu do spraw pol-wych. - - 2 BATALION
    Major Bronisław - s. Józefa, r. 1923 - szer. - poległ - 27.IV.1945 r. - w walkach obronnych w rejonie Miltitz i podczas przebijania się z okrążenia - Krzyż Walecznych - -
    Makarewicz (Makarowski?) Feliks - - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Makarow Konstanty - s. Dymitra - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Srebrny Krzyż Zasługi - Szef zaopatrzenia żywnościowego (oficer żywnościowy) - -
    Malakow - Jan - chor. - - Tłumacz II klasy - - -
    Malinowski Adam - s. Kazimierza - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Malinowski Jan - s. Wincentego - sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Malinowski Piotr - s. Józefa, r. 1907 - kpr. - (zmarł w szpitalu nr 28 w Ruszowie) - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Maliszewski Jan - s. Antoniego - chor. - poległ - 27.IV.1945 r. - w walkach obronnych w rejonie Miltitz i podczas przebijania się z okrążenia - Krzyż Walecznych - Krzyż Grunwaldu III kl. - Tłumacz II klasy
    Małochwiej Leonard - ,s. Józefa (zaginiony) - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Małolepszy Ryszard - s. Konstantego - chor. - Srebrny Krzyż Zasługi - Krzyż Walecznych - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 1 kompania strzelecka - 1 BATALION
    Maniara Józef - S. Józefa - por. - poległ 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - Krzyż Grunwaldu III kl. - Krzyż Walecznych - Zastępca dowódcy kompanii do spraw liniowych - 2 kompania ckm
    Marchlewski Czesław - s. Juliana, r. 1924 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Marczuk Franciszelk - s. Juliana - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Marecki Ludwik - s. Antoniego, r. 1923 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Marek - Stanisław - sierż. - - Dowódca płutonu - Pluton sanitarny - 2 BATALION -
    Markiewicz Marian - s. Sylwestra - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Marrczenko Bolesław - S. Józefa - st. sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Maruniak Władysław - s,. Aleksandra - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Matuć Antoni - s. Jana - plut: - Krzyż Walecznych - - - -
    Matus Stanisław - s. Bazylego - st.szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Mazurek Adam - s. Antoniego (kontuzjowany) - kpt. dr - Krzyż Walecznych - Dowódca baterii - Bateria działek przeciwpancernych 45 mm - Artyleria pułkowa -
    Mazurkiewicz Mieczysław - s. Józefa - st. wachm. - Krzyż Walecznych - - - -
    Mech Antoni - s. Antoniego - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Melak Edward - ,s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Mesjasz Henryk - s.Jakuba - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Mesjasz Stanisław - s. Jana - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Mianowany Adam - s. Feliksa - st. szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Michalak Józef - s. Ignacego - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Michalonel Czesław - S. Józefa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Mickiewicz Stanisław - s. Piotra - kpr. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Mielcarek Henryk - s. Michała - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Mielniczek Adam - s. Franciszka - kpt. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Mierzejewski Wincenty - s. Władysława, r. 1925 - kpr. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Mieszkuć Alfons - s. Jana, r. 1911 - plut. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - Krzyż Walecznych - -
    Mika Jan - s. Władysława, r. 1922 - szer. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego - - -
    Mikicki Nikodem - s. Jana, r. 1922 - szer. - poległ - 27.IV.1945 r. - w walkach obronnych w rejonie Miltitz i podczas przebijania się z okrążenia - Krzyż Walecznych - -
    Miklasz - Dezyderiusz - ppor. - - Dowódca kompanii - Kompania sanitarna - -
    Mikszta Jan - s. Andrzeja (ranny) - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Milczarek Czesław - s. Stanisława - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Milczyński Józef - s. Antoniego, r. 1914 - kpr. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Milejko Jan - S. Eliasza - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Miler Stanisław - s. Edwarda - por. - Krzyż Walecznych - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Grunwaldu III kl. - Dowódca kompanii - 1 kompania fizylierów
    Mileszczyk Józef - s. Jana - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - 1 kompania rusznic przeciwpancernych - 1 BATALION -
    Milewski Bolesław - s. Wacława, r. 1920 - szer. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Milszyn Michał - s. Jewtieja - chor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca płutonu - Pluton zaopatrzenia (gospodarczy) - 2 BATALION
    Minkin Zenon - S. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Minturowicz Józef - s'. Stanisława - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Miraszewski Edward - s. Jana, r. 1923 - plut. - poległ - 6.IX.1945 r. - w rejonie Cisowej - Krzyż Walecznych - -
    Miraszewski Józef - s.Józefa, r. 1922 - kpr. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Mirek Władysław - s. Piotra - st. 'szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Misiewicz Józef - s, Antoniego - st. sie Misztal Borys - s. Adama - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Mitera Jan - s. Antoniego - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Mitura Piotr - S. Michała - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Mleczko Konstanty - S. Piotra - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Modestowicz - Czesław - por.. - - - - -
    Modlinger Jerzy - s. Bernarda - kpt. mgr - Krzyż Walecznych - Srebrny Krzyż Zasługi - Dowódca kompanii - 1 kompania moździerzy 82 mm - 1 BATALION
    Moisiejew Wasyl - S. Grzegorza - por. - Srebrny Krzyż Zasługi - Szef służby chemicznej - - -
    Mołodecki Jan - s. Wojciecha - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Morawski Edward - s. Bronisława - kpr. - (zmarł w szpitalu) . - 4.VII.1945 r. - w rejonie Sieniawy - - -
    Mordasewicz Gustaw - s. Aleksandra, r. 1925 - kpr. - poległ - 17.IV.1945 r. - w walkach pod Nieder-Horka - - -
    Mordasewicz Ryszard - s. Aleksandra - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Moroń - Franciszek - chor. - - Technik rusznikarski - - -
    Morosz Franciszek - s. Józefa - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Moroszczuk Borys - s. Cyryla - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Moroz Stanisław - s. Konstantego - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Mościcki Julian - s. Franciszka - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Mościcki Wacław - s. Aleksandra - sierż. ' - Krzyż Walecznych - - - -
    Mrozek Władysław - .s. Michała, r. 1924 - st. szer. - poległ - 6.IX.1945 r. - w rejonie Cisowej - Krzyż Walecznych - -
    Mróz Antoni - s. Józefa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Mulica Jan - s. Jana - plut. - Brązowy Krzyż Zasługi - - - -
    Murawski Antoni - s. Klaudiusza, r. 1924 - kpr. - zaginął w czasie walk - 27.IV.1945 r. - w rejonie Miltitz - - -
    Musielak Antoni - s. Józefa - ppor. - Krzyż Walecznych - Kierownik kancelarii do spraw ewidencji oficerskiej - - -
    Musolin Jan - s. Michała - ppor. - Krzyż Walecznych - Starszy adiutant batalionu - - 3 BATALION -
    Muszyński Franciszek - S. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Muszyński Stefan - s. Antoniego - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - 2 kompania ckm - 2 BATALION -
    Myszakowski Felicjan - s. Gracjana - por. - Krzyż Walecznych - - - -
    Myśliwiec Antoni - S. Antoniego - ogniom. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Nalewajko Jan - s. Władysława - st. Iszer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Nalubowicz Roman - s. Antoniego - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Napierała Florian - S. Stanislawa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Narel Antoni - s. Karola - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Brązowy Krzyż Zasługi - - -
    Narel Konstanty - s. Konstantego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Narel Stanisław - S. Konstantego - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Narel Wincenty - s. Konstantego, r. 1912 - szer. - zaginął w czasie walk - 18.IV.1945 r. - w rejonie m. Niesky - - -
    Naskręcki Kazimierz - s. Anastazego, r. 1923 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Nastrzębski - Jan - ppor. - - Dowódca plutonu - 3 kompania moździerzy 82 mm - 3 BATALION -
    Nawrocki Franciszek - S. Aleksandra - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu strzeleckiego - 5 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Nemś Stefan - s. Adama - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Niekrasz Zbigniew - s. Michała - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Niemsowicz - Ludwik - ppor. - - Dowódca plutonu - 1 kompania moździerzy 82 mm - 1 BATALION -
    Niepsuj Stefan - s. Józefa - sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Nikliborg Tadeusz - s. Franciszk:a, r. 1924 - kpr. - poległ - 15.II.1946 r. - w rejonie wsi Trzcianiec - - -
    Nikonow Wasyl - s. Jana - kpt. - Krzyż Walecznych - Srebrny Krzyż Zasługi - Dowódca plutonu amunicyjnego - Bateria dział 76 mm - Artyleria pułkowa
    Nowak Albin - s. Wincentego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Nowak Bolesław - s,.Aleksandra, r. 1924 - szer. - poległ - 22/23.X.1945 r. - rejonie Birczy - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - -
    Nowak Zygmunt - s. Franciszka - szer. - zamordowany przez UPA - VIII.1945 r. - w rejonie Birczy - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - -
    Nowakowski Feliks - s. Ludwika - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Nowicki - Bolesław - chor. - - Zastępca dowódcy baterii do spraw pol.-wych. - Bateria działek przeciwpancernych 45 mm - Artyleria pułkowa -
    Nowicki Dezyderiusz - s. Aleksandra, r. 1924 - st. szer. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky - - -
    Nowicki Edward - s. Andrzeja, r. 1920 - szer. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Nowicki Konstanty - S. Konstantego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Nowicki Michał - s. Michała - ,sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Nowicki Piotr - s. Stanisława - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Nowicki Stanisław - S. Jana - st. szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Nowik Stanisław - s. Ludwilka - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Nowogórski - Benedykt - chor. - - Dowódca plutonu - Pluton sanitarny - 3 BATALION -
    Nowosad Leonid - s. Piotra - kpt. - Krzyż Walecznych - Krzyż Grunwaldu III kl. - Dowódca batalionu - - 2 BATALION
    Nowostawski Leonard - s. Stefana - chor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu strzeleckiego - 4 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Nowowiejski Zdzisław - s. Leopolda, r. 1921 - szer. - poległ - 17.IV.1945 r. - w walkach pod Nieder-Horka - - -
    Ochocki - Aleksander - ppor. - (r.) - Dowódca kompanii - 1 kompania ckm - 1 BATALION -
    Okuszko Józef - s. Romualda, s. 1918 - plut. - poległ - 12.1.1946 r. - w rejonie Ułucza - - -
    Olaszczyk Zygmunt - s. Władysława, r. 1921 - szer. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky - - -
    Olechnowicz Ryszard - s. Józefa, r. 1910 - kpr. - zaginął w czasie walk - 27.IV.1945 r. - w rejonie Miltitz - - -
    Olechnowicz Stefan - s. Jana - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Olechowicz Franciszek - S. Grzegorza, - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Olejarz Władysław - s. Józefa - por. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - 3 kompania rusznic przeciwpancernych - 3 BATALION
    Oleszkiewicz Antoni - s. Bronisława, r. 1925 - plut. - (zmarł w szpitalu 30.VIII.1946 r.) - 29.VIII.1946 r. - w rejonie lasów kolo wsi Kniażyce - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Oleszkiewicz Bronisław - s. Adolfa - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Oleszkiewicz Wiktor - S. Adolfa - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Oleszko Andrzej - s. Andrzeja - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Orlicki Mieczysław - s. Józefa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Orłowski - Bolesław - kpt. - - Dowódca kompanii - 1 kompania fizylierów - -
    Orłowski Mikołaj - s. Ferdynanda (Teodora?) - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Ornatek Tadeusz - s'. Stefana - st. szer. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Orzechowski Czesław - s. Władysława - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu strzeleckiego - 6 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Osiński Aleksander - S. Władysława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -Osiński Jan - s. Franciszka - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu strzeleckiego - 1 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Ossowski Tadeusz - s. Władysława - por. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - 2 kompania fizylierów - -
    Ostaniewicz Józef - s. Andrzeja - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Ostaszkiewicz Bogdan - s. Bronisława - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Ostrowski Bronisław - s. Pawła - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Ostrowski Jan - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Ostrowski Jan - s. Ludwika - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu strzeleckiego - 7 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Oszurek Władysław - S. Stefana - kJpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Ozimek - Bogusław - ppor. - - Dowódca plutonu - 2 kompania ckm - 2 BATALION -
    Pacewicz Antoni - S. Wincentego - ,szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Paczkowski Antoni - S. Józefa - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Paczkowski Feliks - s. Antoniego (Kaliksta?) - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Paczkowski Władysław - s. Juliana, r. 1922 - kpr. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky - - -
    Paczkowski Kalikst - s. Antoniego - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Pajdasz Henryk - S. Bolesława, r. 1922 - szer. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Pakos Ignacy - s. Wojciecha, r. 1910 - kpr. - (zmarł 12.IX.1945 r.) - 11.IX.1945 r. - w rejonie Rukszyc - - -
    Pakulski - Stanisław - ppor. - (r.) - Dowódca plutonu strzeleckiego - 3 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Palilejko Wincenty - s. Karola - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Pałka Tadeusz - S. Antoniego - sierż, - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Paruzel Jerzy - S. Piotra, r. 1922 - szer. - zaginął w czasie walk - 18.IV.1945 r. - w rejonie m. Niesky - - -
    Pasieko Jan - s. Filipa - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Pasieko Władysław - s. Filipa, r. 1918 - szer. - zaginął w czasie walk - 18.IV.1945 r. - w rejonie m. Niesky - - -
    Paszkiewicz Józef - S. Justyna - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Paszkiewicz Mikołaj - s. Jana - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Paszkiewicz Zygmunt - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Patoka - Michał - chor. - - Adiutant dowódcy pułku - - -
    Pawlak Tadeusz - s. Władysława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Pawlikowski Aleksander - s. Franciszka - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Pawliszek Ludwik - s. Mariana - st. 'szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Pawłowski Bolesław - 's. Józefa - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Perkowski Jan - s. Jana, r. 1920 - szer. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Petraniuk - Eugeniusz - ppor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw liniowych - 1 kompania ckm - 1 BATALION -
    Pezacki Tadeusz - s. Bolesława, r. 1924 - szer. - poległ - 19.V.1946 r. - w rejonie wsi Kupna - Krzyż Walecznych - -
    Pezyk Witold - s'. Józefa - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Piasecki Jan - s. Józefa - kpr. pchor. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Pidziewicz Staniisław - s. Antoniego - szer. - poległ - 6.V.1945 r. - na pozycji obronnej w rejonie Piskowitz - Krzyż Walecznych - -
    Pieciukiewicz Józef - s. Władysława - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Pieciukiewicz Piotr - s. Jana, r. 1921 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Pieciul Albin - s. Władysława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Piecuch Edward - s. Stanisława - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu granatników 50 mm - 9 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Piekarski Edward - s. Bolesława - ppor. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky - Dowódca plutonu granatników 50 mm - 3 kompania strzelecka - 1 BATALION
    Pierasiewicz Stanisław - S. Stanisława - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Piestun Józef - s. Justyna - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Pietkiewicz Jan - S. Władysława - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Pietkun Józef - s. Benedykta - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Pietkun Kazimierz - s. Adolfa - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Pietkun Piotr - - st. szer. - poległ - 28.VIII.1945 r, - w rejonie Birczy - - -
    Pietrasik Stefan - s. Jana, r.1912 - szer. - poległ - 19-21.IV.1945 r. - w walkach pościgowych -Pietrowicz Czesław - s. Józefa, r. 1926 - kpr. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Pietuchow Konstanty - s. Szymona - ppor. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Dowódca plutonu - 3 kompania moździerzy 82 mm - 3 BATALION -
    Pietuchow Mikołaj - s. Ławrientija - chor. - Brązowy Krzyż Zasługi - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - Pluton zaopatrzenia (gospodarczy) - 1 BATALION
    Pietuszko Antoni - ,s. Antoniego - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Pietuszko Kazimierz - s. Michała, r. 1913 - szer. - (zmarł w infekcyjnym szpitalu w Ruszowie) - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Piętka Józef - s. Stanisława, r. 1924 - szer. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego - - -
    Pilski - Michał - sierż. - - Dowódca plutonu telefonicznego - Kompania łączności - -
    Pioskany (?) Andrzej - S. Mikołaja - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Piotrowicz Piotr - s. Hipolita, r. 19'23 - szer. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Piotrowski Zbigniew - s. Stanisława - chor. - Krzyż Walecznych - Srebrny Krzyż Zasługi - - -
    Pipa Mieczysław - S. Jana - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Pirecki Antoni - S. Józefa - sierż, - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Brązowy Krzyż Zasługi - Krzyż Walecznych - -
    Piskunowicz Michał - s. Konstantego - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu strzeleckiego - 9 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Plechojć Leon (Zenon?) - s. Stanisława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały Plenik Leszek - S. Adama - chor. - Krzyż Walecznych - - - -
    Plewa Kazimierz - s. Piotra - por. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - 2 kompania moździerzy 82 mm - 2 BATALION
    Płaksa Jerzy - S. Romana - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Płaskowicki Czesław - s. Józefa - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Płatek Henryk - S. Józefa - st. ,szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Płochocki - Jan - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 7 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Płociak Antoni - s. Aleksandra, r. 1919 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Płosaj Czesław - s. Wawrzyńca - por. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Pobierzyn Wacław - 's. Jana - st. :szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Pobierzyn Witold - s. Bronisława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Pociecha Franciszek - s. Andrzeja - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Podoba Mieczysław - s. Pawła - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Podobyczko Nikita - s. Teodora, r. 1908 - szer. - zaginął w czasie walk - 17.IV.1945 r. - w rejonie Nieder-Borka - - -
    Podolak Józef - S. Michała - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Podziawo Michał - s. Antoniego, r. 1926 - szer. - zaginął w czasie walk - 27.IV.1945 r. - w rejonie Miltitz - - -
    Pogodziński Stanisław - s. Zenona, r. 1922 - st. .szer. - poległ - 31.V.1947 r. - w rejonie wsi Koniusza - - -
    Pohorski Stefan - S. Waleriana - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Polak Stanisław - s. Józefa, r. 1906 - sierż. - poległ - 22/23.X.1945 r. - rejonie Birczy - - -
    Poleszuk Józef - s. Jana - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Poleszuk Wiktor - s. Aleksandra - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Połojć Franciszek - s. Stanisława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Połujan Stanisław - s. Franciszka - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Popakul Antoni - S. Adolfa - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Popko Witold - s. Adolfa - płk - Order Virtuti Militari V kl. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Dowódca pułku - -
    Poręba Władysław - s. Józefa, r. 1925 - kpr. - poległ - 30.VI.1945 r. - w rejonie Sieniawy - - -
    Potapczuk Jan - s. Jana - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Powierza - Zygmunt - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 3 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Poznański Marian - s. Józefa - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Poźniak Czesław - S. Michała - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Poźniak Jan - s. Józefa (Juliana?) - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Poźniak Kazimierz - S. Juliana - st. ,szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Pożoga Bronisław - s. Emila, r. 1922 - szer. - poległ - 17/18.XII.1945 r. - w rejonie wsi Kopyśno
    Próchnicki Edward - s. Władysława - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Prusiewicz Kazimierz - s.. Macieja - chor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - Kompania transportowa - -
    Przemyślański - Jan - ppor. - - Dowódca plutonu - 2 kompania rusznic przeciwpancernych - 2 BATALION -
    Przeplasko Józef - s. Jana - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Przybysz Kazimierz - s'. Stanisława, r. 1923 - kpr. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Pszczoła Mieczyslaw - s. Andrzeja - st. sierż. pchor. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Pszczoła Stanisław - s. Leona - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu strzeleckiego - 9 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Pupin Tadeusz - s.. Stefana - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Pupko Wincenty - s. Jana - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Purło - Mikołaj - kpt. - - 3 pomocnik szefa sztabu do spraw łączności - - -
    Purwin Józef - s. Stanisława, r. 1924 - plut. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Puszyński Józef - s. Wincentego - st. szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Putkiewicz Józef - S. Adama - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Puzacz Aleksander - S. Jana - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Puzan Mieczysław - s. Bronisława, r. 19'23 - kpr. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Puzyrewski Bolesław - s. Józefa - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Puzyrewski Piotr - s. Sylwestra - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Rabowicz Aleksander - s. Aleksandra - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Rabowicz Romuald - s. Izydora - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Rabowicz Wiktor - s. Izydora, r. 1923 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Rachwał Bronisław - s. Zygmunta - ppor. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - Krzyż Walecznych - Krzyż Grunwaldu III kl. - Dowódca plutonu
    Radulewicz Zenon - s. Wincentego - ppor. - poległ - 17/18.XII.1945 r. - w rejonie wsi Kopyśno
    Radziewicz Józef - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Radziszewicz Józef - s. Wincentego, r. 1914 - plut. - zaginął w czasie walk - 27.IV.1945 r. - w rejonie Miltitz - - -
    Radziszewski Edward - 's. Miecżysława - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Rajski Tadeusz - s. Aleksandra - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Rakicki Mikołaj - s. Stefana - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Rałło Mikołaj - s. Mikołaja - sto sierż. pchor. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - Pluton saperów -
    Ratowski Antoni - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Rawa Piotr - - szer. - zamordowany przez UPA - 12.III.1946 r. - w rejonie wsi Gaje - - -
    Rejer-Tarłowski Bolesław - s. Stanisława (ranny) - kpt. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Dowódca kompanii - 2 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Reszczyński Gustaw - s. Jana - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - Kompania rusznic przeciwpancernych - -
    Reut Albrecht - s. Jana - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Reut Andrzej - s. Andrzeja, r: 1907 - szer. - zaginął w czasie walk - 20-21.IV.1945 r. - w walkach pościgowych - - -
    Reut Jan - s. Ignacego - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Reutowicz Piotr - s.. Macieja r 1904 - szer. - (zmarł w szpitalu) . - 4.VII.1945 r. - w rejonie Sieniawy - - -
    Rodziewicz Jan - s. Hipolita - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu strzeleckiego - 7 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Rodziewicz Marian - S. Franciszka - ppor. - Krzyż Walecznych - - - -
    Rodziewicz Zenon - s. Leopolda - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Rogójsza Wincenty - s. Tomasza - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Rojewski Witold - s. Franciszka, r. 1926 - kpr. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Rokicki Tadeusz - s. Stanisława, r. 1921 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - Krzyż Walecznych - -
    Romankiewicz - Jerzy - ppor. - - Dowódca plutonu dowodzenia - Bateria dział 76 mm - Artyleria pułkowa -
    Romanowski Karol - s. Ignacego - ppor. - Krzyż Walecznych - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu strzeleckiego - 8 kompania strzelecka - 3 BATALION
    Romańczuk Jan - S. Stefana - plut. - Krzyż Walecznych - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 2 kompania moździerzy 82 mm - 2 BATALION -
    Romańczuk Michał - s. Wincentego - kpr. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Rouba Witold - s. Leonarda - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Rozmyślewicz Napoleon - s. Bolesława - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały
    Rozumek Józef - s. Antoniego, r. 1925 - szer. - poległ - 31.V.1947 r. - w rejonie wsi Koniusza -
    Różycki Wacław - s. Ludwika, r. 1926 - szer. - poległ - 27.IV.1945 r. - w walkach obronnych w rejonie Miltitz i podczas przebijania się z okrążenia - - -
    Rubacha Bolesław - s. Pawła, r. 1924 - Slzer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Rubacki Eugeniusz - s. Bazylego, r. 1922 - plut. - poległ - 17.III.1946 r. - w rejonie wsi Wola Zaleska - Krzyż Walecznych - -
    Rubin Leon - S. Leona - chor. - Krzyż Walecznych - - 2 pomocnik szefa sztabu do spraw zwiadowczych - -
    Rudowicz Feliks - s. Józefa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Rudź Antoni - s. Justyna - sz'er. - Krzyż Walecznych - - - -
    Rudź Józef - s. Justyna - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Rydzewski Wacław - s. Bolesława - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Rydziński Edmund - s. Walentego, r. 1924 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Rymar - Walenty - ppor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 3 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Rymaszewski Antoni - s. Franciszka - por. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Ryndziewicz Aleksander - s.Antoniego, r. 1924 - kpr. - poległ - 22/23.X.1945 r. - rejonie Birczy
    Ryngies (Rengis?) Piotr - s. Antoniego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Rynkiewicz Józef - s. Antoniego, r. 1923 - szer. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego - - -
    Rzążewski Zdzisław - s. Rocha - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Rzepko Marian - s. Stanisława - st. szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Saczywko Kazimierz - S. Antoniego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Sadowski Feliks - s. Kazimierza - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Sadowski Józef - s. Stefana - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Sagan Stefan - s'. Kazimierza - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu ckm - 5 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Sajczyk Adam - S. Łukasza - st. ogniom. - Krzyż Walecznych - - - -
    Sajewicz Józef - s. Antoniego - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Sak Bernard - s. Stanisława, r. 1922 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Sakowicz Mieczysław - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Sakuła Eljasz - s. Kazimierza (Kuźmy'?) - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Saladziuk Alfons - s. Adolfa, r. ,1921 - szer. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky - - -
    Sało Bolesław - S. Wincentego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Samborski Tadeusz - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Sanduca Aleksy - s. Bazylego - kpt. - Srebrny Krzyż Zasługi - Dowódca batalionu - - 3 BATALION -
    Sankiewicz Bolesław - S. Bolesława, r. 1916 - szer. - (zmarł w szpitalu nr 28 w Ruszowie) - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - -
    Sapiega Jan - s. Dawida - kpt. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Srebrny Krzyż Zasługi - - -
    Sarnecki Stanisław - S. Jana - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Sawicki - Tadeusz - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 5 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Sawicki Wincenty - s. Józefa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Sawicki Zygmunt - s. Leopolda - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Sawieliew Mikołaj - s. Mikołaja - kpt. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Srebrny Krzyż Zasługi - Szef służby inż.-sap. - -
    Sekut Stanisław - s. Stanisława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Senkowski Franciszek - s. Jacentego - ppor. - Krzyż Grunwaldu III kl. - - - -
    Serafin - Ludwik - por. - - Dowódca batalionu - - 2 BATALION -
    Siadkowski Witold - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Sidor Wacław - s. Józefa, r. 1924 - szer. - poległ - 6.IX.1945 r. - w rejonie Cisowej - - -
    Siejko Bronisław - S. Jana - ppor. ' - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - Kompania transportowa - -
    Siekierzycki Antoni - s. Adama - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Sielicki Bolesław - s. Józefa - st. sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Sielicki Stanisław - s. Ignacego - st. ogniom. - Krzyż Walecznych - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu ogniowego - Bateria dział 76 mm - Artyleria pułkowa
    Sielski Zbigniew - s'. Stefana - char. - Krzyż Walecznych - - - -
    Siemak Piotr - s. Henryka - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Siemaszko Michał - s. Wacława - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Sieniuć Józef - s'. Bronisława - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Sienkiewicz Józef - S. Stanisława, r. 1914 - szer. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Sienkiewicz Piotr - S. Jana - st. .ogniom. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Sienkiewicz Stanisław - S. Michała - st. sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Siergiejewicz Aleksander - s. Jakuba, r. 1919 - szer. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Sikorski Roman - s. Jana - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Sikorski Stanisław - s. Stanisława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Sinielnik Mikołaj, - s. Michała, r. 1917 - szer. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Sipowicz Arkadiusz - s. Franciszka - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Sipowicz Henryk - s.Jakuba, r. 1926 - kpr. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Skalski - Jerzy - ppor. - (r.) - Dowódca plutonu - Pluton działek przeciwpancernych 45 mm - 1 BATALION -
    Skierliński Bronisław - s Jerzego - por. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 7 kompania strzelecka - 3 BATALION
    Skokowski Michał - s.Roberta - sierż. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Skrzypczyk Józef - s. Antoniego - st. szer. - zamordowany przez UPA - 8.XI.1946 r. (porwany przez bandę z samochodu w drodze do Birczy) - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Skubieja Zbigniew - s. Juliana - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu strzeleckiego - 8 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Skuriat Jan - s. Aleksandra - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Słojewski Roman - s. Eugeniusza - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Słoniowski - Leszek - chor. - - Dowódca plutonu - 2 kompania ckm - 2 BATALION -
    Słupek (Słapek?) Edward - s. Wincentego - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Słychan Franciszek - S. Michała - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - Pluton ochrony sztabu (komendancki) - -
    Smiejan Brontsław - s. Antoniego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Sobaczewski Antoni - s. Juliana, r 1911 - st. szer. - (zmarł w szpitalu) - 6.IX.1945 r. - w rejonie Cisowej - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - -
    Sobak (Sobol?) Henryk - s. Walentego. - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały
    Sobol Jan - S. Jana - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Sobol Marian - s. ,Jana, r. 1926 - szer. - zaginął w czasie walk - 20-21.IV.1945 r. - w walkach pościgowych - - -
    Sobol Marian - s. Michała - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Sobolewski Henryk - s.Kazimierza - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu strzeleckiego - 3 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Sochacki - Mikołaj - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 6 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Sochacki Władysław - s. Antoniego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Sokołowski Antoni - S. Jerzego - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Sokołowski Piotr - s. Mikołaja - por. - Order Virtuti Militari V kl. - Dowódca baterii - Bateria moździerzy 120 mm - Artyleria pułkowa -
    Sokół Czesław - S. Szymona - por. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca kompanii - 2 kompania rusznic przeciwpancernych - 2 BATALION -
    Sosnowski - Jan - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 6 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Sosnowski Franciszek - S. Jacentego - ppor. - Krzyż Walecznych - - - -
    Soza Wiktor - 's. Antoniego - st. szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Spychało Walerian - S. Narcyza - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Sron Sylwester - s. Antoniego, r. 1924 - szer., - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Stacewicz Aleksander - s.Norberta - st. .szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Stacewicz Czesław - - plut. - poległ - 28.VIII.1945 r, - w rejonie Birczy - - -
    Stacewicz Bronisław - S. Norberta - st. ,sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Staliński Antoni - s. Ignacego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Staniewicz Józef - s. Kazimierza - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - Pluton zwiadu konnego - -
    Stankiewicz Henryk - s. Michała - st. sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Stankiewicz Leon - s. Salomona - plut. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Stankowski Władysław - s. Józefa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Stańczyk Jan - S. Klemensa - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Stańkowski Władysław - S. Józefa - st. szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Stapowicz Piotr - s. Piotra - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Stasiak - Czesław - chor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 8 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Staszkiewicz Aleksander - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Staszulenok Aleksander - s. Aleksandra - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały
    Steć - Stanisław - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 2 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Stefaniak Czesław - s. Leona - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Stępniak Jan - S. Stefana - chor. - Srebrny Krzyż Zasługi - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 9 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Stępnowski Jan - s. Wacława - ppor. - Krzyż Walecznych - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Stojak Eugeniusz - s. Daniela - chor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - 1 kompania ckm - 1 BATALION -
    Stojowski - Roman - ppor. - - Dowódca kompanii - 4 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Stolka Juliusz - s. Piotra - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Stopiński - Józef - sierż. pchor. - - Kierownik kancelarii zaopatrzenia (gospodarczej) - - -
    Strączek Michał - s. Jana - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Strzyblewski Władysław - S. Karola - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Strzyżewski - Leon - chor. - - Dowódca kompanii - 4 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Stubnowicz Henryk - S. Lucjana, r. 1926 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Subotin Włodzimierz - s. Jana - st. sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Suchocki Antoni - s. Adama, r. 1909 - szer. - zaginął w czasie walk - 18.IV.1945 r. - w rejonie m. Niesky - - -
    Sułkowski - Stanisław - ppor. - - Dowódca plutonu ogniowego - Bateria dział 76 mm - Artyleria pułkowa -
    Surma Ireneusz - s. Jana, r. 1924 - szer. - poległ - 11.IX.1945 r. - w rejonie Rukszyc - - -
    Suszko Antoni - s. Donata, r. 1920 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Syper Antoni - s. Józefa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Szachniewicz - Stanisław - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 1 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Szaciło Władysław - s. Jana - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - Dowódca plutonu strzeleckiego - 6 kompania strzelecka - 2 BATALION
    Szafarewicz Wiktor - s. Adama, r. 1915 - szer. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Szafarewicz Wincenty (?) - s. Adama - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Szafert Henryk - s. Józefa, - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Szajewski Franciszek - s. Włladysława, r. 1911 - plut. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Szatybełko Alfons - s. Piotra - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Szczepaniak Zdzisław - s. Stefana - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Szczepaniak: Henryk - S. Jana - plut. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Szczepański Kazimierz - s. Franciszka; r. 1923 - kpr. - poległ - 11.IX.1945 r. - w rejonie Rukszyc - - -
    Szczocki Konstanty - s. Michała, r. 1922 - szer. - zamordowany przez UPA - 6.VII.1945 r. - w rejonie Sieniawy - - -
    Szczucki Aleksander - s. Konstantego, r. 1922 - szer. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Szczybalski - Adam - mjr - - Dowódca pułku - - -
    Szczytko Marian - s. Józefa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Szelak Piotr - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Szemeczko Feliks - s,. Feliksa - por. - Krzyż Walecznych - - - -
    Szer Leon - s. Hieronima - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - 2 kompania rusznic przeciwpancernych - 2 BATALION -
    Szerszeń Stefan - s. Józefa, r.1922 - szer. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky
    Szerszunowicz Józef - s. Konstantego, r. 1914 - szer. - zaginął w czasie walk - 18.IV.1945 r. - w rejonie m. Niesky - - -
    Szewczyk Stefan - s. Andrzeja, r. 1924 - kpr. - poległ - 29.VIII.1946 r. - w rejonie lasów kolo wsi Kniażyce - - -
    Szewerenko Władysław - S. Franciszka - st. .szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Szkiel Nikodem - s. Adolfa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Szłabowicz Zenon - s. Konstantego. - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Szmatuła Jan - s. Stanisława - ppor., - Srebrny Krzyż Zasługi - - - -
    Szostak Jan - S. Antoniego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Szott Henryk - s. Ludwika - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Szpak Piotr - s. Antoniego, r. 1926 - st. szer. - poległ - 19.V.1946 r. - w rejonie wsi Kupna - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Szpak Tadeusz - s. Ksawerego, r. 1923 - szer. - poległ - 19.V.1946 r. - w rejonie wsi Kupna -
    Szternis Ruta - c. Eliasza - chor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - Pluton sanitarny - 1 BATALION -
    Sztorc - Jan - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 9 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Szukiel Józef - s. Kazimierza - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Szulc Władysław - s. Stanisława, r.1919 - plut. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - Krzyż Walecznych - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 2 BATALION
    Szulja (Szuleja?) Bronisław - s. Andrzeja - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Szumiło Jan - s. Józefa, r. 1926 - szer. - poległ - 27.IV.1945 r. - w walkach obronnych w rejonie Miltitz i podczas przebijania się z okrążenia - - -
    Szumski Kazimierz - s. Adolfa, r. 1926 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Szuniewicz Adam (Antoni?) - s. Adama - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Szustowski Kazimierz - s. Józefa - kpr. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Szwab Piotr - s. Wincentego - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Szwabczyński Czesław - s. Mikołaja - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -Szwarc - Piotr - chor. - - Dowódca plutonu - Pluton działek przeciwpancernych 45 mm - 3 BATALION -
    Szymanowicz Wacław - s. Stanisława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały Szymanowski Stanisław - s. Bronisława, r. 1922 - plut. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Szymuś Antoni - ,s. Jana - ppor. - Krzyż Walecznych - - - -
    Szypuła Czesław - s. Stanisława - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Szyszko Justyn - s. Józefa, r. 1926 - szer. - poległ - 21.IX.1946 r. - w rejonie wsi Kniażyce - - -
    Ściebior Kazimierz - s. Stefana, r. 1923 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Ściepuro Lucjan - S. Władysława - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Śleszyński Aleksander - 's. Jana - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Śnieżko Józef - s. Stanisława - sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Świderski Klaudiusz - s. Konstantego - kpr., - Krzyż Walecznych - - - -
    Świderski Władysław - s. Władysława - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały
    Świerbut Bronisław - S. Adama - kpr. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Święcicki Henryk - s. Mieczysława (Michała?) - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Tajchman Kazimierz - s. Stanisława - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Tajsner Stanisła,w - s. Walentego, r. 1924 - st. szer. - (zmarł w szpitalu 27.VII.1946 r.), - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego - - -
    Tałajkowski Władysław - s. Jana, r. 1919 - szer. - poległ - w nocy z 15 na 16.IV.1945 r. - podczas walk o przyczółek na Nysie Łużyckiej pod Rothenburgiem - - -
    Tankowicz Józef - S. Józefa - st.szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Tarasiewicz Antoni - S. Bronisława - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Tarlecki Piotr - s. Donata - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Tarnawski - Jerzy - chor. - - Dowódca plutonu - Pluton łączności - 1 BATALION -
    Tatarynowicz Franciszek - S. Jana - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Tchórzewski Mirosław - s. Bolesława - chor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu granatników 50 mm - 4 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Teodorowicz Józef - s. Konstantego, r. 1910 - szer. - zaginął w czasie walk - 20-21.IV.1945 r. - w walkach pościgowych - Dowódca plutonu strzeleckiego - 5 kompania strzelecka - 2 BATALION
    Tomaszewski Kazimierz - s. Adama - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -Tomaszewski Zenon - s. Kazimierza - por. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca kompanii - Kompania sanitarna - -
    Tomkowicz Jan - S. Antoniego - st. szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Tracewski Michał - S. Bronisława - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Tracewski Walenty - s. Ignacego - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Trela Mieczysław - s.. Anton.iego - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Trochimczuk Jan - S. Bolesława - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Trocki Władysław - s. Grzegarza - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Trofimiuk Teodor - s. Juliiana - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Trościanko Jan - s. Edwarda - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Trubiło Antoni - s. Jerzego - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Trućko - Jan - chor. - - Zastępca dowódcy batalionu do spraw pol.-wych. - - 1 BATALION -
    Trukan Jan - s. Józefa, r. 1906 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Tryzno Wincenty - S. Wincentego - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Tulejko Jan - s. Ambrożego - sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Tur - Michał - por. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw liniowych - 7 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Tur Michał - s. Antoniego, r. 1925 - kpr. - zaginął w czasie walk - 27.IV.1945 r. - w rejonie Miltitz - - -
    Turski Zygmunt - S. Stanisława - ppor. - Srebrny Krzyż Zasługi - - - -
    Turski Zygmunt - S. Stefana - ppor. - Krzyż Walecznych - - - -
    Tyburczy Adam - s. Wojciecha - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu strzeleckiego - 9 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Tyka - Alojzy - chor. - - Zastępca dowódcy batalionu do spraw pol.-wych. - - 3 BATALION -
    Ugarenko Piotr - s. Pawła; r. 1926 - szer. - poległ - 22/23.X.1945 r. - rejonie Birczy - - -
    Uhrynczykowski - Jan - ppor. - - Dowódca plutonu - 2 kompania moździerzy 82 mm - 2 BATALION -
    Uliński - Franciszek - chor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 2 kompania rusznic przeciwpancernych - 2 BATALION -
    Urban Alojzy - s. Stanisława - plut. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Urbaniak - Edmund - kpr. pchor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 4 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Urbanowicz Aleksander - S. Jana - szer.. - Krzyż Walecznych - - - -
    Urbanowicz Józef - s. Józefa - st. ,sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Urbanowicz Michał - s. Wladysława - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Urbański Witold - s. Bolesława - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Wacławek Stefan - s. Józefa, r. 1921 - kpr. - (zmarł w szpitalu) - 19.V.1946 r. - w rejonie wsi Kupna - - -
    Wagiel Romuald - s. Mikołaja - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Walczak Władysław - s. Piotra - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Walechnietow Michał - s. Safieja - szer. - Brązowy Krzyż Zasługi - - - -
    Walentynowicz Czesław - s. Józefa - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Walicki Franciszek - s. Mariana - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Waluk Witold - s'. Józefa - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Wancewicz Olgierd - s. Antoniego, r. 1921 - kpr. - zamordowany przez UPA - 12.III.1946 r. - w rejonie wsi Gaje - - -
    Wandrowicz Jan - s. Aleksandra, r. 1921 - kpr. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Wanke Franciszek - s. Józefa - ppor. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego -
    Wardak Jan - s. Bronisława, r. 1925 - szer. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego - - -
    Wardziak Kazimierz - s,. Józefa, r. 1922 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Warkiewicz Stanisław - s. Józefa - st. 'szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Warnel Antoni - s. Jana - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Warnel Jan - s. Józefa, r. 1924 - szer. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky - - -
    Wasilec Serafin - s. MiIkołaja - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Wasilewski Bogusław - s. Adama (ranny 21.IV.1945 T.) - szer. - poległ - 5.V.1945 r. - zamordowani przez SS i własowców w rejonie Borki (k. Kamenza) - Krzyż Walecznych - -
    Wasiluk Stanisław - s. Grzegorza - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Waszczuk Kazimierz - s. Edwarda, r. 1925 - szer. - poległ - 19-21.IV.1945 r. - w walkach pościgowych - - -
    Ważny Tadeusz - s. Jana - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu ckm - 7 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Weron Kazimierz - s. Antoniego - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu strzeleckiego - 8 kompania strzelecka - 3 BATALION -
    Wesołowski Zygmunt: - s. Piotra - chor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - 1 kompania fizylierów - -
    Weton - Kazimierz - ppor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw liniowych - 2 kompania moździerzy 82 mm - 2 BATALION -
    Węcław Jan - s. Ludwika - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Węgrzyn Julian - s. Józefa - ppor. - Srebrny Krzyż Zasługi - Dowódca plutonu strzeleckiego - 2 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Węgrzyński Tadeusz - s. Michała - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - 3 kompania ckm - 3 BATALION -
    Wiatrowski J6zef: - s'. Witolda - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Srebrny Krzyż Zasługi - Dowódca plutonu strzeleckiego - 2 kompania strzelecka - 1 BATALION
    Wichliński Bronilsław - s'. Stanisława - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały -Wideryński - Edmund - ppor. - - Dowódca plutonu - 1 kompania fizylierów - -
    Wiecier Bolesław - s. Ludwika - st. sierż. - Brązowy Krzyż Zasługi - - - -
    Wieczorek Zygmunt - s Stanisława - szer. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Wielgomas Szczepan - s. Józefa - sierż. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Brązowy Krzyż Zasługi - - -
    Wieliczko Wacław - ;S. Pawła - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Wieliczko. Konstanty - S. Jana - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Wienc Tadeusz - s. Wiktora - por. - zamordowany przez UPA - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego. - Krzyż Walecznych - Srebrny Krzyż Zasługi - Dowódca plutonu
    Wierobiej Józef - 's. Michała (zaginiony) - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały
    Wierszyłowicz Stanisław - s. Piotra - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Wierzbicki Stanrsław - s'. Mikołaja - st. szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Wierzbicki Władysław - S. Andrzeja - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Wiesztort Alksander - s. Juliana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Wilk Stanisław - s. Józefa - szer. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Wingrys Zbigniew - s. Rafała - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Krzyż Walecznych - - -
    Wiszniewski Antoni - s. Antoniego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Wiśniewski - Zdzisław - chor. - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 6 kompania strzelecka - 2 BATALION -
    Wiśniewski Henryk - s. Jana - szer. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Wiśniewski Stanisław - s. Kazimierza - st. sierż. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Witek Ryszard - s. Józefa, r. 1923 - szer. - poległ - 17/18.XII.1945 r. - w rejonie wsi Kopyśno -
    Wlezień Tadeusz - s. Franciszka - ppor. - Srebrny Krzyż Zasługi - Krzyż Walecznych - Brązowy Krzyż Zasługi - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 1 BATALION
    Włochowicz Jan - ,s. Michała - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Włodarczyk Stanisław - s. Piotra - ppor. - (zmarł w szpitalu) - 2.V.1947 r. - w rejonie wsi. Kopyśno - - -
    Wojciechowski - Aleksander - ppor. - - Adiutant dowódcy pułku - - -
    Wojciechowski Bolesław - s. Michała, r. 1924 - szer. - poległ - 19.V.1946 r. - w rejonie wsi Kupna - - -
    Wojciechowski Edmund - s. Stanisława, r. 1924 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Wojciechowski Stanisław - s. Antoniego, r. 1923 - szer. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego - - -
    Wojciechowski Zygmunt - s. Stanisława, r. 1924 - szer. - poległ - 27.VI.1946 r. - w lasach w rejonie wsi Koniusza - Brylińce - - -
    Wojciuszkiewicz Józef - s. Bolesława, r. 1924 - szer. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego - - -
    Wojciuszkiewicz Józef - s. Bolesława - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Wojdyna Wacław - s. Piotra - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Wojnicki Władysław - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Wojniłko Michal - s. Franciiszka - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Wojniłko Władysław - s. Mikołaja, r. 1908 - szer. - poległ - 17.IV.1945 r. - w walkach pod Nieder-Horka - - -
    Wojtala Zygmunt - - szer. - poległ - 15.IV.1945 r. - na pozycji nad Nysą Łużycką - - -
    Wojtkiewicz Józef - s. Stanisława, r. 1920 - szer,. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Wolny Leon - s. Stanislawa - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Wołk Michał - S. Jana - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Wołodźko Antoni - s. Bolesława - kpt. - Krzyż Walecznych - Krzyż Grunwaldu III kl. - Dowódca batalionu - - 2 BATALION
    Wołodźko Leonard - s. Kazimierza - kpr. - Brązowy Krzyż Zasługi - - - -
    Wołosiuk Jan - s. Konstantego - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Wołynek Henryk - s. Franciszka - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Woronowski Kazimierz - s. Kazimierza - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -Wotruba Karol - s. Filipa - kpt. - Krzyż Walecznych - Krzyż Grunwaldu III kl. - Starszy adiutant batalionu - - 2 BATALION
    Woźniak Jan - s. Franciszka - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Wójcik Antoni - s. Władyslawa - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Wroncberg Jerzy - S. Bernarda - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu sztabowego - Kompania łączności - -
    Wróblewski - Aleksander - ppor. - - Dowódca plutonu strzeleckiego - 2 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Wróblewski Tomasz - s. Tomasza, r, 1925 - kpr. - zaginął w czasie walk - 27.IV.1945 r. - w rejonie Miltitz - - -
    Wygnański Aleksander - S: Diemientija - ppłlk - Złoty Krzyż Zasługi - Krzyż Walecznych - Krzyż Grunwaldu III kl. - Dowódca pułku -
    Wypasek Edward - s. Wojciecha, r. 1925 - kpr. - zaginął w czasie walk - 27.IV.1945 r. - w rejonie Miltitz - - -
    Wyrzykowski - Andrzej - ppor. - - Dowódca plutonu ckm - 9 kompania strzelecka - 3 BATALION
    Wysocki Edward - s. Ignacego - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Wysocki Jan - s. Piotra - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Wysocki Józef - s. Piotra - plut. - Brązowy Krzyż Zasługi - - - -
    Wysokiński Eugeniusz - S. Józefa - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Wyszyński Stanisław - s. Władysława - szer. - poległ - 27.IV.1945 r. - w walkach obronnych w rejonie Miltitz i podczas przebijania się z okrążenia - - -
    Wyszyński Stanisław - s. Władysława - chor. - Krzyż Walecznych - - Zastępca dowódcy kompanii do spraw pol.-wych. - 1 kompania ckm - 1 BATALION
    Zabłocki Wacław - s. Adama - st. szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Zabłocki Władyslaw - S. Adama - kpr. pchor. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Starszy felczer pułku - - -
    Zaborowska Zofia - C. Mrchała - st. szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Zach Mieczysław - s. Stanisława, r. 1923 - kpr. - poległ - 11.IX.1945 r. - w rejonie Rukszyc - - -
    Zacharczonek Mikołaj - s. Teodora, r. 1912 - szer. - poległ - 23-25.IV.1945 r. - w walkach obronnych w rejonie Lichtenberg - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - -
    Zacharkin - Jefim - ppor. - - - Pluton łączności - 3 BATALION -
    Zacharowicz Stanisław - s. Józefa, r. 19'26 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Zagróbka - Marian - ppor. - - Dowódca kompanii - 1 kompania fizylierów - -
    Zając Boguslaw - S. Karola - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Zając Józef - S. Józefa - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Zając Mieczysław - S. Michała - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Zajączkowski Feliks - s. Jana - st. ,sier. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Zajączkowski Romuald - s. Jana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Zakrzewski Józef - s. Antoniego - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Zalecki Franciszek - S. Franciszka - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Załucki Włodzimierz - s. Ludwika - ppor. - Krzyż Walecznych - Dowódca plutonu - 3 kompania ckm - 3 BATALION -
    Zapałowski Stanisław - s. Alfreda - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu - Pluton łączności - 1 BATALION -
    Zapędowski - Jan - ppor. - - Dowódca kompanii - Kompania sanitarna - -
    Zarębski Ignacy - s. Wilhelma - ppor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu radiowego - Kompania łączności - -
    Zawadzki - Antoni - ppor. - - Dowódca plutonu - 2 kompania rusznic przeciwpancernych - 2 BATALION -
    Zawadzki Józef - s. Stefana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Zawadzki Tadeusz - s. Franciszka - por. - Srebrny Krzyż Zasługi - Dowódca kompanii - 3 kompania strzelecka - 1 BATALION -
    Zawadzki Władysław - s. Józefa - chor. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - Dowódca plutonu amunicyjnego - Bateria dział 76 mm - Artyleria pułkowa -
    Zawojski - Aleksy - ppor. - - Zastępca dowódcy batalionu do spraw liniowych - - 1 BATALION -
    Zdanko Franciszek - s. Józefa - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Zdanowicz Piotr - ,s. Jana, r. 1909 (ranny 27.IV.1945 r.) - szer. - poległ - 5.V.1945 r. - zamordowani przez SS i własowców w rejonie Borki (k. Kamenza) - - -
    Zdanowicz Romuald - s. Władysława - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Zdanowicz Wiesław - s. Stanisława (?) - ppor. - Krzyż Walecznych - Szef polowego zaopatrzenia (oficer mundurowy) - - -
    Zdończyk Władysław - s. Michała, r. 1919 - szer. - poległ - 16.IV.1945 r. - w walkach pod Rothenburgiem i Geheege - - -
    Ziała Cezary - s. Stanisława, r. 1924 - szer. - poległ - 24.VII.1946 r. - w rejonie Jawornika Ruskiego - - -
    Zienkiewicz Bolesław - s'. Jana - plut. - Krzyż Walecznych - - - -
    Zienkiewicz Kazimierz - s. Romana - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Zienkiewicz Milkołaj - s. Aleksandra - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Zienkiewicz Stanisław - S. Adama, r. 1910 - szer. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky - - -
    Zotow - Leonid - ppor. - - Dowódca plutonu - Bateria moździerzy 120 mm - Artyleria pułkowa -
    Zubiel Henryk - s. Marcina - 'st. sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Zwoliński Tadeusz - s. Józefa - ppor. - Krzyż Grunwaldu III kl. - Srebrny Krzyż Zasługi - Dowódca plutonu - Bateria działek przeciwpancernych 45 mm - Artyleria pułkowa
    Zych Henryk - s. Teofila, r. 1922 - szer. - poległ - 22.IV.1945 r. - w walkach pod Lomnitz - Ottendorf-Okrilla - - -
    Zyguła - Władysław - por. - - Dowódca batalionu - - 2 BATALION -
    Żabiński CzesIaw - s. Kazimierza - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Żbikowski Czesław - s Pilicjusza (?) - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Żebrowski Bolesław - S. Władyslawa - szer. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały -
    Żebrowski Jerzy - s. Lucjana, r. 1924 - szer. - zaginął w czasie walk - 27.IV.1945 r. - w rejonie Miltitz - - -
    Żeko Michał - s. Feliksa, r. 1921 - szer. - poległ - 18.IV.1945 r. - w walkach o miasto Niesky -
    Żernakow - Jan - mjr - - Pomocnik dowódcy pułku do spraw- zaopatrzenia (kwatermistrz) - - -
    Żmijewski - Ludwik - ppor. - - Dowódca plutonu - 2 kompania moździerzy 82 mm - 2 BATALION
    Żołędziowski Władysław - s. Piotra - kpr. - Srebrny Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Żołubowski Leon - S. Zygmunta - plut. - Krzyż Walecznych - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - -
    Żuk Aleksy - S. Hieronima - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Żuk Jakub - s. Piotra - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Żuk Ludwik - s. Aleksandra - kpr. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Żurawski Stanisław - S. Antoniego - kpr. - Krzyż Walecznych - - - -
    Żurkawski Henryk - s. Kazimierza - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Żwirbla Stanisław - s. Kazimierza - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Żyliński Edward - S. Józefa - sierż. - Krzyż Walecznych - - - -
    Żytkowiak (Żyłkowiak?) Stani'sław - S. Stanisława - szer. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -
    Żyto Feliks - s. Adama - szer. - Krzyż Walecznych - - - -
    Żyźniewski Jerzy - S. Wacława - plut. - Brązowy Medal Zasłużonym na Polu Chwały - - - -





    Źródło: "Byliśmy za Łabą" - Ginalski Edmund


    20 maj 2007 r.

    @
    Layout i system zarządzania treścią wykonane przez: Lemon IT © 2005